Kategoriler

Kıvırcık Saçı Yıkamadan Şekillendirmenin Yolları

Kıvırcık Saçı Yıkamadan Şekillendirmenin Yolları
  • Saç Bakımı
  • 30/01/2023 08:34 | Son Güncellenme: 02/03/2023 16:14
  • 0
  • 235

Kıvırcık saçlarınız varsa, bu saç tipini nasıl yöneteceğinizi öğrenmeniz gerekir. Kıvırcık saçlara şekil vermek  özellikle de yeni yıkanmışsa ve kabarmaya eğilimliyse zor olabilir. Kıvırcık saçları yıkamadan şekillendirmek mümkündür.

Kıvırcık Saçlara Yıkamadan Nasıl Şekil Veririm?

1. Kıvırcık Saçları Koruyun

Kıvırcık saç şekillendirme ipuçlarından önce, kıvırcık saçlarınıza nasıl bakmanız gerektiğini kısaca açıklayalım. Kıvırcık saçlarınızı doğru bakım ürünleri ile temizleyip doğru kremleri uygularsanız elektriklenme, elektriklenme gibi saç sorunları ortaya çıkmaz. Sorunu sıfırdan çözmek için saç tipinize uygun şampuanı bulmalısınız.

Kıvırcık saç şampuanı kullandığında saçlarının daha az kırıldığını ve düzensiz dalgalarının daha havalı görünmeye başladığını fark edilir.

 

2. Bir Difüzör Kullanın

Kıvırcık saçlara şekil vermek söz konusu olduğunda, evinizde bir difüzör olması şarttır. Peki difüzör nedir? Kıvırcık saçlarınızı yıkamamak, buklelerinizin dağınık, karışık ve mat görünmesine neden olabilir. Kıvırcık saçlarınızı kontrol altına almak ve buklelerinizi belirginleştirmek için saç kurutma makinesinin ucuna taktığınız difüzör ile saçlarınızı yeniden şekillendirmelisiniz. Kıvırcık saçları şekillendirmek için difüzörü daima aşağıdan yukarıya doğru kullanmalısınız.

 

3. Saçınızı Örün

Kıvırcık saçlara yıkamadan şekil vermenin bir diğer yolu ise saçlarınızı örgü yapmaktır. Kıvırcık saç örmek için önce saçınızı tarayın. Ardından saçınızı iki tutam ayırın ve örün. Nemlendirilmiş ve sağlıklı kıvırcık saçlara sahipseniz, geceden ördüğünüz saçlarınızı açtığınızda doğal buklelere sahip olacaksınız.

 

4. Isıdan Uzak Tutun

Kıvırcık saçları yıkamadan şekillendirmek istiyorsan önce saç maşası kullanabilirsin. Kıvırcık saçlar kurumaya daha yatkın olduğu için maşa, düzleştirici gibi şekillendiricilerden mümkün olduğunca uzak durmalısınız.

 

Kıvırcık saçlar için örgü, difüzör ve rulo tercih edebilirsiniz. Kıvırcık saçlarınıza iyi baktığınız sürece bukleleriniz daha belirgin hale gelir ve ek bir şekillendiriciye ihtiyaç duymazsınız.

Bu yazılarımızı da inceleyin:

Difüzör Saç Vigosu Nedir? Difüzör Kullanmanın En Etkili Yolu Nedir?

Wag Maşası Nedir ve Nasıl Kullanılır?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ