Kategoriler

Difüzör Saç Vigosu Nedir? Difüzör Kullanmanın En Etkili Yolu Nedir?

Difüzör Saç Vigosu Nedir? Difüzör Kullanmanın En Etkili Yolu Nedir?
  • Saç Bakımı
  • 29/01/2023 11:48 | Son Güncellenme: 02/03/2023 14:06
  • 0
  • 243

Saç vigosu olarak bilinen ve saçımızı kuruturken şekillendirmenizi sağlayan bu cihaza bayılıyoruz. Yazımızda saç kurutma makinesinin ambalajından çıkan ve genel olarak ne işe yaradığı bilinmeyen bilinen o mekanizmaya odaklanacağız.

Doğru difüzör nasıl kullanılır? ve Difüzör ile saç kontrolü nasıl yapılır? sorularını yanıtlıyoruz. Saç kurutma makinesinin bu başlığını aktif olarak kullanmak istiyorsanız difüzörleri daha iyi tanımalısınız.

 

Difüzör ( Saç Vigosu) Nedir?

Difüzör, saç kurutma makinesinin uç kısmına takılan tarak şeklinde saç şekillendirme aparatıdır. Saç kurutma makinesinin başlıklarından biridir. Vigo başlığı olarak da bilinir. Saçları doğal olarak dalgalandırır ve saçın hacmini korumasına yardımcı olur.

Dalgalı ve kıvırcık saçlar için daha uygundur. Bukle ve dalgaların doğal görünmesini sağlar. Saçlarınız kolay şekil alıyorsa veya düz saçlara sahipseniz öncesinde ve sonrasında şekillendirici köpük kullanmanız şartıyla difüzör ile saçlarınızı dalgalandırmayı deneyebilirsiniz. Şekillendirici köpüğü saçınıza uyguladıktan sonra, bukleleri sabit tutmak için saçınızı güçlü bir şekilde kurutmalı ve ardından saçınız kuruduktan sonra köpüğü uygulamalısınız.

 

Difüzör Saç Vigosu Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Difüzör saçınızı direkt ısıdan koruduğu için saçınızın yoğun ısıya maruz kalmasını engeller. Dalgalı saçlara hacim kazandırır ve dalgaların dağınık dalgalarını kontrol etmenize yardımcı olur. Bir difüzör kullanmak, kıvırcık saçların buklelerini vurgulayacak, dolaşan bukleleri sıkılaştıracak ve daha havalı görünmelerini sağlayacaktır. Vigo başlık ile saçlarınız daha doğal kıvırcık görünecektir.

 

Difüzör Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Difüzör saçınızı doğrudan ısıdan korusa da, yine de sıcaktan dolayı zamanla saçınızın yıpranmasına neden olabilir. Bu nedenle, difüzör ile şekillendirmeden önce bir ısı koruyucu uygulamanızı öneririz.

Difüzör kullanıyorsanız saç kurutma makinesi ayarını orta seviyede tutmalısınız. Ilık ısı seviyesi kullanılarak saçınızın ısıdan zarar görmesini en aza indirebilirsiniz.

En önemlisi de difüzör ile saç tutamlarını toplayıp şekillendirirken saçlarınız fön makinesine girip kırılmasıdır. Bu durumu önlemek için difüzör aparatının kaliteli ve sık dişli donanımlı olmasına dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda difüzörü kullanırken ince tutamlar yerine kalın tutamlar almalı ve o tutamları dipten uca değil sadece uç kısmına ve boyuna uygulamalısınız.

Difüzör kullanarak saçlarınızı ters çevirirseniz daha hacimli ve dolgun kıvırcık saçlara kavuştuğunuzu göreceksiniz. Saçlarınız çok kabarıyorsa bu kabarıklık yaklaşık olarak yarım saat sonra kaybolacaktır. Difüzörü sıkıca takmak yerine hareket ettirerek tutturursanız dalgalar daha yumuşak şekiller alacaktır.

 

Difüzör ( Saç Vigosu) Nasıl Kullanılır?

Saçlarınız difüzör kullanımı için çok kıvırcıksa yağ bazlı saç kremleri ile elektriklenmeden ve kabarmadan şekillendirebilirsiniz.

Ardından, saçın orta kısımlarını kıvırın ve bunları difüzöre yerleştirin. Difüzörü saç tellerinin üzerine yerleştirin ve ortalama 10-20 saniye saçınızda tutun. Bu işlemi tüm saç tellerine uyguladıktan sonra, mükemmel görünümü sağlamak için difüzörü tekrar saçınızın üzerinden geçirin. İkinci seferde difüzörü tutmak yerine hareket ettirerek uygulayabilirsiniz.

Bu yazılarımıza da bakın:

Saç Maşası Nasıl Kullanılır? Kullanırken Yapılan Hatalar

Wag Maşası Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Saç Sosisi Nedir ve Nasıl Kullanılır? Saç Sosisi Yapımı

 

Difüzör Nasıl Kullanılır Videosunu izleyin

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ