Kategoriler

Teff Tohumlu Çay Nedir? Kullananlar Ne Diyor?

Teff Tohumlu Çay Nedir? Kullananlar Ne Diyor?
 • Zayıflama
 • 10/01/2019 16:46 | Son Güncellenme: 02/02/2023 13:36
 • 0
 • 717

Dünya genelinde birçok ünlü yıldız teff tohumunu zayıflamak için kullanmaktadır. Teff tohumunun en büyük özelliği besin değerinin yüksek olmasıdır tohumlar arasında besin değeri en yüksek olan olarak bilinmektedir. Dünya genelinde bulunan tahıllar arasında en besleyici rolünde bulunmaktadır.

Teff Tohumu Nedir? Teff Tohumu Çayı Faydaları

Teff tohumu içerisinde; Lif, protein ve kalsiyum gibi besinleri size sunar. Teff tohumlu çayı kullanan ve zayıflama açısından inceleme yapan birçok kişi bulunmaktadır. Bu kişilere göre bu tohum enerji konusunda kaynak olarak kullanılabilir ayrıca kemik sağlığını koruma konusunda da oldukça iyi bir besindir. Kilo vermenizde yardımcı olmasının nedeni ise kullanıldığında uzun süre tokluk hissi vermesidir. Bu doygunluk süresinde besin kullanmanızı engellediği için zayıflamaya yardımcıdır. Bu besinlerden alacağınız gerekli maddeleri de teff tohumu sağlamaktadır. Teff tohumunun kullanımında buğday tahılı kullanmanız besin değerini yükseltir bunun yanında sindirilmesi de daha kolay olacaktır. Bu madde glüten içermemektedir.

 

teff tohumu

Teff Tohumu

Teff tohumlu çayı neden kullanmalısınız?

Teff tohumlu çayın içerik olarak zengin bir yapısı vardır bunun nedeni 20 adet bitkiden oluşmasıdır. Bu çayın sadece zayıflattığı değil bunun yanında vücutta bulunan zararlı toksinlerin atılmasına yardımcı olduğu da bilinmektedir.

 • Bu çay ne kadar zayıflamanıza yardımcı rolünde de olsa düzgün bir diyet programı olmadan ve yiyeceklerinizi düzenlemedikten sonra etkisini bir yere kadar göreceksiniz
 • Yağ yakmanıza yarımcı ya da oturduğunuz yerden kilo vermenize imkân sağlamıyor çabalarınız ile teff tohumu da size yardımcı olacaktır.
 • Teff tohumu çayı zayıflama konusunda bir ere kadar size yardımcı olacaktır ama bu çayı belirli bitkiler ile hazırlamak hem ödem atmanıza yardımcı olur hem de vücuttaki zararlı toksinlerin atılmasını sağlar. Teff tohumu kilo vermenizin hızlanmasına yardımcı rol oynar ek yaptığınız spor ve diyetin yanında.

Teff Tohumlu Çay Kullananlar

Bu ürünü kullanan kişilerin geneli bu ürün ile ilgili olumlu geri dönüş yapmaktadır bunun nedeni ise beklentilerini karşılamasının yanında bu beklentinin de üzerine çıkmasıdır. Kullanan kişiler arasında tanınmış ünlülerde bulunuyor ve bu ünlülerinde birçok açıklamasında bu tohumun form korumada ve zayıflamada yardımcı olduğunu dile getirmekteler. Bu üründen kullanıp ayrıca bu ürünü de tavsiye eden ünlülerimiz şu şekildedir:

 • Deniz Akkaya
 • Ivana Sert
 • Seren Serengil
 • Sunucu Seda Akgül

Bu isimler bu ürünü kullanan ünlülerden sadece bir kaçı bu kişiler gibi kullanan birçok ünlü de bu ürünü tavsiye edip takipçilerine faydalarında bahsediyor. Teff tohumu çayını kullanarak 30 günde 8 kiloya yakın, 60 günde 16 kiloya kadar ve 90 günde 24 kiloya kadar verebildiklerini açıklamalarında belirtiyorlar.

Teff  Tohumu Çayının Faydaları

 • Teff tohumu çayı zayıflamanın yanında faydalı olduğu birçok nokta bulunmaktadır bu noktalar arasında en çok öne çıkanı ödem atması ile birlikte zayıflatmak olduğu için genellikle bunlarla ismi geçse de daha farklı faydaları da bulunmaktadır.
 • Birçok tahıl ürünü gibi içerisinde yüksek oranda protein barındırmaktadır bunun yanında sağlıklı bir diyet yapanların en çok yakındığı durum tahıllardan yeterli proteini sağlamamaktır bu durumlarda teff tohumunu kullanabilirsiniz aminoasit içeriği olarak diğer tahıl maddelerine göre daha zengindir bundan dolayı diyet sırasında protein yönünden sizi destekleyecektir. Bu ürünün protein kaynağı olarak kullanılması çok mümkün değildir fakat farklı aminoasit çeşitleri ile enerji seviyesini dengelemeye yardımcı olur.
 • Bu çayın zayıflama konusunda faydalı olduğu noktalardan biri ödem atmaya yardımcı olmasıdır bunun yanında bu ödem ile birlikte vücutta bulunan fazla yağında dışarı atılmasına yardımcı olur.
 • Tahıl ürünlerinin genelinde posa bulunmaktadır ama bu tahıllar arasında posa olarak en zengin yine teff tohumudur 100 gram tohumda 8 gram posa bulunmaktadır. Bu posaların faydası ise bağırsaklaradır bu posalar sayesinde sindirim sisteminiz düzenlenir bunun yanında daha rahat bir sindirim evresi geçirebilirsiniz.
 • Kalsiyum yönünden de sütten sonra en çok tüketilmesi gereken üründür. Süt türevi ürünler kalsiyum yönünden zengin olduğu bilinmektedir ama hayatınızda süte çok yer vermiyorsanız kemik sağlığı için teff tohumu tüketmelisiniz. Süt ile kalsiyum değeri birbirine çok yakın olan bu ürün kemik sağlığını da olumlu olarak etkiler. Süt ve süt türevi ürünlerden tüketmeyen kişilerin teff tohumu tüketmesi gereklidir kalsiyum eksikliği sonucunda kemikle ilgili olan sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.
 • Diğer tahıl ürünleri ile kıyaslama yaptığımız zaman teff tohumunun boyutunun küçük olduğunu anlayabilirsiniz. Bu boyut farkına bağlı olarak pişme konusunda da diğer tahıl ürünlerinden öndedir. Küçük taneli ve posasının da çok olmasına bakarsak pişmiş halinin de bağırsaklara yardımcı olacağını söyleyebiliriz. Teff tohumu bağırsakların hareketini düzenleyici etkide bulunur.

 

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ