Güzellik Sırları ve Doğal Bakım Önerileri

Yüz Şekline Göre Makyaj

Yüz Şekline Göre Makyaj

İyi makyajın tek sırrı yüz şeklinizi tanımanızdır. Yuvarlak, oval, üçgen, köşeli veya uzun! Yüz şeklinize göre yapacağınız doğru makyajınızla kusurlarınızı kapatıp daha güzel yanlarınızı da ortaya çıkartabilmeniz mümkün. Daha anlamlı ifade elde etmek için yüz şeklinize uygun olan makyaj tekniklerinizi uygulamalısınız.

Oval Yüz


 

Eğer oval bir yüzünüz varsa yanaklarınız daha düz bir şekildedir. Alnınız ise çenenizle birbirini dengelemektedir. Bundan dolayı diğer yüzlere göre de daha avantajlı olan oval yüzlüler için gölgelendirme işlemine daha az gereksinim duyulur. Allığı elmacık kemiğinizden kulağa doğru olacak şekilde yatay olmasına dikkat edip o şekilde sürdüğünüzde daha derin bir ifade yakalarsınız. Yüzünüzü köşeli bir şekilde değil yuvarlak gösteren makyaj yapmanız en doğru seçenek olacaktır. Göz makyajınız ve rujunuz yüzünüzdeki dengeyi bozmayacak şekilde olmalıdır. Koyu tonlarda göz makyajı içinde koyu bir ruh ile kapatabilirsiniz. Eğer göz makyajınızda hafif tonları tercih ediyorsanız dudaklarınızda da sade bir parlatıcıyla dengelemeniz mümkün.

Köşeli Yüz

Sert görünümlü hatlar olan köşeli yüzler köşeli çeneler ve çıkık alınları ile ön plana çıkmaktadırlar. Köşeli bir yüzünüz varsa fondöten sürerken de yüzünüzün orta kısmına daha yoğun dışına ise daha hafif uygulamalısınız. Sert görünümlü hatlarınızı yumuşatabilmek için koyu renkli bir fondöteni sürüp üzerine de belirgin olması için aydınlatıcı bir açık renk fondöten kullanabilirsiniz. Allığınızı, elmacık kemiklerinize şakaklarına doğru sürüp yüz hatlarınıza daha yumuşak bir görünüm kazandırmanız mümkün. Aydınlatıcı daha çok gözaltlarınıza ve çenenize kullanın. Şakaklarınızı ve çene kemiğini gizleyebilmek için bu bölgelere daha çok bronzlaştırıcı allık sürmeniz mümkün.

Yuvarlak Yüz

Yuvarlak yüzünüz varsa çene ve elmacık kemiklerinizi daha belirgin hale getirmeye çalışmalısınız. İlk olarak ten renginize uygun bir fondöten seçin daha sonrasında gizleyeceğiniz bölgelerin üstünden daha koyu renk bir fondöten sürün. Allığınızı elmacık kemiğinizden gözünüzün dışına doğru yanak çukurlarınızda bir üçgen olacak şekilde uygulayın.

Yuvarlak yüzlerde daha baskın özellikler olmadığı için belirgin olmasını istediğiniz bölgenizi makyaj ile ortaya çıkarın. Eğer yuvarla bir yüzünüz varsa fondötenden sonrada göz altlarınızı, burun ucu ve ağız kenarlarına da aydınlatıcı kullanıp hatlarınızı daha da belirginleştirmeniz mümkün.

Üçgen Yüz

Üçgen yüzünüz varsa yüzünüzde denge  elde etmeniz için elmacık kemiklerinizi ve çenenizi daha ön plana çıkarmanız ve alnınızda gölgelendirmeler yapmanız gerekir. Çene bölgeniz dar olduğundan alın bölgeniz genişse fondöten yardımı ile alın bölgenizi gölgeleyip dar görünmesini sağlamanız mümkün. Öne çıkartmak istediğiniz kısımlarınızı açık renkli bir fondötenle aydınlatmanız gerekir. Allığınızı elmacık kemiğiniz üstünden gözün uç bölümüne doğru yuvarlak bir şekilde uygulayın. Eğer alın bölgenizde darsa çene bölgeniz genişse alın bölgenizi daha belirgin bir hale getirin. Çene bölgenizi koyu renk bir fondöten ile gölgeleyip dar görünmesini sağlamalısınız.

loading...

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ