Güzellik Sırları ve Doğal Bakım Önerileri

Göbek Eriten Hareketler

Göbek Eriten Hareketler

Göbek ya da karın eritmek en büyük sorunlardan biridir. Vücutta bulunan yağların en zor eriyen bölgesi olarak bilinmektedir. Fit bir vücuda sahip olabilmek herkesin hayalidir. Bunu gerçekleştirmek adına da dikkat edilecek önemli noktalar ve basit egzersizler vardır. Öncelikle de karın eritme hareketleri, herkesin kolay bir şekilde uygulayabileceği hareketler olarak görülmektedir. Kalıcı bir zayıflamaya sahip olmak için günde 20 dakika yapmanız yeterli olacaktır.

Karın eritme bir sorun olmaktan 20 dakika da çıkabilir. Setler halinde uygulayacağınız 3 basit karın eritme hareketiyle yağlarınızdan kurtulup, sert karın kaslarını vücudunuz da görebilirsiniz. Başlangıç olarak ise 3 temel hareketi birer set uygulayın. Bu hareketler sizde iyi bir temel oluşturacağından zamanla hareketlerin set sayılarını kendinize göre arttırabilirsiniz.

İlk hareketimiz ise topuklarınız havada kalacak şekilde sırt üstü uzanın. Bacaklarınızı dik bir konumda tutmak şartıyla havaya kaldırmalısınız. Kalçanızı 15 cm kadar havaya kaldırıp yavaş bir şekilde indirin. Bir sette 15 ila 20 dakika aynı hareketi tekrarlamalısınız.

İkinci hareketimiz ise ters crunch. Karın eritme hareketlerinin arasında en popülerdir. Mekik hareketine oldukça benzeyen ters crunch yağ yakımında çok başarılıdır. Sırtüstü uzanıp bacaklarınızı yukarıya kaldırın ve diz ekleminizden bükün.. Bir sandalye de oturuyormuşsunuz gibi pozisyonu alın. Pozisyonunuzu bozmadan önce dizlerinizi alnınıza doğru çekip tekrar eski haline getirin. Bu hareketi de 15 ila 20 defa yapmanız yeterli olacaktır. Hareketi sürekli yapıp daha sonrasında alnınıza getirebilecek şekilde dizlerinizi zorlayabilirsiniz.

Son hareketimiz ise destekli crunch hareketidir. Destekli mekik hareketi olarak bilinir. Yere sırtüstü yatın ve bacaklarınızı bir desteğin üzerine de uzatabilirsiniz. Bacaklarınızın pozisyonunu hiç bozmadan yerden 10 ila 15 cm omuzlarınızı kaldırmalısınız. Karın kaslarınızda başka hissederseniz doğru hareketi yaptığınıza emin olabilirsiniz. 15 ila 25 tekrar yeterlidir.

Karın Eritme ve Beslenme

  • Karın eritme, sadece egzersiz yapmanızla uygulanmamalıdır. Aynı zamanda da yediğiniz içtiğiniz besinlere de özen göstermeniz gerekmektedir. Egzersiz ile beraber aşağıda vereceğim noktalara dikkat edip bir kaç hafta içerisinde düz bir göbeğe sahip olacaksınız.
  • Günde en az 3 öğün yemelisiniz. Bu öğünler içerisinde kahvaltıya ayrı özen göstermeniz gerekiyor. Ara öğünlerde ise bol meyve ve sebze tüketin.
  • Yemek için acıkmanızı beklememelisiniz. Çok acıkmanız çok yemenizi sağlar. Bundan dolayı da öğün sayısını arttırıp az porsiyon yemeniz daha sağlıklıdır. Gün içerisinde en 1.5 Litre su için. Ayrıca da sıcak suya karıştırıp limon suyu ile güne başlamanız çok faydalıdır.
  • Şeker hem sağlığınızı olumsuz etkiler hem de göbek oluşumunuzu engeller. Beyaz ekmekte şeker bulunduğundan tüketmeniz zararlıdır. Bundan dolayı da kepekli ekmeği tercih edebilirsiniz.
  • Şeker gibi tuz da vücudunuza zararlıdır. Tuzlu gıdalardan da uzak durmalısınız.
  • Lokmalarınızın küçük olmasına dikkat edin. Küçük lokmaları iyice çiğneyerek yutun ve midenizin sindirmesine yardımcı olacaksınız.

loading...

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ