Kategoriler

Kabak Lifi Kesesi ile Batık Kıllara Çözüm

Kabak Lifi Kesesi ile Batık Kıllara Çözüm

Ağda, epilasyon ve jilet uygulamaları ardından bacaklarda başta olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerinde oluşan batıkların ve kıl dönmelerinin kesin çözümü, batık kıllara çözüm olarak bilinen kabak lifi kesesi, türleri ve kullanım şekilleri ile ilgili derlediğimiz yazımıza geçmeden önce, kabak lifi kesesinin batık tedavisinde düzenli kullanım sayesinde gerçekten mucizevi sonuçlar doğurduğunu belirtmek isteriz.

Kabak Lifi Kesesi Nedir?

kabak lifi kesesi ile batık, selülit ve sivilcelerden kurtulun

Kabak lifi kesesi adından da anlaşılabileceği üzere kabak familyası sebzelerin lifinden yapılan, bilhassa kadınların kullanımına özel bir banyo lifidir ve batık kıl tedavisi başta olmak üzere düzenli kullanımı sayesinde pek çok farklı cilt sorununa faydası vardır.

 

Nereden Alınır?

Aktarlarda bulunduğu gibi, alternatif formlarını Watsons, Gratis gibi mağazalarda da bulabilirsiniz

Kabak Lifi Kesesi Kullanmanın Faydaları:

 • Ölü derilerden arındırır; sert ve orta sertlikte formları satılan kabak lifi kesesi vücuda uygulandığında peeling etkisi yaratarak ölü deriyi söküp atar. Böylece daha pürüzsüz bir cilde kavuşmak mümkün olur
 • Kan dolaşımını hızlandırır ve bu sayede bilhasa kalça bölgesinde yoğunlaşan selülit oluşumlarının önüne geçer ve var olan selülitlerin geçmesini sağlar
 • Batık tedavisinde etkili bir çözümdür; ağda sonrası ya da jilet sonrası kıl dönmesi, batık gibi sorunların tamamen ortadan kaldırılmasında yüksek etkili bir çözüm yoludur.
 • Sivilcelerin geçirilmesinde yüksek etkilidir.
 • Cilt lekelerini ve yara izlerinin görünümünü azaltır

Kabak Lifi Kesesi Batıklar İçin Nasıl Kullanılır?

 • Orta sertlikteki kabal lifi kesenizi bir miktar ılık suyla ıslatın
 • Üstüne cildinize uygun kaliteli bir duş jeli sürün
 • Bacaklarınızdaki batık olan bölgelere lifi hafif bastırarak aşağı yukarı ritmik hareketlerle sürün
 • Ardından duş işleminizi bitirdikten sonra aynı işlemi bacakların arka tarafları ve vücutta batık kıl ve kıl dönmesi olan diğer bölgelerde bir kez daha tekrarlayın.
 • Bacaklarınızı ve vücudunuzu bol ve ılık suyla durulayın.
 • Temiz bir havlu ile kurulanma işleminizi tamamladıktan sonra bacaklarınıza uygun bir nemlendirici krem sürün.

Kabak Lifi Kesesini Ne Kadar Sürede Bir Değiştirmeliyim?

Kullanım sıklığınıza bağlı olarak, haftada en fazla 2 kere kullanacağınızı varsayacak olursak, 2 ayda birden daha geç olmamak kaydıyla kabak lifi kesenizi değiştirmenizde fayda var.

Ayrıca yüzünüze de uygulayacaksanız, mümkünse yüzünüz için ayrı bir kese edinin ve yüz kesenizi aylık periyotlarda değiştirin

Batık Neden Olur?

 • Aşırı asidik kozmetik ürünlerinin kullanımı
 • Epilasyon aletlerinin kılları çekerken kırması
 • Jilet kullanımı sırasında yanlış uygulamalar
 • Ağda sırasında yanlış uygulamalar

Batık İçin Kabak Lifi Kesesine Alternatif Diğer Çözüm Yöntemleri:

Limon-Soda ve Karbonat ile batık tedavisi varolan batıkların geçmesinde etkili, yeni oluşacak olanları önlemede başarılı sonuçlar sağlayan bir ev yapımı doğal kürdür.

Kabak Lifi Kesesi Yüze Sürülür Mü?

 • Kabak lifi kesesinin yumuşak formlu olanlarını yüzünüzü tahriş etmeyecek biçimde fazla bastırmadan kullanabilirsiniz.
 • Yüzde de peeling etkisi yaparak istenmeyen ölü derilerden kurtarır,
 • gözenekleri açarak siyah noktaları temizler ve
 • sivilce oluşumuna zemin hazırlayan bakterilerden başarı ile cildi arındırır.

Ayrıca kabak lifi, gül suyu ve hakiki saf zeytinyağı üçlemesi ile yüzünüze hafifçe yapacağınız masaj ve kese sonucunda da yüzdeki kızarıklıklar ve sivilce sorunlarından büyük ölçüde kurtulmak mümkün olabilir.

Kabak Lifi ve Yosun Sabunu ile Selülit Tedavisi:

Can sıkıcı bir başka cilt sorunu olan selülitleri kabak lifi kesesinin üstüne duş jeli yerine bir miktar yosun sabunu döktükten sonra, selülitli bölgelere cildi tahriş etmeyecek şekilde hafif bastırarak ve masaj yaparak keseleme sonucunda kısa süre içerisinde geçirebilirsiniz.

Yosun sabunu, selülit tedavisinde uzun yıllardır başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Kabal lifi kesesi mucizesi ile birleşince, selülitlerinizdeki azalmayı gözle görebilmek için tek bir banyo seansı bile çoğu kez yeterli gelmektedir.

Ancak düzenli kullanım, kafeinden kaçınmak ve bol su içmek, spor yapmak gibi yardımcı tekniklerle destekleyecek olursanız kabak lifi ile selülit geçirme uygulamanız daha hızlı ve kalıcı sonuç verecektir.

Siz de kabak lifi kesesi kullandıysanız, tecrübelerinizi bizimle paylaşarak kabak lifi almayı düşünen okuyucularımıza fikir verip yardımcı olabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ