Kategoriler

Elma Sirkesi Benleri Yok Eder mi?

Elma Sirkesi Benleri Yok Eder mi?
 • Cilt Bakımı
 • 26/10/2017 10:58 | Son Güncellenme: 04/03/2023 22:02
 • 4
 • 29.646

Elma sirkesi benleri geçirir mi? Elma sirkesi benleri giderir mi? Sağlığımız ve cildimiz için binlerce faydası bulunan elma sirkesinin  et benlerinden kurtulmak için de çok iyi bir doğal çözüm olduğunu biliyor muydunuz?

ANCAK ELMA SİRKESİ İLE BEN YOK ETME İŞLEMİ BAZI RİSKLER TAŞIYOR OLABİLİR

Cildin yağlı olan bölümünde kolajen oluşması sebebiyle sonradan oluşan et benleri, sağlık için çoğunlukla zararsız olsalar da, sık sık sağa sola takılıp rahatsızlık verdikleri ve sahiplerinin estetik görünümlerini bozdukları için sevilmezler.

Elma sirkesi ile  benlerini yok etme alternatifi ise, cerrahi işlem yaptırmaktan çekinen kişiler için oldukça pratik, ucuz ve doğal bir yöntemdir.

elma sirkesi benleri yok eder mi

Elma Sirkesi Benleri Gerçekten Yok Eder Mi?

Mucizevi bir ürün olan elma sirkesi, yağlanma ve kolajen birikmesi sebebiyle ve diğer dış etkenler sebebiyle sonradan oluşmuş ve hacmi olan benleri yok etmede oldukça etkili bir üründür ancak doğuştan gelen, deri altında kalan benlerin yok edilmesinde etkisizdir.

Bu konuya açıklık getirdikten sonra geçelim nasıl yapacağınıza;

 

Elma Sirkesi Kullanarak Et Benlerini Yok Etme Nasıl Yapılır?

İşleyiş mekanizması olarak, içeriğinde barındırdığı asit sayesinde yağ hücrelerinden oluşan et benlerinin kökünü yakıp kurutarak düşmesini sağlayan elma sirkesi maskesi de şu şekilde uygulanmaktadır;

Beninizin etrafını ılık suyla temizleyin

Arından bir pamuğu bolca elma sirkesine batırdıktan sonra benin üstüne yara bandı gibi bir şeyle yapıştırın.

Bir gece o şekilde bekletin.

Benleriniz bir süre sonra düşecektir.

Elma sirkesi ile et benlerinden kurtulmak gerçekten mümkün mü bilmek istiyorsanız yöntemi uygulamış ve başarılı sonuç almış bir hanımefendinin yayınladığı ilgili videoya göz atabilirsiniz;

Elma Sirkesine Ek Olarak Et Benlerinden Kurtulmak İçin Doğal Çözümler

Elma Sirkesi Kullanarak Benlerden Kurtulma Yönteminde Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Sirke asitli bir oluşumdur. Dolayısıyla da temas ettiği yüzeyi yakmaktadır. Zaten et benlerini düşürmekte etkili olan işleyiş mekanizması da asit ile yakıp benleri kopararak yok etme esasına dayanır.

Ancak cildimizin zaten hassas bölgeleri üstünde baş gösteren ben sorununa ısrarcı bir şekilde elma sirkesi uygulayacak olursak, istemediğiniz bazı yan etkileri ve zararları ile de karşı karşıya kalabiliriz.

İşte dikkat etmeniz gereken bazı hususlar;

 • Benlerinizin üstüne uygularken tüm bir bölgeyi bir kerede tedavi etmeye çalışmak yerine, cildinizin iyileşmesine fırsat vererek tedavinizi bir kaç haftaya bölün
 • Dikkatli kullanımınıza rağmen şiddetli bir alerjik reaksiyon durumunda elma sirkesini derhal bırakın.
 • Doğuştan var olan benleriniz üstünde kullanmayın ve benleri elinizle koparıp çıkarmaya çalışmayın.

Sirke Kullanımının Diğer Zararları:

Cildi tahriş etme riskine ek olarak, benleri düşürmek için kullanılan sirkenin, sonuç odaklı olmasına rağmen, cilt üzerinde ciddi boyutta izler bıraktığı bildirilmiştir. Et benlerinizin giysilere v.s. takılmasından şikayetçi olma gerekçesi ile değil de daha büyük estetik kaygılar ile yapıyorsanız şayet, elma sirkesi kullanımında dikkatli olmalısınız.

Ayrıca cilt kanserine sebebiyet verebileceği de söylentiler arasındadır.

Elma sirkesi ile ben yok etme uygulaması alternatif tıbba ait yani bilimsel olarak kesin şekilde kabul görmemiş bir yöntemdir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Sltn dedi ki:

  Benim yüzümde iki tane var. Ama et beni değil. Yani kahverengi leke gibi büyük. Bunların üzerine de uygulasam etkili olur mu?

  1. Yaprak dedi ki:

   zannetmiyorum.

   1. E dedi ki:

    Ben yapıyorum et ben değil kahverengi gibi bi renk rengi baya gitti 1 hafta felan oldu bence denemekte fayda var

    1. Aysee dedi ki:

     Nasıl uyguladınız acaba. Kaç dk beklettiiniz sirkeyi ve kaç gün boyunca. Sonuç aldınız mı?

BİR YORUM YAZ