Kategoriler

Hindistan Cevizi Yağı ile Alzheimer Hastalığını Tedavi Etmek Mümkün Mü?

Hindistan Cevizi Yağı ile Alzheimer Hastalığını Tedavi Etmek Mümkün Mü?
 • Sağlık
 • 26/10/2017 14:47 | Güncellenme: 03/03/2023 23:28
 • 0
 • 1.416
 • A+
  A-

Tedavisi mümkün olmayan Alzheimer’ın Hindistan Cevizi Yağı ile tedavi Edilebilme İhtimali Ortaya Kondu!

Alzheimer hastalığı, demans ya da bunama isimleriyle de bilinen, kişinin günlük yaşamını ciddi şekilde etkileyecek hafıza kayıpları, düşünme ve davranış bozuklukları ile karakterize olan ve ilerleyici – tedavisi şu anki tıp biliminde imkanı olmayan bir hastalıktır.

Eşi Alzheimer hastalığı ile 15 senedir savaş veren Amerikalı bir kadın doktorun araştırması ve deneysel tedavisi üstüne, Hindistan Cevizi yağı tüketiminin Alzheimer hastalığının tedavisinde kullanılabilecek potansiyel bir madde içerdiği keşfedildi.Hindistan Cevizi Yağı ve Alzheimer

REKLAM ALANI

Bunama adıyla da alınan Alzheimer ilerleyen yaşlarda daha sık görülmekle birlikte, gençlerde de gözüken ve tedavisi tam olarak mümkün olmayan bir beyin hücresi hastalığıdır. Hindistan cevizi yağı gibi basit ve doğal bir ürünle Alzheimer ve demanstan tamamen kurtulmak şahane olmaz mıydı?

 

Hindistan Cevizi Yağı Alzheimer Tedavisinde Gerçekten Etkili mi?

Henüz etkisi bilimsel olarak yüzde yüz kanıtlanamamış olsa da,Hindistan cevizi yağının içerisinde bulunan orta zincirli yağ asidi bileşeninin  Alzheimer’ın tedavisinde gerçekten önemli bir yer tutabileceği bilim otoriteleri tarafından da kabul görmüş bir düşünce.

Başlangıçta şehir efsanesi olarak yayılmaya başlayan bu deneysel tedavinin teoride işe yarar gözükmesi, uzmanların dikkatini çekmiştir ve deneysel tedavi yöntemi üstünde daha derin araştırmalar yapılmaya başlanmıştır.

Yaklaşık 10 yıl öncesine dayanan bu deney ile ilgili çalışmalar hızla sürdürülmektedir ve Hindistan cevizi yağının demans grubu hastalıkları üzerinde etkisi kesin olarak kanıtlanabilir ve bir ilaç formunda geliştirilebilirse, en sık görülen formu Alzheimer’ın tedavisinde kullanılmak üzere uygun fiyatlı ilaçlar piyasaya sürülecek ve demans tedavisinde devrim niteliğinde bir girişim yapılmış olacaktır.

 

Hindistan Cevizi Yağı’nın Alzheimer Üstündeki Etkisi Nasıl Keşfedildi?

Alzheimer Hastalığı; beyin hücrelerinin insülin direnci geliştirmesi sonucunda hücrelere glikoz girişini kısıtlayarak zamanla hücre ölümüne sebebiyet veren, önceleri unutkanlık gibi basit belirtilerle ortaya çıkarken, ilerleyen safhalarda kişinin en basit hayati ihtiyaçlarını bile gideremeyecek hale gelmesine sebebiyet verdikten sonra yavaş yavaş ölüme kadar götüren bir demans türüdür.

Uzun soluklu ancak zor bir hastalık olan Alzheimer’s dan muzdarip bir Amerikalının doktor eşi, beyin hücrelerindeki insülin direncinin nasıl azaltılarak, beyne glikoz gitmesini sağlayabileceği üzerine uzun yıllar araştırmalar yaptıktan sonra, orta zincirli yağ asidi adı verilen bir maddenin, beyindeki enerji üretimini ciddi şekilde arttırarak insülin direncine karşı koyabilme ihtimalini ortaya çıkardı.

Orta yağlı zincirli asit denilen maddeyi bolca ihtiva eden doğal bir ürün olan Hindistan Cevizi yağının tüketilmesinde de herhangi bir sakınca olmadığını bilen doktor, fikri üzerinde bilimsel deneyler yapmadan önce, doğrudan eşinin üstünde tedaviyi deneyerek deneme yanılma yöntemiyle yanıt aramaya başladı.

1 sene boyunca günde 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağını eşine oral yoldan veren doktor, daha kullanmaya başladığı 7. günden itibaren eşinin Alzheimer belirtileri ve bulgularında gözle görülür farklar hissetmeye başladı ve tüm bulguları hafta hafta 1 sene boyunca not aldı.

Senenin sonunda, yıllardır çektiği ve kendisini düğmelerini ilikleyemeyecek vaziyete getirmiş olan Alzheimer hastalığından neredeyse hiç bir eser kalmayan kocasını Hindistan cevizi yağı ile tedavisi ettiğini halka arz etti.

 

Alzheimer Hastalığı Neden Olur?

Kesin nedeni bilinmeyen Alzheimer hastalığının muhtemel nedenleri arasında;

 • Yaşlılığa bağlı beyin hücrelerinin ölümü ve sinirsel iletimin azalması ya da yok olması
 • Kalıtsal faktörler
 • Beyinde Protein Birikmesi
 • Toksik madde maruziyeti
 • gibi sebepler ortaya konmaktadır.

Çoğunluğu 65 yaş ve üstü hastalarda görülmekle birlikte, 50 li yaşlardan sonra da daha nadir ve öncesinde çok daha nadir olarak da olsa görülebilen demans grubu unutkanlıkla karakterize yaygın bir rahatsızlık olarak Alzheimer’ın görülme sıklığı dünya çapında yaşam sürelerinin uzamasına doğru orantılı olarak artmıştır.

Sayıca bu kadar fazla olması ve medikal sektörde önemli bir yer işgal etmesi sebebiyle hakkında yapılan araştırmalar ve deneylerin pek çoğu sonuçsuz kaldığından, Hindistan cevizi yağı gibi basit, kolay bulunabilen, uygun fiyatlı, lezzetli, güzel kokulu ve organik bir ürünün, bu korkunç hastalığı tedavi edebiliyor olma ihtimali, sektör profesyonelleri ve hasta yakınları arasında büyük sansasyona çok açmıştır.

hindistan cevizi yağı ile alzheimerin etkileri ve belirtilerini geriletebilirsiniz

Eğer siz ya da bir yakınınız Alzheimer hastalığı ya da diğer demans grubu hastalıklarla ile pençeleşiyorsanız, Hindistan cevizi yağının Alzheimer üzerindeki tedavi edici etkisi %100 kanıtlanamamış da olsa, herhangi bir sakıncası da olmayağı kesin olduğu için, alternatif tıbbın bir parçası olan bu doğal tedavi yöntemini deneyerek kendi deneyinizi kendiniz yapabilirsiniz.

Ayrıca genetik geçişli bir hastalık olan Alzheimer’ın ailesindeki sağlık öyküsünde bulunan kişiler daha büyük risk altında olduğundan, günlük diyetlerine en azından 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı eklemelerinde bir sakınca olmaz diye düşünüyoruz.

Alzheimer tedavisi dışında daha pek çok faydalarının bulunduğu bu mucizevi ürünle ilgili en sevilen yazılarımızdan Hindistan Cevizi Yağı Saça Nasıl Uygulanır? adlı yazımıza baktınız mı?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ