Kategoriler

Dudakta Su Toplaması Neden Olur? Dudakta Kabarcık Neden Olur?

Dudakta Su Toplaması Neden Olur? Dudakta Kabarcık Neden Olur?

Dudakta Su Toplaması  ve  Kabarcık Neden Olur ? sorularının yanıtı sizler için derledik. Bu hastalık olan kişilere oldukça rahatsızlık verir. Ve toplum içine çıktığında öz güvensizlik nedeni olabilir. Kadınlar bu kabarcıkları makyaj sayesinde kapatmaya çalışır ama oldukça yanlış bir harekettir. Çünkü bu kabarcıkların oluşma sebebi net olarak bilinmemektedir.

Dudakta Su Toplaması Sebepleri, Dudakta Kabarcık Nedenleri.

Yanlışlıkla sert şekilde dudağınızı ısırmış, çok sıcak yiyecek veya içecekle dudağınızı yakmış veya uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmış olabilirsiniz. Ayrıca, Herpes Simpleks (HSV-1) isimli bulaşıcı bir virüs nedeniyle dudaklarınızda uçuk çıkmış olabilir. Dudağınız da uçuk oluştuysa ;

yazılarımıza da bakabilirsiniz. Daha fazla bilgi ve için başlıklara tıklamanız yeterlidir.

Dudakta Kabarcıklar Neden Oluşur ?

Dudakta su toplaması ya da kabarcıkların oluşmasının pek çok nedeni olabilir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi bu farklı bir çok sebepten var olsa bile en yaygın neden uçuktur. Uçuk farklı versiyonlarda herkesin hayatında dudak çevresinde en az bir kere yaşayabildiği yaygın bir olaydır.

Bebekler, yaşlılar ve gençler dahil her yaş grubundan insanı etkisi altına alan Herpes Simpleks virüsünü hemen herkes de görülebilmektedir. Belli bir yaş grubu yoktur. Yukarıdaki yazılarımız da yazan yöntemleri uygulaya bilir ve ya hiç bir şey yapmayarak en fazla 14 gün içinde (Çoğu zaman birkaç günde) kendiliğinden geçecek olmasını bekleyebilirsiniz.

 

Dudakta Su Toplaması Neden Olur ? Dudakta Kabarcık Neden Olur ?

Dudakta ki su toplaması uçuk mu ?

Dudaktaki minik su kabarcıkları gibi görünen yaralar aslında bulaşıcı özelliğe sahip uçuklardır. dudakta çıkan kabarcıkların birçok nedeni olsa da HSV ( Herpes Simpleks ) virüsünün yol açtığı uçuklar birincil sebebidir.

Uçuklar oldukça rahatsız edici ve huzur kaçıran kabarcıklardır. Uçuklar göründüğü kadar masum değildir , oldukça bulaşıcıdır. eğer sizde uçuk var ise ya da yakın çevrenizde lütfen birazdan yazacağımız hususlara dikkat etmenizi öneririz. Kırmızı, şiş ve ağrılı yaralara neden olabilen, bir veya daha fazla sayıda ortaya çıkabilen bir enfeksiyon türüdür. Dudaklarda, dilde, diş etlerinde ve ağız çevresinde ortaya çıkabilir.

Bununla birlikte, uçuk virüsü kolaylıkla bulaşabilir. Bu yüzden öpüşmek gibi temaslı hareketlerden uzak durmalısınız. Öpüştüğünüz kişiye  doğrudan uçuk virüsünü bulaştırmış olursunuz . Uçuk i aynı bardaktan su içmek, yıkanmamış kaşık, çatalın ya da tıraş jiletini (makinesini) kullanmak, ruj veya dudak balsamı gibi ürünleri ortak kullanmak gibi nedenler Herpes Simpleks virüsünün bulaşmasına yol açabilir. Ayrıca bağışıklık sisteminiz çökmüş ve başka bir hastalığınız varsa vücudunuzun uçuk üretme ihtimali daha da yüksektir.

Aşağıdaki saydığımız hususlarda uçuklara zemin hazırlayıp var olmasını sağlayabilir.

  1. Yoğun stres veya depresyon
  2. Yorgunluk
  3. Gebelik
  4. Hormon seviyelerinde dalgalanma
  5. Zayıf bağışıklık sistemi
  6. Otoimmün bozukluklar
  7. Diş telleri, tam oturmayan diş protezleri veya diğer diş prosedürleri
  8. Yaşlılık
  9. Organ nakli olan kişiler

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ