Lazerle Kalıcı Göz Rengi Değiştirme

Lazerle Kalıcı Göz Rengi Değiştirme

Lazer ile göz rengini kalıcı  değiştirmek mümkün.  Renkli ve numarasız lensleri aksesuar olarak kullanarak birbirinden farklı yeşillerden mavilere, morlardan bal renklerine kadar envai çeşit göz rengine sahip olma şansına alternatif olarak kullanılmaya başlanan ve kalıcı göz rengi değiştirme yöntemi olarak kullanılan lazerle göz rengi değiştirme ameliyatı nedir, nasıl yapılır, yan etkileri ve göz için zararları var mıdır? gibi en sık sorulan sorulara değiniyor olacağız;

 

göz rengi değiştirme ameliyatı

 

LAZER İLE GÖZ RENGİ DEĞİŞTİRME NEDİR?

Güzellik insanların bir çoğu için şüphesiz sağlıktan daha önemli hala geldi günümüzde bu sahip olunmak istenen güzelliğin de sözde belirli kıstasları var bunlardan bir tanesi de renkli dediğimiz yeşil mavi gözler.

Güzel olmak için renkli göze sahip olmak gerektiği ya da renkli gözün herkesi olduğundan daha güzel yapacağı tamamıyla yanlış bir mantık olsa da insanlar buna inanmış ve kapılmış durumdalar. Özellikle gelişme çağındaki genç kızlar için renkli gözlere sahip olmak çok önemli. Öyle ki genç kızlar sırf bu güzellik anlayışı uğruna kör olma riskini göze alıp lazerle göz renklerini kalıcı olarak değiştirme ameliyatları oluyorlar.

Bu kadarına cesaret edemeyenler ise çok küçük yaşlarda lens kullanmaya başlamak ve göz renklerini renkli göstermek istiyorlar aslında bu tamamen medyanın dayattığı bir algı ve genç ve ergenlik çağındaki insanların bir şeylere kapılması yetişkinlere kıyasla çok daha kolay olduğu için bu algılar en çok onların zihinlerine yerleşmeye başlıyor. Halbuki bu tarz algıların ortaya atılmasının tek sebebi güzel kadınlarda yoğun görülen özellikleri toplayıp ideal diye sunarak birilerine bunu dayatıp sahip olmadıkları için kötü hissettirmek ve bunun üzerinden para kazanmak. Bu sektör o kadar geniş bir sektör ki bizim basit istekler olarak baktığımız bazı mutsuzluklarımız onlar için olmazsa olmaz derece önemli. Yine de merak edenler için lazerle göz rengi değiştirmenin risklerinden, uygulama şeklinden ve detaylarından bahsetmek istiyoruz;

LAZER İLE GÖZ RENGİ DEĞİŞTİRME AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Lumineyes olarak bilinen ve en başta Amerika olmak üzere bir çok ülkede son derece popüler olan bu işlem aslında gözün iris kısmına lazerle müdehalede bulunarak irisin üstündeki bir tabakayı silerek irisi daha açık renkli hale getirmek anlamına geliyor. Böyle söyleyince kulağa basit gelse bile lazer ile göz rengi değiştirme son derece zor ve dikkatli olunması gereken bir ameliyat aksi taktirde çok kötü sonuçlara yol açabilir.

Peki bu işlem nasıl yapılıyor derseniz, Lazer ile göz rengi değiştirme ameliyatı California da bir merkezde DR. Gregg Homer ve ekibi tarafından geliştirilmiş yöntemdir. Lazer ile göz rengi  değiştirmede adımları şu şekildedir;

 • -Öncelikle lazer ile gözün iris kısmı 20 saniye gibi bir sürede uyarılır yani müdehale görür.
 • – Bu lazer müdehalesinden sonra gözün irisinde koyu rengi veren melanin adı verdiğimiz maddeler yok olur ve böylece gözün rengi açılmış olur.

 

Tekrar söylemekte fayda var her ne kadar kısa sorunsuz ve basit gözüksede son derece zor bir operasyondur çok büyük riskleri vardır bu yüzden hiçbir şekilde işinin ehli olmayan kimseye yada çok iyi olmayan hiçbir hastaneye yaptırmamalıdır.

 

Kalıcı Göz rengi değiştirme ameliyatı ile ilgili kısa bir videoyu da sizinle paylaşıyoruz;

LAZER İLE GÖZ RENGİ DEĞİŞTİRME NEDEN YAPILIR?

Aslında lazer ile göz rengi değiştirme operasyonu herhangi bir soruna çözüm değildir yani bulunma amacı bir soruna yönelik olupta keyfi olarak da kullananlar yoktur. Yöntemin bulunuş amacı zaten tamamen keyfidir. Kalıcı lense sahip olmak isteyenler için gibi düşünebiliriz. Göz renginden rahatsız olan göz rengini sevmeyen göz rengini değiştirmek isteyen tüm insanlar için yapılır . Bir nevi göz estetiği de diyebiliriz lazer ile göz rengi değiştirme operasyonu için.

LAZER İLE GÖZ RENGİ DEĞİŞTİRMEYİ HERKES YAPTIRABİLİR Mİ?

Lazer ile göz rengi değiştirme operasyonunu herkesin yaptırıp yaptıramayağı çok sorulan sorulardan bir tanesidir. Bu soruya şöyle bir cevap verebiliriz lazer ile göz rengi değiştirme ameliyatını uygun koşullara sahip olan herkes yaptırabilir ama sorunun net cevabı olarak hayır herkes yaptıramaz. Ameliyata uygun koşullara sahip olmayan yada bırakın bu koşullara sahip olmayı bu operasyonu yaptırmak için ekstra engelleri olanlar ne yazık ki ameliyatı yaptıramazlar.

LAZER İLE GÖZ RENGİ DEĞİŞTİRMEYİ KİMLER YAPTIRABİLİR?

Lazer ile göz rengi değiştirme operasyonunu uygun koşulları sağlayan herkesin yaptırabileceğinden bahsetmiştik peki bu koşullar nedir derseniz, Lazer ile göz rengi değiştirme operasyonunu olabilmek için gereken koşullar şu şekildedir;

 • 18 yaşından büyükseniz Lazer ile göz rengi değiştirme operasyonunu yaptırabilirsiniz.
 • Doktordan onay almış ve ardından yapılan tüm göz testlerinden geçmiş operasyon için bir engeliniz olmadığı kanıtlanmışsa lazer ile göz rengi değiştirme operasyonunu olabilirsiniz.
 • Herhangi bir göz probleminiz yoksa Lazer ile göz rengi değiştirme operasyonunu yaptırabilirsiniz ki buna en ufak görme bozuklukları bile dahildir

 

AMELİYATI KİMLER YAPTIRAMAZ?

Lazer ile göz rengi değiştirme ameliyatını uygun koşullara sahip olan herkesin yaptırabileceğini söylemiştik bu koşulların aksine sahip olanların yada ekstra daha farklı sorunları olanların yaptıramayacaklarını söylemiştik. Lazer ile göz rengi değiştirme operasyonu olamayacağınız durumlar şu şekildedir;

 • 18 yaşından küçükseniz lazer ile göz rengi değiştirme operasyonunu olamazsınız.
 • Doktorunuzdan onay almadıysanız lazer ile göz rengi değiştirme operasyonunu olamazsınız.
 • Yapılan testlerde istenmeyen şeyler çıktıysa lazer ile göz rengi değiştirme ameliyatı olamazsınız.
 • En ufak görüş bozukluğundan katarakt gibi sorunlara kadar herhangi bir görüş bozukluğunuz varsa lazer ile göz rengi değiştirme ameliyatı olamazsınız.

GÖZ RENGİ DEĞİŞTİRME AMELİYATI NEREDE YAPILIR?

İşlemin çok büyük hasarlara sebep olmaması için tekrar tekrar belirtmekte fayda görüyoruz Lazer ile göz rengi değiştirme daha yeni yeni oturan sadece belli başlı doktorlar tarafından yapılabilen asla kolay olmayan bir operasyondur bu yüzden her yerde yapılmaz. Yıllardır yapılan işlemleri bile her zaman işinin uzmanı olan insanlara profesyonel hastanelerde yaptırmak gerekirken bu özeni yeni yeni oturan bir işlem için almamak çok yanlış bir hareket olacaktır.

Bu yüzden lazer ile göz rengi değiştirme operasyonunu mutlaka adı bu konuda duyulmuş ve bu işi tam olarak bilen uzmanlara hastane ortamında yaptırın unutmayın göz insan vücudundaki en karmaşık organlardan biridir ve şakaya gelmez.

LAZER İLE GÖZ RENGİMİZİ İSTEDİĞİMİZ RENGE ÇEVİREBİLİR MİYİZ?

Lazer ile göz rengini istediğimiz renge çevirebilir miyiz sorusu da yaygın sorulardan bir tanesidir. Bu soruda kast edilen şey bir sürü şey olabilir bu yüzden hepsine tek tek cevap verelim.Öncelikle Lazer ile göz rengi değiştirme operasyonunda lazerin iristeki bir tabakaya hücüm ederek oradaki rengi açtığını söylemiştik yani bu bir göz rengi açma operasyonudur zaten açık renk olan gözlerinizi daha koyu hale getiremezsiniz.

Bir diğer anlamı ile de göz renginizi daha açık olan istediğiniz herhangi bir renge de çeviremezsiniz yani bunu şöyle açıklayalım birbirinden farklı koyulukta kahve gözlere sahip 2 insan olduğunu düşünelim ve ikisinin de lazer ile göz rengi değiştirme ameliyatı yaptırdığını ikisinin içeriden aynı renk ile çıkması imkansızdır çünkü lazer ile göz rengi değiştirme nasıl gözü daha koyu hale getiremiyorsa sizin istediğiniz bir renge de getirmez. Bu operasyon bir boyama değil açma operasyonudur o yüzden elde edilen sonuç sizin halihazırda var olan gözlerinizin rengine göre değişir çok koyu kahve gözleriniz varsa ela olarak ela gözleriniz varsa mavi olarak çıkarsınız. Bu gözü direkt olarak mavi yada yeşil yapmayı hedefleyen ve bunu garantileyen bir operasyon değildir. Hele yeşil bu ameliyatla ulaşılması çok zor bir renktir bunu bilerek girmek hayalkırıklığı yaşamamanız açısından önemlidir.

LAZER İLE GÖZ RENGİ DEĞİŞTİRMENİN ZARARLARI NELERDİR? KÖR OLMA RİSKİ VAR MI?

Lazer ile göz rengi değiştirmede lazer direkt olarak iris ile temas ettiği için son derece zararlı ve önerilmeyen bir operasyondur. Yazımızın bir çok kısmında da dediğimiz gibi yanlış yerlerde yanlış kişiler tarafından yanlış yada eksik yapılması kör olmaya kadar gidecek bir sürü hasarlar yaratır. Operasyon başarılı geçse bile görme problemlerinizin başlaması zaten çok olasıyken eğer başarısız bir operasyon geçirirseniz kör olmanız işten bile değildir.

Bu operasyonu araştırıyorsanız eminim görmüşsünüzdür ki Türkiyede çok yakın zamanda lazer ile göz rengi ameliyatı yaptırmak isteyen bir genç kız kör olma riski yaşadı hem de alelade bir yerde yaptırmaya kalkmadığı halde bu yüzden lazer ile göz rengi değiştirme ameliyatını gerçekten düşünüyorsanız çok ince eleyip sık dokumalısınız.

İŞLEMİN GERİ DÖNÜŞÜ VAR MI?

Lazerle göz renginize müdahale ettirip değişim yaptıktan sonra, ne yazık ki uygulamanın geri dönüşü yoktur. Kişiye en çok yakışan göz renginin doğal göz rengi olduğu gerçeği de göz önünde bulundurulacak olursa, ameliyatın riskleri ile birlikte ele alındığında lazerle göz rengi değiştirme uygulaması yaptırmanın akıl karı olmadığı ve renkli kontak lenslerin uzun süredir kullanılan güvenli bir alternatif olarak kullanılmaya devam edilmesi gerektiğini rahatça söyleyebiliriz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 14 YORUM
 1. Demet dedi ki:

  Ben şu an istanbul da yaptırıyorum. Gözüm bal rengi kahve di şimdi yeşil maviye dönüyor. Bilgi isteyen bana ulaşsın. Resim ata bilirim kendimde yapılanı paylaşa bilirim. Coj kişi geliyor ama herkes gizli yaptığı için bir yerde bilgi yazmiyor. Yaptırmadan bende çok araştırdım ama hiç bir bilgi alamadım.

  1. ebru dedi ki:

   merhaba bende bilgi rica edebilir miyim demet hanım

  2. Dicle dedi ki:

   Canım bu konuda bende daha ayrıntılı bilgi almak isterim eğer dönüş yaparsan sevinirim

  3. Emine dedi ki:

   Merhaba demet, Baba resumleri yollarmisin? Cok sevinirim selam Emine

  4. Ezgi dedi ki:

   Merhaba hanımefendi bende yaptırmak istiyorum bilgi ve resim varsa yollayabilir mısınız rica etsem

   1. Ilyas dedi ki:

    Bende düşünüyorum bilgi alabilir miyim . Nerde yaptınız suan bir sıkıntı varmı ücreti ne kadar yapıldı.

  5. Linda dedi ki:

   Demet hanım banada Bilgi verirmisiniz

  6. Zeynep dedi ki:

   Merhaba,işlemi nerede yaptırdınız hangi hastane bende bu yaz yaptıracağım bir kaç yerle görüştüm bana em yakın yerde yaptırmak istiyorum bana da bilgi verir misiniz

  7. Yasemin dedi ki:

   Merhabalar benide bilgilendirebilirmisiniz?

  8. Tuba dedi ki:

   Mrb nerede yaptırdın işlemi?

  9. Hasret dedi ki:

   Merhaba canim bende yaptirmak istiyorum. Beni daha da bilgilendirirsen sevinirim.

  10. Dicle dedi ki:

   Demet bilgi verirmisin bend eyaptırmak istiyorum

  11. Rukiye dedi ki:

   Merhaba Demet hanımcım rica etsem beni de bilgilendirir misiniz ?

 2. Pınar dedi ki:

  Merhaba,
  Öncelikle geçmiş olsun ??
  İşlem sonrası herhangi bir acı duyuyor musun.?
  İstediğin sonucu alabildin mi.?
  Hangi hastane.? Hangi doktor.? Ücreti.? Kafamda deli sorular..
  Mail adresime dönüş yaparsan çok sevinirim..

BİR YORUM YAZ