Kategoriler

Dolgun Kirpikler İçin Doğal Yöntemler

Dolgun Kirpikler İçin Doğal Yöntemler

Kirpik dolgunlaştırma, kirpik bakımı, kirpik güçlendirme. Dolgun kirpiklere sahip olmak kim istemez ki? Bir kadının bakışlarını, yüz ifadesini, yüz güzelliğini baştan aşağıya etkileyen önemli bir unsur olan kirpikleri dolgunlaştırmak için evde uygulayabileceğiniz pek çok doğal yöntem mevcut.

Takma kirpik kullanmak, kirpikleri dolgun gösteren rimeller sürmek alternatif yollar olsa da, geçici değil, kalıcı bir çözüm yolu arayan ve daha dolgun, gür kirpiklere, etkileyici bakışlara sahip olmak isteyen hanımlar için kirpiklerinizi besleyecek doğal yöntemlerden bahsetmek istiyoruz.

dolgun kirpiklere sahip olmak için uygulanacak doğal yöntemler

Dolgun Kirpiklere Sahip Olmanın Doğal Yolları

Sağlıklı ve dolgun kirpiklere sahip olmayı kim istemez ki? Eğer kirpikleriniz güçsüz, kısa ve cansızsa, alacağınız birkaç basit önlemle, çok daha dolgun ve sağlıklı kirpiklere sahip olabilirsiniz. Unutmayın, kirpikler vücudumuzdaki en hassas ve en yavaş uzayan kıllardır. Kesin bir sonuç almak için, düzenli bir şekilde önerileri uygulamalı ve sabırlı olmalısınız.

Dengeli ve sağlıklı beslenin.

Dengeli beslenmek, güçlü ve sağlıklı kirpiklere sahip olmanın ilk şartıdır. Sağlıksız beslenen insanlarda, vücudun ihtiyacı olan bir takım vitamin ve mineraller eksik kalır. Bu durum, hem saçların hem de kirpiklerin güçsüzleşmesine ve zamanla dökülmesine neden olur. A, B ve E vitaminleri kirpiklerin beslenmesini sağlayan en önemli vitaminlerdir. Gün içerisinde yeterli vitamin alamadığınızı düşünüyorsanız, doktorunuza veya eczacınıza danışarak vitamin desteği alabilirsiniz.

Kirpiklerinizi doğal yağlarla besleyin.

Doğal yağlar kirpik diplerini besleyerek, kirpiklerinizin daha dayanıklı ve dolgun olmasına yardımcı olur. Zeytin yağı, badem yağı, E vitamini yağı ve Hint yağını eşit ölçülerde kullanarak, bir karışım hazırlayın. Her gece yatmadan önce, bir kulak çubuğu veya pamuk yardımıyla gözlerinize uygulayın. Düzenli olarak uyguladığınız takdirde, uzun vadede çok daha güçlü ve dolgun kirpiklere sahip olacaksınız.

Göz makyajı seçimini doğru yapın.

Suya dayanıklı (waterproof) göz makyaj malzemelerini tercih etmeyin. Suya dayanıklı makyaj ürünleri, kirpik diplerine yapışır ve kirpiklerinizin hava almasını engeller. Ayrıca, suya dayanıklı ürünleri gözünüzden çıkarmak daha zordur. Özellikle makyajınızı temizlerken, kirpiklerinizin döküldüğünü görürseniz, bilin ki bir yerlerde yanlış yapıyorsunuz. Kullandığınız maskarayı değiştirin ve hassas ciltler için olan göz makyaj temizleyicilerini tercih edin. Kirpiklerinizin nefes alması için, maskarayı mümkün olduğunca az kullanmaya çalışın. Kirpik kıvırıcı, kirpik diplerine zarar vererek kopmalara neden olduğu için, kirpik kıvırıcılardan uzak durun.

Yatmadan önce mutlaka makyajınızı temizleyin.

Maskara ve eyeliner, kirpiklerin birbirine yapışmasına ve kirpik diplerinin havasız kalmasına neden olur. Ayrıca göz makyajını çıkarmadan uyumak, kirpiklerin birbirine yapışarak güçsüzleşmesine yol açar. Gece yatmadan önce, mutlaka makyajınızı temizleyin. Ancak göz makyajını, kuvvetli ve hızlı bir şekilde temizlemek, kirpiklerin kopmasına ve dökülmesine neden olur. Göz makyajınızı temizlerken yumuşak hareketlerle, kirpiklerinize zarar vermeden makyajınızı silmeye özen gösterin.

Kirpik besleyici ürünleri kullanın.

Kirpikler için faydalı vitamin ve proteinleri içeren kirpik besleyici ürünler, kirpiklerin uzamasına ve güçlenmesine yardımcı olur. Düzenli olarak kullanıldıklarında, kıl köklerini güçlendirerek daha sağlıklı kirpiklere sahip olmanızı sağlar. Kirpik güçlendirici kremleri, eczanelerden ve güzellik merkezlerinden temin edebilirsiniz. Kirpikler için özel bir ürün satın almak istemiyorsanız, vazelini gözlerinize temas etmeyecek şekilde, kirpik diplerinize güvenle uygulayabilirsiniz.

Yeşil çay pansumanı yapın.

Yeşil çay antioksidan bakımından oldukça zengindir. Makyaj pamuğunu, bir miktar oda sıcaklığındaki yeşil çaya batırın. Daha sonra kirpiklerinize temas edecek şekilde, yeşil çaylı makyaj pamuğunu gözünüzün üzerinde bekletin. Yeşil çayın içerisinde bulunan antioksidanlar, kirpiklerinizin güçlenmesine ve uzamasına yardımcı olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ