Kategoriler

Ev Yapımı Göz Altı Torbası Gideren ve Göz Altı Morluk Geçiren Maske ve Kremler

Ev Yapımı Göz Altı Torbası Gideren ve Göz Altı Morluk Geçiren Maske ve Kremler

Genetik ve çevresel faktörlere bağlı olarak da gelişebilen göz altı morlukları ve göz altı torbaları kişileri yorgun ve bitkin göstermektedir.

Elbette tek neden genetik ve çevresel faktörler değildir. Göz altı torbası ve göz altı morlukları pek çok sebepten ortaya çıkabilir.
Alkol, stres, uykusuzluk, yetersiz ve sağlıksız beslenme, yaşlanmaya bağlı göz altını daha koyu renk göstermesi başlıca sebepler arasında sayılabilir.

Genetik göz altı morluklarına kesin çözüm
Göz altı morlukları için doğal çözüm
Göz altı morlukları neden oluşur
Göz altı morlukları için Mucize
Göz altı morlukları hangi vitamin eksikliği
Genetik göz altı morluklarına kesin çözüm Kadınlar Kulübü
Vicks göz altı morluklarına

Göz altı morlukları için krem Tavsiemiz

Piyasada bulunan çeşitli kozmetik ürünlerin yanı sıra evde kolayca yapıp uygulayabileceğiniz maskeler de mevcut. Elbette bu maskelerin kullanılmasından önce sağlıklı beslenme ve düzenli uyku gibi faktörlerin yerine getirilmesi oldukça önemli. Bütün bu düzen ve kendinize yapacağınız iyilikler sadece göz altı morlukları için değil daha konforlu bir hayat yaşamanız için de önemli.
Daha düzenli ve sağlıklı bir hayatın ardından görünümünüzü daha da güzelleştirmek adına sizler için ev yapımı göz altı morlukları için maskeleri derledik.

Göz Altı Morlukları İçin Gül Maskesi

Malzemeler

-1 adet gülün yaprakları

-2 yemek kaşığı yoğurt

-3 yemek kaşığı türk kahvesi

Hazırlanışı

Gül yaprakları havanda ezilir . Daha sonra bir kasenin içinde dolaptan çıkmış soğuk yoğurtla kahve karıştırılır. Elde edilen bu karışıma ezilen gül yaprakları da eklenip iyice karıştırılır. Karışım göz altına sürüldükten sonra 15-20 dakika bekletildikten sonra yıkanır.

Göz Altı Morlukları İçin Limon Maskesi

Malzemeler

-yarım çay kaşığı limon suyu

-1 çay kaşığı badem yağı

Hazırlanışı

Limon cildi aydınlatması açısından önemli olduğu kadar cildin canlanmasında da önemli rol oynar. Maskenin tarifini vermeden önce göz altının çok ince ve hassas yapıya sahip olmasından bu sebeple olası tahriş ve kızarıklığa yol açmaması açısından limonu az miktarda kullanmak önemlidir. Ayrıca bu maskeyi uygularken gözünüze kaçmamasına kaçar ise de gözlerinizi bol suyla hemen yıkamanıza önem vermelisiniz.

Yarım çay kaşığı limon suyuna bir çay kaşığı badem yağını ekleyip karıştırın. Elde edilen bu karışımı göz altına masaj yardımıyla uygulayın. 10 dakika bekledikten sonra göz altınızı yıkayın.

Göz Altı Morlukları İçin Zerdeçal Maskesi

Malzemeler

-bir tutam zerdeçal tozu

-1 domates

-2 çay kaşığı nohut unu

-yarım çay kaşığı limon suyu

Hazırlanışı

Domatesler rendelenir ve suyu çıkarılır. Elde edilen domates suyuna limon suyu, zerdeçal tozu ve nohut unu eklenir. İyice karıştırılıp macun kıvamına getirilir. Elde edilen macun göz altlarına sürülür ve 10-15 dakika bekletildikten sonra yıkayarak çıkarılır.

Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer?

Göz altı torbaları ve oluşan morluk tedavisi nasıl yapılır?

2 dakikada gözaltı torbalarını yok eden krem
Göz altı yağ fıtığı
Göz altı torbalarının şişmesi sebepleri böbrek
Göz altı torbalarımdan kurtuldum
Genç yaşta göz altı torbaları
Göz altı torbası nasıl geçer
Göz altı torbalarına kesin çözüm
Genetik göz altı torbaları nasıl geçer
Göz altı torbaları önemli bir hastalığın habercisi olabilir mi? Tüm bu soruların ayrıntılarını gelin beraber inceleyelim.

Göz altı torbaları hangi şekilde meydana gelir? Göz altı torbaları oluşumunu ortadan kaldırmak için alınabilecek tedbirler nelerdir?

Göz altı torbalarının sebebi nedir?

  • Mevsim değişikleri, hormon düzeylerindeki değişmeler yahut tuzlu gıdalar tüketme sebebiyle vücutta sıvı tutulması.
  • Yeteri kadar uyumama.
  • Alerjiye bağlı olarak göz çevresinin sürekli kaşınması ve o bölgede sıvı birikmesi.
  • Genetik olarak aile içinde bunun gibi sorunlar varsa sizde de genellikle orta yaşlarda daha belirgin bir şekilde meydana gelecektir.

 

Gözlerimizin altında hafif şişkinlik olarak meydana gelen göz altı torbaları yaş ilerlemesiyle daha yaygın görülür. Yaşlanmaya ve yorgunluğa bağlı olarak göz kapaklarımızı destekleyen kaslarda ve gözümüzün etrafında dokularda giderek zayıflama meydana gelir.

Gözlere ve göz kapaklarına destek görevi gören yağ bezlerinde giderek gevşeme ortaya çıktığında aşağı doğru sarkar ve şişkin görünür. Bununla beraber meydana gelen bu boşluğa sıvılar da birikip şişkinliği arttırabilir.

Göz altı torbaları yaşlanmaya dayalı olarak aynı zamanda genellikle yorgunluk, stres ve en önemlisi genetik faktörlerden de meydana gelebilir. Yorgunluk yaşlılıktan sonra en sık rastlanan nedenlerden biridir. Ayriyeten uzun süre bilgisayar başında çalışmak, uzun saatler televizyon izlemek, uykusuz kalmak da gözaltı torbalarının oluşumunu etkileyen sebeplerdir.

Gözaltı torbaları pek olmasa da nadiren ciddi bir durumun habercisi olabilirler. Geçici olarak oluşan gözaltı torbalarına soğuk kompres yapmak şişkinliği azaltacak ve normale döndürecektir. Kalıcı geçmeyen veya rahatsız edici gözaltı torbaları ve şişlikleri içinse değişik tıbbi ve kozmetik tedavi yöntemleri vardır.

Soğuk kompres. Gözaltı torbaları için alınabilecek en basit tedbir, evde bir göz maskesi bulundurmaktır. Soğuk su ile temiz bir bezi ıslatın ve sıkın. Siz otururken ya da uzanırken fark etmez hafif bir basınç yaparak birkaç dakika boyunca gözaltı ve çevresine nemli bez ile uygulama yapınız.
Soğuk su ile ıslatılmış ya da  içinde buz olan maskeler genellikle hızlı bir şekilde gözaltındaki dokuları sıkılaştırır.

Soğuk kompresin etkisini gösterebilmesi için yaklaşık 20 dakika kadar gözlerin üstünde bekletilmesi gerekir.

Geceleri yeteri kadar uyuyun. Genellikle yetişkinler için, en ideal uyku miktarı yaklaşık 7-8 saattir.
Alerji nedenlerini azaltın. Alerjenlerden mümkün olduğunca uzak durun ve alerjenlere karşı kullanabileceğiniz reçeteli  ilaçlar için doktorunuza danışın.

Eğer gözaltı torbalarınız  kozmetik ürünler veya diğer alerjenlere bağlı olarak oluşuyorsa gerekli tedbirleri mutlaka almalısınız.
Bunları uyguladığınız halde rahatsız edecek derecede göz altı torbalarınız var ise mutlaka doktorunuza başvurunuz ve gerekli tahlilleri yaptırınız.

Gözaltı Torbalarını Giderme Yöntemleri

Bazılarımız gözaltı torbalarından oldukça şikayetçi. Gözaltı torbalarının oluşumunun birçok sebebi vardır.

Örneğin, stres, uykusuzluk ve yorgunluk bu sebeplerin başında gelmektedir.

Bol su tüketimi sonrasında bu gözaltı torbalarından kurtulmak mümkün. Fakat daha kısa sürede sonuç almak isterseniz de doğal yöntemleri deneyerek gözaltı torbalarından kurtulabilirsiniz. Gözaltı torbaları görüntü açısından oldukça moral bozucu olduğu için bu yöntemleri denemeniz sizin için daha iyi olacaktır.

  • Doğal yöntemlerin biri de patates dilimleri. İster patatesi dilimleyerek gözlerinizin altına yerleştirin, ister patates suyuna pamuk parçalarını batırıp gözlerinizin altına koyun. Koyduktan sonra 15-20 dk bekletin. Patatesin, gözlerinizin altına iyi geldiğini göreceksiniz.
  • Başka doğal yöntemlerden biri de papatya çayı. Kendinize papatya çayı hazırlayın ve pamuğu bu papatya çayına batırın ve gözlerinizin altına koyun, 15-20 dk bekletin. Hem gözaltı torbaları için hem gözlerinizin altındaki morluklar için papatya çayı çok iyi gelecektir.
  • Gözaltı torbalarına iyi gelen başka bir doğal yöntem de tatlı badem yağı. Tatlı badem yağı cildi besler ve onarır. Tatlı badem yağının içerdiği bu özellik sayesinde gün geçtikte gözaltı torbalarınızın kaybolduğunu göreceksiniz. Fakat şunu belirtmek gerekir ki fazla kullanım sonucu sivilce oluşumuna sebebiyet verebilir. Bu yüzden fazla kullanmamanızı öneririz.
  • Son olarak gözaltı torbalarına iyi gelen yöntem de salatalıktır. Salatalık cildi sıkılaştırır ve onarır. Haftada iki gün salatalık dilimlerini gözlerinize yerleştirebilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ