Kategoriler

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Olur? Göz Kapağı Estetiği Kalıcı mı?

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Olur? Göz Kapağı Estetiği Kalıcı mı?

Bir çok kişinin merak ettiği konuların başında göz kapağı estetiği kalıcı mı kalıcı değil mi sorusudur. Bu konuda kritik durumlar bulunmaktadır. Göz kapağı ameliyatı yapılabilir fakat bu ameliyat yaşlanmayı durdurmamaktadır. Ameliyat sadece yaşlanmanın etkilerini hafifletebilir. Kişilerin daha genç ve dinamik görünmesini sağlamaktadır.

Ameliyat sonrasında göz kapaklarının daha genç görünmesi mümkün olacaktır. Aradan zaman geçtikçe deride sarkmalar devam edebilir. Bir göz kapağı estetiği operasyonunun etkisi 5 ile 8 yıl kadar sürmektedir.  Ameliyatın kaç yaşında yapıldığı ve kişinin cilt yapısı operasyonun etkisinin süresinde değişiklik gösterebilir. Yaşın ilerlemesi ile yer çekimine yenik düşen cilt tabakasında sarkmalar meydana gelir.

Göz Kapağı Estetiği Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ameliyatın ve ameliyat sonrasında iyileşme döneminin sıfır sorunlu geçmesi için yapılması gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Ameliyat öncesinde hastaların varsa hastalıkları ve düzenli olarak kullandıkları ilaçları doktora kesinlikle bildirmesi gerekmektedir. Kan sulandırıcılar ameliyat esnasında kanama riskini arttıracağı için ilaçların ameliyattan 15 gün önce kesilmesi gerekir.

Eğer antibiyotik ilaç kullanıyorsanız doktora bilgi vermeniz yararlı olacaktır. Tütün ürünlerinin kullanımı ameliyattan 3 hafta önce kesilmelidir. Tütün ürünlerinin kullanılması ameliyat sonrasındaki iyileşme süresini geciktirmektedir.

Göz Kapağı Estetiği İz Bırakır mı?

Göz kapağı ameliyatı için göz kapağına kesi uygulaması yapılmaktadır. Göz kapağındaki fazla olan derinin kesi yolu ile bölgeden alınması gerekir. Kesi uygulamasının yapıldığı yerde hafif bir iz kalabilir. Göz kapağı estetiği göz kapağının tamamını kapsamaktadır. Fakat bu operasyon izinin kapak kıvrımı boyunca uzandığı unutulmamalıdır. Göz kapağı kıvrımının olduğu noktada kesi uygulanacağı için iz sadece orada olacaktır. Ameliyat eğer alt göz kapağı estetiği ise operasyondan kalacak iz kirpiklerin hemen altında olur. Alt kapak ameliyatının izin deri çizgisi gibi bir görünümde olacaktır. Ameliyatın yapıldığı ilk günlerde ameliyat izi kırımızı renkte olmaktadır. Zaman geçtikçe iz kendi ten renginize dönecektir. Ten rengi ile uyum sağlayacağı için izin görünürlüğü daha az olacaktır. Kirpiklerin hemen altında yer alan ameliyat izi göz kapaklarındaki izlerden daha az görünür.

Kimler Göz Kapağı Ameliyatı Olabilir?

Göz kapağı estetiği olmak isteyen kişilerin ameliyata engel olacak herhangi bir sağlık sorununun bulunmaması gerekmektedir. Kişilerin emzirme dönemlerinde ya da gebelik gibi durumlarda ameliyat yapılması sakıncalıdır. Bu sebeple doğum sonrasında emzirme sürecini tamamlayan kişilerin ameliyat olması daha sağlıklı bir karardır.

Göz çevresini kapsayan bu müdahale göz kapaklarında torbalanma ya da sarkma şikâyeti olan kişilere uygulanacak bir ameliyattır. Bu sorunlar genellikle 35 yaş ve üzerinde olan kişilerin yaşadığı sorundur.

Göz Kapağı Estetiği Operasyonu Süreci

Operasyon lokal anestezi veya intravenöz sedasyon şeklinde gerçekleştirilir. Operasyonda hastanın şikâyetinin olduğu bölgeye müdahale edilir. Gerekli görüldüğü takdirde tek ameliyatla hem alt hem de üst göz kapağına müdahale edilebilmektedir. Fazla deri kesi yoluyla göz kapağından alınır. Kesinin olduğu bölge dikiş atılarak operasyon sonlanır. Ameliyat genellikle 1 ile 1, 5 saat kadar sürmektedir. Operasyon sonrasında hastalar aynı gün taburcu olur ve göz kapağı estetiği kalıcı mı gibi sorunların cevabını süreç içinde hastalar öğrenir.

Bu yazımıza da bakın:

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılıyor? Dudak Dolgusu Fiyatları

Masseter Kası Botoksu ile Ameliyatsız Çene Estetiği

Lazerle Kalıcı Göz Rengi Değiştirme

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ