Kategoriler

En Kolay Basen Eritme Egzersizleri Yapılışı

En Kolay Basen Eritme Egzersizleri Yapılışı
 • Zayıflama
 • 14/05/2017 15:33 | Son Güncellenme: 21/02/2023 23:52
 • 0
 • 2.247

Basen Eriten  Egzersizler ile ilgili yazımıza hoş geldiniz. Kadınların hepsi genel olarak kalça ve basenlerden oldukça şikayetçidirler. Bayanların fiziki sorunlarında en başta basen ve kalça büyüklüğünden yakınmalar gelir. Bunları da normale indirebilmeniz için çeşitli yöntemler bulunmaktadır.

Fakat en sağlıklısı egzersiz yapmanızdır.Bazı kişiler evde basen eritme hareketleriyle bir yere varamayacaklarını düşünürler fakat bu tamamen yanlış bir düşünce biçimidir. Egzersiz olmadan şok diyetlerle saçma yöntemlere başvurup fit bir görünüm elde edemezsiniz.

Evde Yapabileceğiniz Basen Eriten  Egzersizler

Basen eriten hareketleri uygularken ne çok aç ne de çok tok olmayın Hareketler ile beraber günde en az 2 litre su içmeye özen gösterin. Bu sizin yağ yakmanız da ekstra bir katkı verecektir.

 • İlk hareketimizin bacakları mideye çekme hareketidir. Kalçanızı birazcık yukarı kaldırmanız gerekmektedir. 3×10 şeklinde yaptığınız da basenlerinizin ve karın bölgenizin sıkılaşması da oldukça faydalı olacaktır.
 • İkinci hareketimiz ise squat hareketidir. Bu hareketi ise ellerinizi karşı tarafa doğru uzatıp yapabilirsiniz. Kalçanızı dışarıya doğru kavisli bir şekilde uzatıp eğilmelisiniz. Nizami ve düzenli bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Squat hareketinin en önemli noktası ise çömeldiğinizde dizleriniz ayak parmak ucunu geçmemeli. Buna uymadığınız takdir de dizleriniz ağrı yapabilir. Squat hareketini 3×10 halinde yaptığınız zaman arka kısımda bulunan basenlerden kalıcı bir şekilde kurtulmanız mümkündür. Ayrıca da düzenli uygulamayı yaparsanız yuvarlak kalça formunu da oluşturabilmek adına etkili bir hareket olduğunu söyleyebiliriz.
 • Üçüncü hareketimiz ise yan bir şekilde yatarak bacaklarınızı sırası ile 3×10 şeklinde açmalısınız. Dizlerinizi asla bükmeyin. Bu hareket ise kalçalarınızı ve yanlarınızı oldukça iyi sıkılaştıracaktır. Hareketi bitirdiğinizde diğer tarafa dönerek diğer bacağınızı da aynı şekilde çalıştırmalısınız.
 • Dördüncü hareketimiz ise sırt üstü yatarak bacaklarınız yukarı kaldırma hareketidir. Bacaklarınız eşit bir şekilde kalkmalı ve dizlerinizi asla bükmemelisiniz. Daha rahat olmasın içinse ellerinizi poponuzun altına yerleştirebilirsiniz. Bu hareket ise karın kaslarınızı çalıştırıp karın bölgesini sıkılaştırmakta etkilidir. Günde 4×10 şeklinde yapabilirsiniz.
 • Beşinci hareketimiz ise çapraz mekik hareketimizdir. Yan karın ve göbek yağları üzerinde oldukça etkilidir. Sadece 3×10 yapmanız yeterlidir. Eğer çok zorlanıyor iseniz çapraz bir şekilde değil de düz mekik olarak da uygulamayı yapabilirsiniz. Eğer göbeğiniz mekik çekmek için izin vermiyorsa düz bir şekilde yatarak dizlerinizi karnınıza doğru çekebilirsiniz. Bu hareketin adı ise ters mekik olarak bilinmektedir.
 • Basen ve kalça hareketlerinde altınca hareketimiz daha çok etkilidir. Arka bacağı esneterek kalçamızı basenimize ve karnımıza sıkılaştırma konusunda oldukça usta bir hareket olarak bilinir. Bu hareketi ise günde 3×10 halinde uygulayabilirsiniz.

 • Yedinci ve son hareketimiz ise sağa sola esneyip kaslarımızı ve kemiklerimizi iyice açıyoruz. Ayrıca yan kasları da çalıştırıyoruz. Bu egzersizi yaptığımızda olabildiğince sola ve sağa esnemeye çalışmalısınız. Bu hareketi ne kadar düzgün yaparsak o derece de esneme de faydalı olursunuz. Günde 3×10 halinde yapmanız gerekmektedir. Bu hareketlerin tamamı ise günde 15-20 dakikanızı alacaktır. Birkaç ay sonra ise istediğiniz sıkılığa ulaşabileceksiniz.

 

Basen bölgesi yağlarından şikayetçi olup bölgesel zayıflama yöntemleriyle ilgilenen hanımlar, göbek eriten hareketler yazımızı da çok beğendiler

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ