Kategoriler

Ebru Şallı Kuru Ciltler İçin Maske ve Peeling Tarifleri

Ebru Şallı Kuru Ciltler İçin Maske ve Peeling Tarifleri

Ebru Şallı’nın kuru ciltler İçin maske ile peeling önerileri. Zinde ve canlı bir cilde sahip olmak hemen her kişinin imrendiği durumlardan birisidir. Çeşitli etmenler nedeniyle cilt pek çok yıpratıcı durumla karşı karşıya kalabilir. Cildin yıpranmasına neden olan ve cildin eski canlılığını yitirmesine neden olan durumları sayarsak şu şekilde özetleyebiliriz;

 

 • Yeme düzensizlikleri: Yeme düzensizliği yaşanan cilt sorunlarından en önemlilerinden birisidir. Gelişi güzel dikkatsiz bir şekilde sağlıksız gıdalarla beslenmek cildin önünde en büyük tehlikedir. Örneğin fast food tarzı hazır gıdalarla beslenmek, kızartma gibi yağlı yiyeceklere beslenmede ağırlık vermek, un, şeker, tuz gibi gıda maddelerini gereğinden fazla tüketmek, alkol, sigara gibi zararlı maddeleri almak cildimize büyük zararlar verebilmektedir.
 • Hareketsiz yaşam: Cildin kısa zaman içinde yıpranmasına neden olan nedenlerden birisi de hareketsiz yaşam biçimidir. Özellikle masa başında çalışanlar, günlük hayatta çok fazla hareket etmeyenler, spor yapmayanlar bu guruba dahildir. Hareketsizlik kişide canlılığı yitirir, daha çabuk kilo almasını sağlar. Kilo sorunları da çeşitli sağlık sorunlarına neden olur ve bundan cildimizde etkilenebilir. Bu sorundan kurtulmanın yolu her gün sevdiğimiz bir spor dalını hayatımıza koyarak günlük sporumuzu yapabilir, iş yerimiz çok uzak değilse yürüyerek iş yerine giderek hareket edebiliriz.
 • Stres: Stres cildin çabuk yaşlanmasında ve yıpranmasına etki eden en büyük etmenlerden birisidir. Stres altında olan kişiler ruhsal ve fiziksel olarak çabuk etkilenir ve bunun sonucunda ciltte bu durumdan etkilenerek normalden daha hızlı bir şekilde yıpranma sürecine girebilir. Cildimizin, bedensel ve ruhsal durumumuzun çok daha iyi bir durumda olmasını istiyorsak stresi mümkün olduğunca hayatımızdan uzak kalmasına dikkat etmeliyiz. Yaşanan en büyük rahatsızlıkların kaynağının stresten kaynaklandığını şimdi pek çok uzman kabul etmektedir. Biz de hayatımızda strese değer hiçbir şeyin olmadığını düşünerek ona göre hayatımıza şekil verebiliriz.
 • Sıvı alımı yetersizliği; Vücudunuz işlevini rahtça yerine getirebilmesi için yeterli miktarda sıvı alımı önemlidir. Özellikle gün içinde yeteri miktarda su tüketimi vücudumuzun günlük sıvı ihtiyacını karşılaması açısından önemlidir. Bu bakımdan her gün düzenli olarak özellikle su tüketimine önem vermeliyiz. Su içine katacağımız limon gibi gıdalar da ayrıca cilt için çok faydalı olacaktır.
 • Hijyen eksikliği; hijyen eksikliği de cildin en büyük düşmanlarından birisidir. Cildimizi her gün düzenli olarak temizlemek önemlidir. Cildimizi kirlerden arındırmanın en güzel yolu cildimizi su ile yıkamaktır. Ferah ve temiz bir cilt çok daha canlı ve sağlıklı görünecektir.

Cilt Sağlığımız İçin Nelere Yapabiliriz

ebru şallı kuru cilt

Cilt sağlığımız için konumuzla alakalı olarak Ebru Şallı kuru ciltler için maske ve peeling tarifleri hakkında bilgi vermeden önce cilt sağlığımız için genel olarak neler yapabilir ve nelere dikkat edersek daha sağlıklı bir cilt yapısına sahip olabiliriz, bunlar hakkında bilgi vererek size yardımcım olalım;  Cilt sağlığımız ve iyi ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için yapabileceklerimiz olarak şunları söyleyebiliriz;

 • İyi ve sağlıklı bir cilt yapısı için öncelikle yediklerimize, içtiklerimize azami derecede dikkat etmeliyiz. Vücudumuzun ve cildimizin sağlığı için sağlıklı yiyecekler tüketmeli, zararlı her türlü ürünlerden uzak durmalıyız. Sağlıklı yiyecekler olarak özellikle taze sebze ve meyve alımına özen göstermeli, vücudumuzun ihtiyaç duyacağı vitamin ve mineralleri almaya özen göstermeliyiz. Bunun için yeterince ve düzenli olarak sağlıklı yiyeceklerle yemek menümüzü zenginleştirmeliyiz. Hazır gıda gibi her türlü sağlıksız yiyeceklerden de mümkün olduğunca uzak durmalıyız.
 • Sağlığımız için sigara, alkol gibi zararlı maddelerden uzak durmalıyız. Kendimiz bu zararlı maddeleri kullanmadığımız gibi kullanılan ortamlardan da mümkün olduğunca uzak durmalıyız. Özellikle sigara içilen ortamlardan uzak kalmaya özen göstermeliyiz. Pasif kullanıcı olarak dolaylı da olsa sigaranın zararlı etkilerine maruz kalmamalıyız.
 • Cildimizin sağlığını tehdit eden her türlü duruma karşı önlem almalıyız. Örneğin çok güneşe maruz kalmaktan, rüzgar, kir, toz gibi dış etkilerin cildimizi yıpratmasına izin vermemeliyiz. Aşırı makyaj yaparak kimyasal maddelerle cildimizin doğal yapısının bozulmasına asla müsaade etmemeliyiz. Aşırı kimyasal kullanımı cildimize büyük zararlar verebilir. Bu açıdan bu durumdan kaçınırken aynı zamanda kalitesiz makyaj ürünlerinin kullanımına da dikkat etmeli makyaj malzemesi alacaksak kaliteli olanından almaya özen göstermeliyiz.
 • Suyu hayatımızın içine mutlaka dahil etmeliyiz. Her gün düzenli olarak su tüketerek sağlığımız ve cildimiz için en güzel yatırımı yapmalıyız.
 • Kendimiz ve cildimiz daima zinde tutmak için düzenli olarak spor yapımına da önem vermeliyiz. Sporu gündelik hayatımızın içinde mutlaka bulundurmalıyız.
 • Stresi hayatımızdan mümkün olduğunca uzak tutmalıyız. Stres ile şekillenen vücudumuz çabuk hastalanır ve daha erken zamanda yaşlanmamıza neden olabilir. Bu bakımdan çok büyük olmayacak sorunları mümkün olduğunca dert etmemeliyiz. Mutlu kalmak ve yaşamak için gülümsemeyi, hayata iyimser olarak bakabilmeyi öğrenebilmeli ve hayatımızı bu şekilde düzenlemeyi ihmal etmemeliyiz.

Ebru Şallı Kuru Ciltler İçin Tarif

Bu kadar bilgi ve içerikten sonra gelelim tarifimize; Ebru Şallı kuru ciltler için tarif olarak şu etkili cilt tarifini sizin için paylaşalım; Tarifimiz için gerekli olan malzeme listemiz;

 • 1 tatlı kaşığı kadar limon suyu,
 • 4 adet kadar çilek,
 • 3 damla buğday yağı

Tarifimizin yapılışı;

Yazmış olduğumuz tüm malzemeleri iyice karıştırıp yüz kısmımıza uygulayabiliriz. Aradan 20 dakika kadar zaman geçtikten sonra yüzümüzü ılık suyla iyice durulayalım. Bu şekilde cildimiz hem arınacak hem de daha yumuşak bir hale gelecektir.

 

ebru şallı kuru cilt maskesi

 

Yenileyici peeling tarifi

Yenileyici peeling tarifi olarak gerekli olan malzemelerimiz içinde şunlar bulunmaktadır;

 • Bir yemek kaşığı kadar bal,
 • 1 yemek kaşığı kadar esmer şeker,
 • 3 damla kadar avokado yağı bulunmaktadır.

Malzemelerimizi tamamladıktan sonra tüm malzemelerimizi iyi bir şekilde karıştırmamız gerekir. Karıştırdığımız malzememizi masaj yaparak hafif ve yumuşak hareketlerle uygulamaya devam etmeliyiz. Bir süre cildimizde beklettikten sonra cildimizi temiz bir su ile iyice durulamalıyız.

Aynı zamanda farklı olarak diğer peeling tariflerimizehttps://guzelliksirlarim.org/evde-peeling-tarifleri/ ” ulaşabilirsiniz.

Ebru Şallı Nemlendirici Maske

Nemlendirici maske tarifimiz için gerekli olan malzemelerimiz;

 • 1 Tatlı kaşığı kadar ceviz yağı,
 • 1 tatlı kaşığı kadar bal,
 • 1 tatlı kaşığı kadar avakado yağı,
 • 1 çay kaşığı kadar limon suyu

Tüm malzemelerimizi karıştırıp cildimize iyice uygulamalıyız. 15 dakika kadar karıştırdığımız malzemeleri cildimizde beklettikten sonra ılık su ile durulama işlemine geçebiliriz. Sadece yüz kısmımıza değil vücudumuz diğer kısımlarına da nemlendirici uygulamak gerekir. Özellikle bacak, dirsek, dudak gibi kısımlarımıza nemlendirici uygulayarak bu kısımlarımızın kurumasına imkan vermemeliyiz. Badem yağı ile vücudumuzu yatmadan önce nemlendirmek kuruyan vücudumuzu harekete geçirmek için etkili olacaktır.

Ebru Şallı sivilce maskesi

Ebru Şallı, sivilceli ciltler için de cilt maskesi önermektedir. Yüzde yer alan sivilce ve siyah noktaları gidermek için kil, badem yağı ve maden suyundan oluşan karışımı cildimize uygulayabiliriz. Bu karışım yüzdeki siyah nokta ve sivilceleri giderebileceği gibi aynı zamanda cildimizin daha bebeksi bir yapıya kavuşmasında da etkili olacaktır. Bu karışımı ara ara uygulayarak hem daha canlı ve bebeksi bir cilde sahip olabilir hem de kabusu gibi cildimiz üzerine çöken siyah nokta ve sivilcelerden kurtulabiliriz.

Kuru ciltler için diğer argüman şekilde sizler için sıraladık;

Kuru Ciltler İçin Maske

Nem Maskesi, Kuru Ciltler için Zeytinyağı Maske Tarifi

Kuru Ciltler İçin Bitkisel Yağlar

Kuru Cilt Bakımı İçin Ev Yapımı Maske Tarifleri

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ