Kategoriler

Sivilce İzleri Nasıl Geçer – En Etkili Yöntemler

Sivilce İzleri Nasıl Geçer – En Etkili Yöntemler
 • Cilt Bakımı
 • 05/11/2015 00:12 | Son Güncellenme: 07/03/2023 12:08
 • 11
 • 219.513

Sivilce izleri nasıl geçer? Sivilce izlerini geçirme,  sivilce izlerini yok etme, sivilce izlerini giderme yöntemleri.  Ergenlik dönemi dediğimiz 12-21 yaş sivilcenin yoğun bir şekilde kendini gösterdiği yaş aralığıdır.

Sivilcenin yoğun olmasının yanında sivilcelerle oynamak da bir alışkanlık haline gelmiştir. Özellikle ulaşımın daha kolay olduğu yüz bölgesindeki sivilcelerle oynamak ciltte ciddi hasarlara ve sivilcelerin daha da yayılmasına sebep olmaktadır. Ergenlik döneminin 21 yaştan itibaren bitmesiyle birlikte sivilceler de aynı şekilde azalmaya ve yok olmaya başlar. Ancak geride izler ve lekeler bırakarak ciltte hasar meydana getirebilir.

 

Sivilce İzlerini Geçirmek İçin Etkili Yöntemler

Birçok kişinin mustarip olduğu bu konuyla alakalı bugün sizler için sivilce izleri nasıl geçer, bunun için yapılabilecek tedavi yöntemleri, akne lekelerinin tedavisindeki en etkin yöntemler nelerdir gibi konulara değineceğiz.

Birçok kişinin mustarip olduğu bu konuyla alakalı bugün sizler için sivilce izleri nasıl geçer, bunun için yapılabilecek tedavi yöntemleri, akne lekelerinin tedavisindeki en etkin yöntemler nelerdir gibi konulara değineceğiz.

sivilce izleri nasıl geçer

Ciltteki sivilce izleri için doğal tedavi yöntemleri

Daha önceki makalemizde sivilce nasıl geçer konusuyla ilgili etkili yöntemler paylaşmıştık. Bugün ise sivilce izleri nasıl geçer konusunu ele alacağız. Diğer tüm makalelerimizde önerdiğimiz gibi sizlere yine tamamen doğal tedavi yöntemlerinden bahsedeceğiz. Sizlere önereceğimiz..
sivilce maskeleri ve kür tariflerinin dışında yediklerinize de biraz dikkat etmenizde fayda vardır. Özellikle yağlı besinlerden uzak durmak bu dönemde çok önemlidir. Sivilce izleri nasıl geçer konusu için sizlere önereceğimiz maske ve kür tariflerimiz özellikle yağ oranını dengeleyici içerikte olduğu için etkili olacaktır. Sivilce izleri nasıl geçer diyenler için hazırladığımız bitkisel kür tariflerimiz:

 

Sivilce İzleri Nasıl Geçer Diyenlere Doğal Maske Tarifleri

2017 yılında da pek çok hanım tarafından sivilce izleri tedavisinde alternatif yöntem olarak kullanılan en popüler maske tariflerini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz;

Kuru Ciltler İçin Ballı Sivilce Maskesi

Malzemelerimiz: 1 çay kaşığı süt, 1 çay kaşığı kadar bal (tahta kaşıkla almanız önerilir), 1 adet yumurtanın beyaz kısmı

Hazırlanışı: Bir kâse içerisine yumurtanın beyazını kırın ve köpürene kadar çırpın. İçine bal ve sütü de dökün sonra tekrar çırpmaya devam edin. Maskenizi hazırladıktan sonra cildinizin tamamına iyice sürün ve 10 dakika bekleyin. 10 dakika sonra soğuk su ile cildinizi temizleyin. 4 günde 1 yapmanız gereken bu maskeyi 3 ay boyunca devam ettirdiğinizde sivilce izleriniz tamamen yok olacaktır.

 

Elma Sirkesi İle Sivilce İzlerini Yok Edin

Malzemelerimiz: 1 kaşık elma sirkesi,1 kaşık su, pamuk

Hazırlanışı: Su ve sirkeyi karıştırdıktan sonra pamuk yardımıyla cildinizi tamamen temizleyin. Özellikle akşam yatmadan önce bu uygulamayı yapın 30 dakika bekledikten sonra cildinizi iyice yıkayın. Nemlendirici bir kürünüz veya kreminiz varsa bu uygulamadan sonra cildinize uygulayabilirsiniz.

 

Sivilce İzlerinin Düşmanı Peeling Tarifi

Malzemelerimiz: 1 kaşık toz şeker, 1 kaşık su

Hazırlanışı: Şeker ve suyu karıştırdıktan sonra karışımınızı cildinizi yıkadıktan sonra iyice sürün. 10 dakika bu şekilde bekledikten sonra ılık su ile cildinizi temizleyin. Yağlı cilde sahip olan kişiler sivilce izlerini geçiren peelingi haftada 1 kere, karma ve kuru cilde sahip olanlar ise 15 günde 1 defa uygulamalıdır. Sivilce izlerini geçiren peeling aynı zamanda lekelerin yok olmasını ve cildin tek renk olmasını da sağlayacaktır.

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Peeling Nedir Evde Nasıl Yapılır

 

Sivilce İzleri İçin Limon Suyu

Gerek cilt hastalıkları gerekse de sivilceleri iyileştirmek ve kurutmak için çokça önerdiğimiz limon suyu, sivilce izlerini yok etmek için de oldukça etkilidir. Yarım limonu bir kâseye sıktıktan sonra pamuk yardımıyla sivilce izlerinin olduğu kısımlara limon suyunu sürün. 10 dakika geçtikten sonra cildinizi iyice temizleyin. Siyah noktalar, kırışıklıklar, sivilce izleri ve sivilceler için oldukça etkili olan limon suyunu cildinize sürdüğünüzde cildinizi gerecektir. Bu nedenle daha kısa sürede de yıkayabilirsiniz. Kuru cilde sahip olanların uygulamaması önerilmektedir!

 

Karbonat İle Sivilce İzleri Tedavisi

Dikkatli bir şekilde uygulanması gereken karbonat maskesi için yarım yemek kaşığı karbonat ve 1 yemek kaşığı suya ihtiyacınız var. Karbonat ve suyu iyice karıştırıp hamur kıvamına getirdikten sonra sivilce izlerinin olduğu kısma dikkatli bir şekilde masaj yaparak uygulayın. 5 dakika bekledikten sonra ılık suyla iyice yıkayın. Karbonat maskesini uygularken dikkat etmeniz gereken nokta şudur. Karbonat sivilceye direk uygulandığında sivilcelerin çoğalmasına sebep olabilmektedir. Sadece sivilce izlerine uyguladığınız zaman ise izlerin yok olduğunu göreceksiniz.

Akne izlerinin nasıl geçeceğine dair uygulayıp sonuç aldığınız alternatif yöntemleri bizlerle paylaşabilirsiniz.

Sivilce lekelerinden kurtulmak için evde yapıp uygulayabileceğiniz pek çok maske tarifinin yanı sıra, sivilce izleri tedavisi için madecassol yazımıza da göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Akne İzleri Tedavisi için Kullanılan Kremler

Doğal tedavi yöntemlerden yeterince fayda göremeyen okuyucularımız için sivilce izleri tedavisinde etkili bir şekilde kullanılan kremler ve jellerle ilgili bilgi vermek istiyoruz;

En sıklıkla kullanılan akne izi kremleri şunlardır;

50 yılı aşkın süredir sivilcelerden kalan yara izlerini başarılı bir şekilde tedavi eden bir ilaç olan contractubex; günümüz itibariyle 60’dan fazla ülkede en çok satan yara izi tedavisidir ve düzenli olarak dünyanın dört bir yanındaki doktorlar tarafından öncelikli olarak önerilir.

Contractubex’in etkinliği sayısız klinik çalışmada kanıtlanmıştır. Üç aktif maddenin eşsiz kombinasyonu sivilce kaynaklı yara izinin derinliğine iner ve içindeki yara izini onarır. Sonuç: Neredeyse görünmez bir yara izi olarak sağlanır.

Contractubex’in etkililiği aynı zamanda yüksek hasta memnuniyetine de yansır. Binlerce hastanın olumlu deneyimleri, Contractubex kreminin gerçekten bir fark yarattığını ve yara izlerinebaşarıyla uygulanabileceğini göstermektedir.

Sivilceler söndüğü veya patladığı anda Contractubex ile tedaviye başlayabilirsiniz. Krem, cildin içindeki iyileşme sürecini destekleyen, yara dokusunun üretimini düzenleyen ve yara oluşumunu olumlu etkilemek için çalışan aktif bileşenleri içerir.

Bir sivilce izinin ne kadar görünür olduğu çeşitli faktörlere bağlıdır: Sivilcenin türü ve ölçeği, iyileşme süreci, genel sağlık, yaş ve genetik faktörler bu durumda etkili olur.

Contractubex üç tamamlayıcı aktif bileşen içerir:

 1. Extractum cepae

Anti-inflamatuar ve bakterisidal özelliklere sahiptir ve belirgin yara dokusunun oluşumunu engeller.

 1. Heparin

Doku yapısını yumuşatır, anti-inflamatuar ve şişme önleyici özelliklere sahiptir, hücre ve doku rejenerasyonunu destekler ve suyun yara dokusuna bağlanabilmesini sağlar.

 1. Allantoin

Yara iyileşmesini teşvik eder ve yumuşatıcı bir etkiye sahiptir, derideki nüfuzu arttırır ve genellikle sivilce izleriyle ilişkili kaşıntıyı hafifletir.

Contractubex, uzun yıllar sivilce izlerinin tedavisinde oldukça etkili olduğunu kanıtladı. Elde edilen sonuçlar, tedavinin etkin olduğunu neredeyse görünmez sivilce izleriyle gösteriyor.

Uygulama

Bir sivilce izi ne kadar çabuk tedavi edilirse, yara oluşumunu olumlu yönde etkileme şansı o kadar artar. Sivilceler söndüğü anda Contractubex’i uygulamaya başlayın. Krem uygulaması kolay ve güvenlidir.

İdeal olarak, Contractubex krem en az 3 ay boyunca günde 2 ila 3 kez sivilceli bölgeye nazikçe masaj yaparak uygulanmalıdır. Contractubex, uygulandığı bölgede hassas yara dokusunu koruyan ayrı bir tabaka oluşturur.

Contractubex’i sadece belirgin sivilce izleri üzerine uygulayın. Gözler, burun veya ağız ve bölgelere temasından kaçının.

Sivilceli bölgenin merkezinden başlayın ve kenarları doğru yayarak kremi sivilce izlerine yedirin.

Contractubex cilt tarafından tamamen emilene kadar küçük, dairesel bir hareketle uygulamaya devam devam edin.

Sivilce izlerinin iyileşmesi zaman aldığından dolayı tedavi süreci sabır gerekiyor. Yaklaşık 4 hafta sonra genellikle kızarıklık azalması gözlemlenebilir; İki ay sonra, sivilce izleri giderek daha hafif, daha belirsiz ve pürüzsüz hale gelir.

Contractubex krem son derece güvenlidir ve tolere edilebilirliği sayısız klinik çalışmada kanıtlanmıştır. Ergenlik çağında ve yetişkinlerde güvenle kullanılabilir.

Diğer Kullanım Alanları

Sivilceler ve yaralar cilt üzerinde gelişen en yaygın sorunlardır ve hayatımız boyunca sıklıkla karşılaşabileceğimiz durumlardır. Sivilceler ve yaralar kısa sürede iyileşebilmesine rağmen, deri üzerinde bıraktığı izler estetik olarak rahatsız edici olmaktadır.

Contractubex deri üzerinde birçok farklı yaralanma sonrasında iz tedavisi amaçlı kullanılabilir:

 • Sıyrıklar
 • Kesikler
 • Ameliyat izleri (Sezaryen da dahil olmak üzere)
 • Yanıklar
 • Lazer tedavileri (dövme sildirme gibi)

Contractubex krem ile erken tedavi, sivilce izlerinin ve yaraların mümkün olduğunca iyileşmesini ve mümkün olduğunca deri üzerinden kaybolmasını, derinin doğal görünümüne kavuşmasını sağlar.

Contractubex kremin yan etkileri

Normal olarak, Contractubex kreminin kullanımı ile ilgili herhangi bir reaksiyon görülmemiştir. Hastalar, Contractubex kreminde bulunan aktif içeriklerden herhangi birine aşırı duyarlılık gösterebilirler. Bu durumda kremi hemen kullanmayı bırakın ve alerjik reaksiyon belirtileri ortaya çıkarsa derhal bir doktora başvurun. Daha fazlası burada

Sivilcem izleri için krem yazısından yardım alarak derlenen yüzdeki sivilce izleri tedavisi yazımıza yorumlarınızla katkıda bulunabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
 1. Sahra dedi ki:

  Neredeyse 30 yasina geldim ne sivilce problemim bitti ne de izlerinin derdi. Tam sivilce izlerini tedavi ettiriyoruz sonra yerine yenileri çıkıyor . Elimle oynamayayim diyorum ama ister istemez elim yüzüme gidiyor bazen sivilceleri patlatiyorum ya da kasiyip kopariyorum sonra hooop yine iz kalıyor zaten fazla geçmeden yenisi çıkıyor yerine. Ne yapacağım vallahi çaresiz kaldım ergen gibi dolanıyorum ortalıkta. Şu sivilcelere kesin çözüm önerisi olan var mı

  1. Yaprak dedi ki:

   Sivilce sorunu bazı kişilerde oldukça inatçı olabiliyor maalesef. Ergenlik dönemini çoktan geçip yetişkinlik döneminde de sivilcelerle başı dertte olan kişiler, dermatoloji yardımı mutlaka almalı ancak belirtilen maskeleri ve sivilce izleri tedavilerini aksatmadan ve düzenli bir şekilde yüzünüzdeki akneli bölgelere uygulayacak olursanız uzun vadede mutlaka ki fayda göreceksiniz. Ayrıca sivilce patlatma konusunda da şuradaki yazımıza göz atmanızı tavsiye ediyorum. Sivilceleri, cildinize kalıcı zarar vermeden ve iz bırakmadan patlatmanın yolları da mevcut.

 2. Huseyin dedi ki:

  merhaba ben 18 yasindayim yüzümde aşırı sivilce vardı limon suyunu denedim etkisini gördüm ama sivilce izlerim var şimdi ne yaptıysam işe yaramadı ne yapsam acaba ?

  1. Yaprak dedi ki:

   sivilce izleri ile ilgili alternatif tedai yöntemi olarak paylaştığımız teknikleri ve maskeleri denediniz mi acaba?

 3. Leyla dedi ki:

  Merhabalar

  Bende aynı dertten müzdaribim ne yapsam kurtulamadım. Sivilce geçse de izleri bir şekilde kalıyor ve çok kötü bir görüntü oluşturuyor. Fullface diye bir tedavi yöntemi çıkmış, fullface lazer diyorlar öncesi sonrası fotoğrafları incelediğimde baya güzel sonuçlar aldıklarını gördüm. Bu yöntemi deneyenler var mı? Bu konuda fikirleriniz nedir? Teşekkürler.

  1. Sude dedi ki:

   Leyla ben yeni fullface tedavisi aldım sana şunu söylim yaptırdıktan sonra bugüne kadar neden böyle birşeyle karşılaşmadığıma ve yaptırmadığıma lanet ettim. bu dertten kurtulduuğuma o kadar seviniyorum ki. tek kötü yanı yeni bi teknoloji oldugu icin her yerde yok. mesela istabbul dısında yaşıyorsan yaptırman zor olabılır 😀 sen yine yap araştırmanı tabi ama ben memnun kaldım

   1. Nazan dedi ki:

    Fullface ne kadara yaptirdiniz acaba ?

  2. sude dedi ki:

   fullface biraz pahallı bence ama ne demişler “Ucuzdur vardır illeti, pahalıdır vardır hikmeti”

 4. selma dedi ki:

  limon sivilceleri kurutuyor yok ediyor bu doğru ama sivilce izleri kalıyor. fullfeys dedikleri bişey varmış o işe yarıyo mu acaba yardım eder misiniz

  1. Yaprak dedi ki:

   fullface uygulaması bildiğim kadarıyla yüze yapılan dolgu işlemleri ile ilgili bir prosedür. Ne yazık ki ayrıntılı bilgiye sahip değilim ancak yakın zamanda konu ile iligli daha ayrıntılı araştırma yapıp ayrı bir post içerisinde sizlere sunabiliriz. Teşekkürler

 5. Emre dedi ki:

  20 yaşındayım sivilcem yok fakat izleri hâlâ benimle ve birazda yara izlerini andırıyorlar yağlı bir cilde sahibim her hangi bir maske denemedim ama bana anlattıklarıma bakarak bir tavsiye de bulunursanız sevinirim

BİR YORUM YAZ