Kadınlarda Burun Kılları Nasıl Alınır, Nasıl Temizlenir?

Kadınlarda Burun Kılları Nasıl Alınır, Nasıl Temizlenir?
  • Güzellik
  • 26/01/2023 11:11 | Son Güncellenme: 02/03/2023 14:09
  • 0
  • 242

Burun kılları, istisnasız her insanda var olan bir şey olmakla birlikte, eğer burnun dış kısmına doğru uzamaktaysa, çirkin bir görüntü yarattığı için hem kadınlar hem de erkekler için kurtulması gereken bir sorundur.

Peki burun kılları nasıl alınır? Burnumuza zarar vermeden, burun kıllarını nasıl çekip temizleyebiliriz? Bu soruların yanıtlarını sizler için derledik.

burun kılları nasıl alınır

Burun Kılları Nasıl Alınır?

Herkesin burun kılı vardır. Aslında, burun içindeki tüylenmeler, akciğerlerinize  koruma sağlayan karmaşık bir savunma sisteminin bir parçasıdır. Burun kılları, solunum yoluyla, akciğerlerimize ulaşmaya çalışacak her türlü mikrop toz toprak v.b. şeye filtre sağlayarak dışarıda kalmasını sağlar.

Ancak normal derecede ve gerekli olan burun kıllarına ek olarak, almak isteyeceğimiz, temizlemenin adeta şart olduğu hormonal değişikliklere bağlı tüylenmeler olabilir ve tüylenmelerin en sık göründüğü yerlerden bir tanesi de burun içi bölgelerdir.

 

Şimdi gelin hep birlikte burun kıllarını nasıl almalıyız adım adım inceleyelim;

1.Adım:

Burun saçlarını burun saç düzelticisini kullanarak düzeltin. Kesme makinesini açın ve sonra düzelticinin bıçaklarını burnunuzun cildi boyunca hafifçe bastırın. Düzeltici, saçları derinin yüzeyinde keser. Gerektiği gibi tekrarlayın.

Tarafından desteklenmektedir

 

2. Adım

Yuvarlak ipuçları içeren kişisel bakım makasını kullanarak burun saçlarını kesin. Bakım makasını sıkıca tutun, başparmağınızı bir delikten geçirin ve orta parmağınızı diğeri boyunca kaydırın. Başınızı arkaya doğru eğirirken ibre parmağınızla makas desteği yapın ve bakım makasının uçlarını kullanarak uzun burun saçını kesin.

 

3. Adım

Lazer epilasyon deneyin. İyi bir üne sahip profesyonel bir epilasyon uzmanı arayın. Gerekirse etrafta sorun. Lazer epilasyon, utanç verici, aşırı burun saçıyla kalıcı olarak uzaklaşabilir.

 

İhtiyacınız Olacak Şeyler

Burun saç düzelticisi
Yuvarlak ipuçları ile kişisel bakımı makası
İpuçları

Bazı kadınlar burun tüylerini atmaya karar verirler, ancak burun saçlarını çeken koparma gibi, ağartıcı yumuşak burun dokularınıza zarar verebilir. Parlatma sadece burnun dış yüzeyinde mümkündür.

Uyarılar

Burun tüylerini parmağınızla veya bir cımbız kullanarak çekmeyin. Koparma, batmasıyla sonuçlanan tüylerin oluşmasına neden olabilir; bu da enfeksiyona neden olabilir. Saçınızı burnunuzdan çektiğinizde ağrılı bir iltihaplanma ve burun dokusunda kalıcı hasar meydana gelebilir.

Burun Kıllarının Nasıl Temizleneceğini Adım adım anlatan bir videoyu da sizlerle paylaşarak işinizi kolaylaştırmak istiyoruz;

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ