Papatya Suyu İle Saç Rengini Saç Renk Tonunu Açma

Papatya Suyu İle Saç Rengini Saç Renk Tonunu Açma
 • Saç Bakımı
 • 19/07/2017 15:31 | Son Güncellenme: 02/03/2023 23:46
 • 2
 • 2.773

Papatya suyuyla saç rengi açma,  Papatya suyuyla saçlarımın rengini asıl açarım? En eski bilinen yöntemlerden bir tanesidir. Saçlarına boya vurmak istemeyen kişilerin en büyük yardımcısıdır.

Papatya Suyuyla Saç Rengi Açmak. 

Saçlarını boyatmayan kişiler ve boyatmak istemeyenlerin kimyasal alerjisi olan kişilerin en büyük yardımcısı papatya suyudur. Papatya suyuyla saç açma yönteminde saçınızı kurutmadığı gibi de saç uçlarınızın kırılmasını da engellemektedir. Saç derinizi besleyerek kepek oluşumunu da azaltmaktadır. Boyanın verdiğini yakıcı hissini de sizlere vermemektedir.

 

Uygulamadan önce bir tutam saçınıza uygulamanızı önermekteyiz. Tüm saçlarım içinde kullanmıştım ben fakat daha açık saçlara sahip olduğumu söyleyebilirim. Bazı saçlarda pek etki göstermeyebilmektedir. Aktardan almış olduğunuz 30 gr kuru papatyayı 4 su bardağı suda kaynatın. Kaynadıktan sonra rengini saldığı zaman yaklaşık olarak 10 ila 15 dakika sonrasında soğumaya bırakmalısınız. Çevreniz aktar yoksa poşet papatya çayından 4 tane alarak yine çay hazırlamış gibi hazırlayabilir ve 10 ila 15 dakika bekletip soğuduktan bir süre sonra sprey veya direkt olarak saçınıza uygulayabilirsiniz. Duşta saçınızı yıkadıktan sonra papatya suyunu saçınıza dökmeniz veya sprey yardımı ile sıkmanız da daha kolay bir işlem olacaktır. Çok yoğun olmamasıyla beraber saçınızdaki suları alarak kurutma makinesiyle kurutabilirsiniz. Kuruduktan sonraysa saçınız yarım tonla tam ton arasında bir kısmı açılacak. Kesin sonuç için 3 ya da 4 defa tekrar etmeniz beklemeniz gerekiyor.

Başka bir yöntem ise bir litre suya bir avuç kadar papatya atılır. Papatyalar suyun içinde 10 dakika kaynatıldıktan sonra saça papatya parçalarının gelmemesine dikkat ederek süzülür ve ılık olması beklenir. Daha sonrasındaysa kuru saça uygulanmaktadır. Saça uygularken de isteğinize göre direkt saça dökebilirsiniz veya sadece bazı kısımlarına uygulayabilirsiniz. Ombre etkisi istiyorsanız saçınızı atkuyruğu yaparak sadece uç kısımlarına sürebilirsiniz. Uyguladıktan sonra mutlaka güneş olan bir yerde bulunmanız gerekir. Yarım saat veya bir saat kadar saçınızı güneşe dönük bir şekilde bekletip kurumasını sağlayın. Böylelikle saç renginiz daha güzel açılacaktır. İlk kullanışınızda fazla etkisini göstermeyeceğinden papatya suyu ile saçınızı 3 ya da 4 defa denemenizi tavsiye ederim.

Uygulama sonrasındaysa saçınız kuruduktan sonra papatya suyundan arındırabilmek için yıkamanız gerekir. Papatya suyunun saçta kalması saçlarınıza ciddi anlamda zararlar verebilmektedir. Bu uygulama ise her gün yapılmamalı. İki gün ara ile yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Gün aşırı da yapabilirsiniz. İki gün ara ile 2 ila 3 hafta uyguladığınız zaman saçlarınız 3 tona kadar açılmış olacak.

Uygulamayı yaz aylarında yapmanızı tavsiye ederim. Çünkü güneş etkisini en fazla alabileceğiniz zaman yaz ayları olduğundandır. Pratik olarak spreyli bir şişeye koyup yukarıda da belirttiğim gibi dışarı çıkmadan önce saçlarınıza sıkabilirsiniz.

Alerjik durumlardan korunmanız içinde ilk olarak az bir tutam saçınıza uygulayıp deneyin. Bu şekilde de saçınızın açılma tonunu tespit etmeniz mümkün.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Pelin dedi ki:

  Ben yapıyorum bunu arada saçlarım da zaten artık doğal şeyler kullanmaya başladım uzaması için hızlı uzuyor bu likit keratin sayesinde.

 2. Ebru Bektaşoğlu dedi ki:

  Merhabalar,

  Saçlarımın rengini ben seneler önce papatya suyuyla açmıştım. Bu yöntem hem çok doğal hem de saçımın rengini birkaç ton değiştirmişti. Saçın rengini yıpratmadan açmak için papatya suyu bence şahane bir yöntem.

  Güzel okumalar dilerim,
  sağlıkla kalın. ?

BİR YORUM YAZ