Güzellik Sırları ve Doğal Bakım Önerileri

Excipial Hydro ve Excipial Lipo Krem Yüze Sürülür Mü

Excipial Hydro ve Excipial Lipo Krem Yüze Sürülür Mü

Dermatologlar tarafından şiddetle tavsiye edilen nemlendirici kremlerden Excipial markasının Hydro ve Lipo serileri gün geçtikçe yaygınlaşıyor olmakla birlikte, yabancı kökenli bir isme sahip olduğundan potansiyel kullanıcılar iki krem tipinin kullanım alanlarını birbirine karışırıyorlar.

Excipial Hydro ve Lipo’nu arasındaki farklılıklardan bahsettikten sonra hangisini yüzünüze sürebilirsiniz, hangisini vücudunuzun diğer bölgelerinde kullanmalısınız konusundan da bahsediyor olacağız.

 

Excipial Nemlendirici Krem Nedir?

excipial lipo ve hydro yüze sürülür mü

Excipial nemlendirici krem, cildiye doktorları tarafından da önerilen ve eczanelerde satılan, etken maddesi Her 1 g emülsiyonda 40 mg Üre (Karbamid), yardımcı madde içeriği de sodyum laktat, Laktik asit, Triklozan, Orta zincirli trigliseritler, Sıvı Parafin, Klorheksidin hidroklorür, Miristil laktat, Dimetikon, Arlacel 582, Arlacel 989, Elfacos E200, Parfüm, Su gibi maddelerden oluşan, etkili bir cilt nemlendirme kremi markasıdır.

 

Excipial markası, aynı kullanım amacına hitap eden iki çeşit krem sunuyor; Excipial Hydro ve Excipial Lipo

Excipial Hydro ve Lipo Arasındaki Farklar:

  • Excipial Hydro su içerisinde eser miktarda yağ barındırır.
  • Hydronun su oranı bariz olarak daha fazladır.
  • Excipial Lipo yağ içerisinde eser miktarda su barındırır.  Asıl etken maddesi lipo sözcüğünden de anlayabileceğimiz üzere yağdır.

 

Excipial Hydro Yüze Sürülür Mü?

Bu  serisi su bazlı olduğu için zaten tam da olarak bu amaçla üretilmiştir. Expicial Hydro yüze sürülür hem de yüz için çok faydalıdır. Çok fazla yağlı olmadığı için yüzde yapışkanlık hissi bırakmaz, kalın bir tabakayla kaplanmış hissiyatına sebebiyet vermez.

Bilhassa kış aylarında hava şartları sebebiyle kuruyan ve çatlayan yanak bölgesine uygulandığında, mucizevi sonuçlar doğurur.

Herhangi bir cilt bakım maskesini uyguladıktan sonra Excipial Hydro kremi günlük yüz nemlendiricisi olarak da kullanabilirsiniz. Günde 1 kez uygulamanız, cildinizin gün boyunca yağlanmadan nemlenmesine katkıda bulunacaktır.

Excipial Lipo Yüze Sürülür Mü?

Excipial Lipo kremin yüze sürülmemesi gerekmektedir diye bir ifade yanlış olacak olmakla birlikte, alternatifi olarak Hydro var iken, Lipo serisinin yüzde kullanımı tavsiye edilmez.

Yağ bazlıdır ve oldukça koyu ve yoğun bir kremdir. Pul pul dökülen, kuruyan bacaklar ve eller için çok müthiş bir çözüm olmakla birlikte, yüz bölgesinde kullanım için biraz fazla yağlıdır ve gereksiz sivilcelenmelere sebebiyet verebilir.

Excipial Lipo Emülsiyon Sivilcelere Sebep Olur mu?

İçerisinde yoğun bir yağ katkısı içerdiğinden, yüz bölgesinde kullanımı akne problemlerini arttırıyor olmakla birlikte, eğer doktorunuz tarafından tavsiye edilmişse zaten kuru bir ciltten şikayetçi olmalısınız. Dolayısıyla, ellerinizde, ayaklarınızda, kollarınızda, bacaklarınızda ve yüz ve boyun bölgesi dışındaki vücut kısımlarınızda nemlendirici olarak kullanılması sonucu sivilcelerde kayda değer bir artış olması ön görülmemektedir.

Expicial Nemlendirici Kremin Çatlaklar İçin Kullanımı ve Hamilelik Dönemi

Hiç bir kozmetik ürünü önceden oluşmuş çatlakları tedavi edemez bu bilinen bir gerçek ancak hamilelik sırasında, cildin çok hızlı bir şekilde gerilmesi sebebiyle oluşan çatlakların önüne geçmede oldukça etkili nemlendirici kremlerin başını çeken Expicial markasının lipo serisi hamilelik sırasında vücutta kullanıma uygundur ancak yine de doktorunuza danışarak kullanmak isteyebilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ