Kategoriler

Japon Kadınlarının Güzellik Sırları

Japon Kadınlarının Güzellik Sırları

Japon kadınının güzelliğinin sırları neler, Japon kadınınlarının güzellik sırlarını çözerek, uyguladıkları yöntemleri siz de uygulayarak duru bir güzelliğe sahip olmak istemez misiniz?

Japon kadınların gerçekten güzel olanlarının güzellikleri dillere destan elbette ve bu duru, parlak, pürüzsüz ciltlere sahip olmak için uyguladıkları bazı yöntemler, sakladıkları bazı güzellik sırları da yok değil ve yaptıkları şey hiç de o kadar özel şeyler değil.

Hepimizin evde kolayca uygulayabileceği bir kaç şey sadece. Üstelik çekik ve kapaksız gözleri ve sarı benizlerine rağmen bu kadar güzel görünmeyi Japon kadınları başarabiliyorsa, biz Türk kadınları neden başaramayalım.

Japon kadınlarının sahip oldukları duru ve pürüzsüz cilt, her daim genç ve taze görünmeleri ve ipek gibi saçları ve tüm bunlara nasıl sahip olduklarının sırları dünyadaki tüm kadınların tarafından merak edilen bir konu.

japon kadınlarının güzellik sırları nedir

Japon Kadınlarının En Özel Güzellik Sırları

Geyşa kavramı ile tanıdığımız ve dünyanın en çok arzulanan ve beğenilen kadınlardan Japon ırkı hanımlarının güzel olanları gerçekten insana “voaaw” dedirtecek derecede çekici olabiliyor. 

Şöyle bir baktığınızda aslında Avrupalı kadınlar kadar çekici yüz hatlarına sahip olmadıklarını görüyoruz ama yine de Japon kadınlarını özel ve güzel kılan bir şeyler var. Mutlaka bir güzellik sırları var. Peki nedir sırları? Ciltleri mi? Saçları mı? Bakışları ve duruşları mı? Gelin hep birlikte Japon kadınlarının neden porselen bebeklere benzediklerine bir göz atalım ve sırlarını keşfederek biz de elimizden geldiğince uygulayalım.

 

Beyaz Tenleriyle Göz Alan Japon Kadınları

Güzelliğin dünyaca kabuk görmüş genel geçer kriterlerinden bir tanesi olan beyaz bir tene sahip olmak, Japon kadınlarının da doğuştan sahip olduğu bir ayrıcalık. Dolayısıyla çok büyük ve gizli bir durum olmasa da sahip oldukları dikkat çekici güzelliğin en büyük sebeplerinden bir tanesi pürüzsüz ve bembeyaz tenleri.

Biz Türk kadınları da çok esmer sayılmayız ama çok çeşitli sebeplerden ten rengimiz olduğundan daha koyu görünebiliyor. Cildimizde yaygın şekilde oluşan lekeler, güneş yanığından kaynaklanan bronzluğun kış aylarına kadar uzaması, sigara kullanıcı v.b. sebepler olduğumuzdan daha koyu renkte görünmemize sebebiyet verebiliyor. Neyse ki çeşitli yöntemlerle tenimizin rengini kalıcı olarak açmak mümkün. Cilt beyazlatma yazımıza bakacak olursanız, evde kolayca uygulayabileceğiniz çeşitli ten rengi beyazlatma yöntemlerini ayrıntısıyla bulabilirsiniz.

Japon kadınları, doğuştan beyaz olan ciltlerinin o şekilde kalmasına çok özen gösteriyor, yaz günlerinde yüzlerine ve vücutlarına güneş kremi sürmeyi hiç ihmal etmiyor, şapka ve hatta şemsiyeler ile dolaşıyorlar. Dahası cilt beyazlatıcı maskelerden kullanarak, zaten beyaz olan tenlerini daha da beyazlatıyorlar.

Japonların cilt beyazlatma yöntemleri adlı yazımızı okumak isteyebilirsiniz.

Japon Kadınları Arasında Sigara Kullanımı Yaygın Değil

Ne yazık ki başta akciğer sağlığımız olmak üzere vücudumuzdaki her hücreye ayrı ayrı zarar veren sigara kullanımı ülkemizde hem kadın hem de erkekler arasında oldukça yaygın. Sağlık üzerinde genel olarak pek çok olumsuz etkisinin yanı sıra, cildin erken yaşlanmasına ve lekelenmesine, kurumasına, nem dengesinin bozulmasına sebebiyet veren sigara kullanımı diğer yandan Japon kadınlarının arasında oldukça nadir görünen bir durum.

Oldukça geç yaşlara kadar yaşadıkları ve uzun yıllar boyunca genç ve güzel görünmeyi başardıkları bilinen Japon kadınları hem sağlıklarını hem de güzelliklerini sigara içmiyor olmaya borçlular desek, eksik de olsa yalan söylemiş olmayız.

Japonların Kendilerine Özel Cilt Bakım Sırları Var

Bizlerin de pürüzsüz ve çekici bilr cilde sahip olmak için kullandığımız çeşitli yöntemler, ev yapımı maskeler, yüz kürleri v.b. ürünlerimiz yok değil ama Japon kadınları bu işi bir tık ileri taşımış durumda. Pek çoğumuzun yaygın olarak bilmediği ya da ülkemizde sıklıkla karşımıza çıkmayan yöntemler ile yaptıkları çok özel cilt bakım sırları var. Gelin bunlar nelermiş birlikte göz atalım;

Japon Kadınları için Güzellik Geçici Bir Şey Değil, Bir Yaşam Stili

Güzellik sırlarının en başında da bu geliyor belki de. Bizler de dahil olmak üzere pek çok Avrupalı kadın, güzelliği geçici bir şey olarak görüyoruz ancak Japon kadınları, bir yaşam tarzı haline getirerek, sadece cilt bakımı saç bakımı yaparak değil, beslenmelerine, yaptıkları spora ve hangi saatlerde güneşe çıkacaklarına kadar en ufak ayrıntılara dahi dikkat ederek yaşıyorlar.

İlginç bir istatiksel bilgiyi de ayrıca sizinle paylaşmak istiyoruz; yapılan araştırmalara göre Japonya’da kadınlar tarafından kozmetik ürünlerin tüketimi dünya çapında tutulan verilere göre dünyada 2. sırayı alıyor. Ancak bu bilgiyle ilgili enteresan olay şey şu ki Japon kadınları kozmetiğe ciddi para yatırıyor olmakla birlikte, ABD li ve Avrupalı kadınların tam aksine, en büyük pazar payı cilt bakımı ve saç bakımı ürünlerine ait.

Asyalı kadınlar makyaj malzemeleri ve parfüm grubu kozmetik ürünlere oldukça az para harcarken, dünyada en fazla cilt bakımve saç bakım ürünü satılan ülke de şüphesiz ki Japonya.

Bu bilgi aynı zamanda, pek çok kimyasal içeren ve cildin nem dengesine zarar veren ve tenimizi yıpratan bir sürü makyaj malzemesinden ve abartılı makyajlardan uzak durarak, güzeller güzeli ciltleri üstüne hafif bir makyaj yaparak duru bir güzelliğe kavuşan Japon kadınlarının bir diğer sırrının da bu olduğunu ortaya koymuş oluyor.

Düşünsenize, kadınlar parfüm bile kullanmıyorlar. Olabildiğince organik ürünler kullanmaktan yanalar ve ciltlerine bilip bilmedikleri her şeyi sürmüyorlar. Aynı tarzdaki organik tüketimi beslenme programlarına da dahil ettikleri de su götürmez bir gerçek elbete

Japon Kadınları Nasıl Cilt Bakımı Yapıyor

Japon kadınları cilt bakımı yaparken çok önemli bir motto üstünden gidiyorlar; YİYEMEYECEĞİN ŞEYİ YÜZÜNE DE SÜRME

İşte tam da bu sebepten ötürü Japonya’da doğal ürünlerden yapılmış cilt bakım maskeleri yaygın olarak satılırken, makyaj malzemeleri ve diğer kimyasal içerikli kozmetik ürünlerinin tüketimi yok denecek kadar az. Ciltlerine uyguladıkları hemen her türlü ürünün bir şekilde dolaylı yoldan da olsa dolaşım sistemlerine geçerek vücutlarına karışacağının farkında varmış olan Japon kadınları her daim sadelik ve doğallıktan yana, bu da uzun vadede hep güzel, taze, genç ve diri kalmalarını sağlıyor.

 • Ev Yapımı Cilt Bakım Maskeleri Uyguluyorlar

Cilt bakımı ürünlerini yalnızca organik içerikli olanlardan seçerek satın alıyorlar ya da kendi yüz maskelerini kendileri yapıyorlar.

 • Yüz Temizleme Jelleri Çok Yaygın

Makyaj pek yapmadıklarından defalarca söz etmiştik ama yine de zaten kalabalık nüfusları sebebiyle hava kirliliğinin bol olduğu şehirlerde yaşıyor olmalarından dolayı, akşamları yatarken yüz temizleme jellerini sürmeyi ve ciltlerini bakterilerden arındırmayı asla ihmal etmiyorlar.

 • Kırışıklıklar için Masaj Yağları

Yine doğal ürünlerden elde edilmiş zeytinyağı tarzındaki yağlar ile ciltlerine ve bilhassa da göz çevrelerine düzenli bir şekilde masaj yapıyorlar. Bu şekilde hem göz çevresi kırışıklıklarının önüne geçiyor hem de ciltlerinin nem dengelerini sağlıyorlar. Zaten bakterilerden düzenli bir şekilde arındırılan ciltlere sahip olma alışkanlıkları olduğundan, düzenli nemlendirdiler mi sivilce problemi neredeyse hiç görünmüyor.

 • Azuki ile Cilt Maskesi

Kırmızı barbunya türü bir besin maddesi olan Azuki dedikleri ürünü ezip çeşitli doğal yağlarla karıştırarak elde ettikleri yüz maskesi ile ciltlerine parlaklık kazandırıyorlar.

 • C Vitamini İçerikli Maskeler

Hem diyetlerinin bir parçası olarak kullandıkları C vitamini içerikleri besinleri, aynı zamanda cilt bakım ürünü olarak da kullanıyorlar. Piyasadan satın alacakları cilt bakım ürünlerinin ciddi oranda C vitamini içermesine dikkat ediyor ya da çeşitli C vitamini ampülleri ile kendi maskelerini kendileri yapıyorlar.

Japon Kadınları Nasıl Saç Bakımı Yapıyor

Japon kadınların pürüzsüz ciltleri yanı sıra ipek gibi saçlara sahip oldukları da bilinen bir diğer gerçek. Peki bu güzel saçların sırları neler?

 • Sık Sık Banyo Yapıyorlar

Hem hızlı saç uzatma tekniği olarak tavsiye edilen sık banyo yapma, saçların sağlıklı ve parlak görünmesine vesile oluyor.

 • Kamelya Yağı ile Saç Bakımı

Kamelya yağı Japon kadınlarının saç bakımı yaparken kullandıkları bir diğer şahane ürün. Hatta Japonların vazgeçilmezi. Hemen hemen her Japon kadını, haftada bir günden az olmamak kaydıyla saçlarının tümüne Kamelya yağı, ya da yokluğunda Hindistan cevizi yağı uyguluyor.

Hindistan cevizi yağı ile saç bakımı yazımıza bakarak konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz ve ayrıca

Japonların Diğer Güzellik Sırları

Uyguladıkları cilt bakım maskeleri ve saç bakım kürleri dışında, beslenmelerinden yaşam tarzlarına kadar pek çok noktaya dikkat ettiklerini söylemiştik. Peki bunları da biraz daha detaylandıracak olursak karşımıza neler çıkıyor?

Sabah Öğle Akşam Yeşil Çay

Her şeyin fazlası zarar derler ya, Japon kadınları için çok da geçerli bir cümle değil gibi bu. Japonlar genel olarak yeşil çay tüketiminin oldukça fazla olduğu bir millet.

Antibakteriyel ve antioksidant ve anti inflamator özellikleri olan yani bakterilere karşı koruyan, vücudu mikrop ve pisliklerden arındıran aynı zamanda da ödem oluşmasının önüne geçen içeriklere sahip yeşil çayı her fırsatta ve bolca oral yoldan tükettikleri gibi, konsantre hale getirerek ya da bir takım ev yapımı maskeler yaparak doğrudan vücutlarına ve yüzlerine de uyguluyorlar. Yeşil çay Japonların güzellik sırlarından en önemlilerinden bir tanesi

Beslenme Alışkanlıkları ile Güzel ve Genç Kalıyorlar

Abur cubur kültürü Japonya’da yok denecek kadar az. Kuruyemiş bile pek tüketmiyorlar. Sadece omega 3 yönünden zengin olması sebebiyle günde bir kaç tane ceviz tüketiyor olabilirler.

Bunun dışında diyetlerinde karbonhidrat içerikli besinlere neredeyse hiç yer olmayan Japon kadınları, yaşlanmanın sebeplerinden bir tanesi olan inflamatör kimyasalların vücut tarafından üretilmesinin önüne geçen omega 3 e çok önem vererek bol bol balık tüketiyorlar.

Kırmızı et de uzak durdukları besinler arasındayken, ıspanak, brokoli, enginar, kereviz gibi yiyecekler en çok tükettikleri besinler arasında. Her daim genç kalan Japon kadınlarının gençlik sırlarından bir tanesi de şüphesiz ki bu beslenme şekilleri

Pirinçten Gelen Japon Güzelliği

Japon kadınları pirincin içerdiği mucizevi gençlik iksirini keşfetmiş gibiler. Pirinç ile yaptıkları pek çok maske ile hem cilt bakımı hem de saç bakımı yapıyorlar. Hatta pirinci kullandıkları tek alan cilt ve saç bakım kürleri yapımı diyebiliriz. Ağır karbonhidrat içermesi sebebiyle beslenme programlarına pek dahil etmedikleri ya da çok nadiren tükettikleri pirinç, iş bakım ürünleri yapımına gelince, en elzem malzemeleri haline geliyor.

Örnek bir maske tarifine bakmak isterseniz, Pirinç Nişastası maskesi yazımıza bakabilirsiniz.

Güneşten Ölesiye Uzak Duruyorlar

Uv ışınları belki de cildimize en çok zarar veren şey. Farkında mısınız bilmiyoruz ancak sıcak iklimli coğrafyalarda yaşayan kadınlar erken yaşlanma ve kırışıklık ve hatta sivilce problemiyle en sık karşı karşıya kalan kadınlara sahipken, tam tersi soğuk ülkelerde yaşayan kadınlar için bu durum söz konusu değil.

Japonya hem kışı hem de yazı olan bir memleket ama Japon kadınları güneş ışınlarından deli gibi kaçıyor. Bizler gibi bronzlaşma derdinde de değiller. Japon kadınlarının en önemli güzellik sırlarından bir tanesi de güneşten çok ciddi şekilde kaçınıyor olmaları. E vücutlarında biraz D vitamini eksiği olduğu gerçeği de var tabi ama güzelliklerini bu konudan daha çok önemsiyor olsalar gerek.

Hindistan kadınlarının güzellik sırları yazımızı da Japon kadınlarının güzellik sırları yazımızdan sonra okuyabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. pelin dedi ki:

  Japon kadınları güzel mi ki güzellik sırları olsun?

  1. Yaprak dedi ki:

   pek çok beğenenleri var 🙂 Genel güzellik anlayışına uyup uymadıkları da muamma tabi ki ama diğer yandan ciltlerinin duruluğuna kimsenin itirazı olmaz sanıyorum

 2. Yagmur dedi ki:

  Bizim azuki dediğimiz şeyi bulup yüzümüze sürme imkanımız yok tabi değil mi bı de sanki genetiklero de etkili gibi biraz

  1. Yaprak dedi ki:

   Azuki Japonya’da satılan bir çeşit fasülye türü ama bizde de benzer ürünler mevcut. Sanırım yerine nohut kullansanız dahi olabilir 🙂

BİR YORUM YAZ