Kategoriler

Batık Kremi Bacakta Batık Tedavisinde En Etkili Kremler ve Jeller ve Maskeler

Batık Kremi Bacakta Batık Tedavisinde En Etkili Kremler ve Jeller ve Maskeler

Bacakta Batık Tedavisinde En Etkili Kremler ve Jeller ve Maskeler Batık Kremi.  Batıklar yani vücutta kalan kıl köklerinin belirginleşmesi çoğu kadının kişisel temizlik sonrası başına gelen can sıkıcı bir durumdur.

Batıklar yüzünden rahatça istediğini giyemeyen huzursuz hisseden ve keyfi kaçan kadınlar için batıklar hakkında her şeyi bulabileceğiniz bu rehberin ana konusu ise, etkili bir tedavi yöntemli olan batık kremleri

batık kremi

BATIK NEDİR ve NASIL GEÇER

 

Batık problemi bir çok kadının yaşadığı bir sorundur .  Önce batığın ne olduğundan bahsedelim. Batık denilen şey kılların alımı  sonrası oluşan pürüzsüzlük hissini engelleyen ele pütür pütür gelen kıl batmaları yada kıl dönmelerine  verilen addır. Alınacak bir tek önemlere ek olarak kullanılacak harici kremler sayesinde batıklardan sonsuza dek kurtulmak mümkündür.

Kimlerde Görülür?

Genellikle hassas ciltlerde görülür ve oldukça sinir bozucu bir durumdur müdahale edilmediği takdirde zamanla şişerek daha da  sinir bozucu hale gelmelerinin yanı sıra sağlık açısından da tehlikeli bir durum oluştururlar.

Nasıl Geçer?

Batık kremleri düzenli olarak kullanıldığında sorun ortadan kalkacaktır ancak batıkları için kimyasal krem kullanmak istemeyen okuyucularımızı da unutmadan onlara da doğal yöntemlerden bahsettik.

EN İYİ 5 BATIK KREMİ

Evde bulunan malzemelerle batık kremi yapmaya alternatif olarak her eczane ve dermokozmetik mağazasından kolayca edinebileceğiniz piyasadaki en etkili batık kremi markalarını sizler için derledik ve inceledik.

 

 • 1.REDİST BAKIM KREMİ
 • 2.DEPHYTO MİLANO PFT BATIK KREMİ
 • 3.GIGI NO BUMP TOPICAL BATIK LOSYONU
 • 4.NOREVA BATIK KREMİ
 • 5.FELİL BATIK KREMİ

 

1.REDİST BAKIM KREMİ

Son derece uygun fiyatlı ve Batık kremi denilince ilk akla gelen marka redist oluyor genelde.İlk duyulduğunda bloggerların paylaşa paylaşa bitiremediği redist bakım kremi kullanıcıları tarafından çok fazla övgü alıyor yalnız alerji yaptığıyla ilgili yorumlarda çok fazla dikkatli kullanmakta fayda var.

FİYAT:16 tl

 

2.DEPHYTO MİLANO PFT BATIK KREMİ

DEPHYTO MİLANO markasına ait bu batık kremi çok bilinen bir krem olmamasına rağmen kullanıcı yorumları redist bakım kremine göre daha olumlu olmasına rağmen rediste göre 4 kat daha pahalı yalnız batık kremi çabul bitecek bir şey olmadığı için daha olumlu yorumlara sahip bu krem için değebilir.

FİYAT:65TL

 

3.GIGI NO BUMP BATIK LOSYONU

Listemizde bulunan en iyi seçenek bu olabilir. Kullanıcı yorumları son derece olumlu olan bu krem fiyat olarakta uygun bir seçenek bulunması biraz zor olmasına rağmen internetten rahatlıkla temin edebilirsiniz.

FİYAT:20TL

 

4.NOREVA BATIK KREMİ

Noreva markasına ait bu kremin kullanıcıları tarafından fark edilen bir özelliği daha var ki o da cilt beyazlatması kremin böyle bir vaadi yok ama kullananların büyük bir çoğunluğu kullandıkları bölgenin rengini açtığını söylüyorlar.

FİYAT:55TL

 

5.FELİL BATIK KREMİ

Felil markasına ait bu batık kremi değişik rengiyle dikkat çekiyor.Siyah renk olan krem 4-5 kullanımdan sonra etki etmeyi vaadediyor ancak çoğu kullanıcı yorumuna göre 7-8 kullanımdan önce etki etmiyor beklentilerinizi buna göre tutarsanız daha memnun olursunuz.

FİYAT:40TL

 

BATIK NEDEN OLUŞUR

Kremlere başvurmadan önce batık oluşum sebeplerinizi iyi anlayacak olursanız, önüne geçmek için bir takım önlemler de alabilirsiniz.

Batıklarınızın oluşma sebebi birçok farklı şey olabilir eğer kıllarınızı almada yöntem değiştirdiyseniz örneğin jiletten ağdaya geçtiyseniz muhtemelern batık sorununuz başlayacaktır batık problemleriniz zaten varsa artacaktır yada hassas bir cilde sahipseniz de cildinizde batık oluşumu başlama ihtimali çok yüksek.

JİLET KULLANMAK BATIK OLUŞUMUNU DAHA ÇOK ARTTIRIR MI?

Jilet kullanmanın batık sorununu arttırıp arttırmayacağı çok konuşulan bir olaydır konuyla ilgili olarak eğer temiz bir jilet ile doğru yöne doğru alırsanız kılları jilet kullandığınız için deli gibi sorunla karşılaşmazsınız belki ama yine de ağdaya göre daha fazla batık yaptığı bir gerçek.

HİÇ BATIK YAPMADAN KILLARI ALMANIN BİR YOLU VAR MI?

Batık oluşumunu engelleme yollarını bir sonraki bölümde paylaşacağız ancak hiç batık oluşmamasının kesin olan tek bir çözümü var o da LAZER EPİLASYON.Lazer haricinde olan seçeneklerde batık oluşma riski var ama tabi bunu azaltmanın bir sürü yolu da var.

BATIK OLUŞUMU NASIL ENGELLENİR

Hali hazırda var olan batıklarınızı yok etmenin yollarını yazımızın ilerleyen bölümlerinde ev yapımı karışımlar ve krem önerileri ile yapacağız bu bölümde batık oluşumunu nasıl engelleyeceğinizi maddeler halinde paylaşacağız eğer batık sorununuz yeni başladıysa yada hiç yoksa ama oluşmasından korktuğunuz için önlem almak istiyorsanız şunlara dikkat etmeniz gerekir;

1-ÇIKIŞ YÖNÜNÜN TERSİNE

Batık önlemenin en önemli yollarından bir tanesi kıllarımızı alırken rastgele hareket etmek yerine çıkış yönünün tersine almaktır bu şekilde kıl köklerini kırmadan en dipten alabilir ve olası kıl batmalarının önüne geçmiş olur yani batık riskini azaltmıs olursunuz.

2-DÜZENLİ CİLT BAKIMI

Kıl köklerinin yumuşaması ve temizlenmesi için bacak,koltukaltı ve genital bölge sürekli temiz tutulmalıdır aynı yüzümüz gibi bu bölgelerde özellikle bacaklar olmak üzere nemlendirmeye ihtiyaç duyar.Bu yöntemle temiz ve yumuşsak kıl kökleri elde ederek batık riskini fazlasıyla azaltırsınız.Haftada 2 veya 3 defa bacaklarınıza peeling yapmak da batık oluşumunu engellemede önemli bir adımdır.

3-TEMİZ MALZEMELER KULLANIN

Kıllarınızdan kurtulmak için jilet kullanıyorsanız kullandığınız jiletin temiz olmasına dikkat edin.Kullan-at jiletleri birden fazla kullanmayın ve jiletleriniz kendinize ait olsun jiletinizi biriyle paylaşmak hem hijyenik olarak kötü bir fikir hem de batık oluşumunu arttırma ihtimali yüksek.

4-AĞDA YAPIN

Kıllarınızdan kurtulmak için ağda kullanıyorsanız ve ağdanızı evde yapıyorsanız taze olmasına dikkat edin artan adayı çöpe atın aynı ağdayı birden fazla kullanmak batık oluşumunu arttıracaktır yine ağda kullananlar için önemli bir nokta kılları doğru zamanda almak çok kısa olan tüyleri ağdayla çekmeye çalışmak kıl köklerini kırar ve batık oluşumuna sebep olur.

5-CİLDİNİZ NEFES ALSIN

Batık oluşumunda  en büyük etken denebilecek kadar önemli bir noktadır cildin nefes alması.Gün içinde giydiğimiz daracık kotlar külotlu çoraplar bacaklarımızı saran şeyler kıl köklerimizi havasız bırakıyor bu da batık oluşumuna neden oluyor vücudumuzu aşırı saran kayafetleri her gün tercih etmemek batık oluşumu engellememize yardımcı olacaktır.

 

6-ÖNCESİ VE SONRASI ÖNEMLİ

Kıllarınızı almadan önce ve sonra yapacağınız basit birkaç şeyle batık sorununun önüne geçebilirsiniz örneğin jilet tercih ediyorsanız cildinizi ilık suyla yumuşatın kadınlara özel traş kremlerınden de faydalanabilirsiniz.Traş veya ağda sonrası ile cildinizi yağlarla bol bol nemlendirin.

 

Yukarıda anlattığımız basit ve kolay detaylara dikkat ederek batık nedir hayatınız boyunca öğrenmeyebilirsiniz.

 

 

BATIKLAR KREM SAYESİNDE GEÇER Mİ?

En önemli noktaya geldik diyelim ki siz bu yazıya yumurta kapıya çoktan dayandığında rastlayan kısımsınız ve batıklarınız çoktan baş göstermiş işte bu durumda olanların en çok sorduğu soru ‘batıklar yok edilir mi’ bu sorunun cevabı kocaman bir EVET 🙂 Uygun batık kremleri ile tamamen kurtulmak mümkün

Batıklardan kurtulmak son derece kolay bir olaydır piyasada satılan çeşitli kremler yada evde hazırlayabileceğiniz krem karışımlarını uygulayarak batıkları yok etmek mümkündür. Batıkların çok can sıkıcı olduğunun farkındayız ama bazı püf noktaları bildikten sonra kurtulması sinirlerinizi yıpratmanıza değmeyecek kadar hızlı ve kolay olacaktır.

Yazımızın ilerleyen bölümlerinde batıkları yok etmek için bazı püf noktalar,maske tarifleri verip en çok bilinen batık kremlerinin incelemelerini yapacağız.

 

BATIKLARI YOK ETMEK İÇİN EVDE UYGULAYABİLECEĞİNİZ BASİT ÇÖZÜMLER

1-KESE

En akla gelen ve en basit yol;kese.Bir sürü para dökülen kremlerin çoğundan daha fazla işe yarayacağı kesin 🙂

 

2-PEELİNG

Ölü deriyi sökmek için kullanılan peelingler sayesinde batıklarınızın büyük bir çoğunluğunu yok etmeniz mümkün.

 

3-YAĞ MASAJI

Batık olan bölgelere doğal yağlarla masaj yaparak oraları nemlendirebilir ve batıkların çoğunluğunu yok edebilirsiniz.Buğday,lavanta,kırmızı kantaron yağları önerebileceğimiz yağlar arasında.

 

EV YAPIMI BATIK KREMİ TARİFLERİ

Bir önceki bölümdeki yöntemleri deneyip bir sonuca ulaşamadıysanız aşağıda vereceğimiz son derece basit maske tarifleri ile batıklarınızda kurtulabilirsiniz.

 

PAPAYA BATIK KREMİ

MALZEMELER

 • -PAPAYA
 • -3 ADET ASPRİN
 • -1 LİMON

 

Papayayı çekirdekten ayırarak blender ile macun kıvamına getirdikten sonra 3 adet asprini ezerek içine ekleyin ve 7-8 damla limon damlatın.

Maskeyi batık olan bölgeye sürüp  fazla 15 dakika sonra yıkayın.

YAĞ MASKESİ ile BATIK KREMİ YAPIMI

 • -1 YEMEK KAŞIĞI YOĞURT
 • -2 ÇAY KAŞIĞI KIRMIZI KANTARON YAĞI
 • -1 ÇAY KAŞIĞI LAVANTA YAĞI

 

Tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra batık olan bölgeye uygulayın 5 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır , tercihen duş sonrası gözenekleriniz açıkken uygulamanız daha verimli sonuç sağlayacaktır.

KIRMIZI MASKE İLE KIL DÖNMESİ VE BATIKLARA SON

MALZEMELER

 • -1 YEMEK KAŞIĞI KIRMIZI KANTARON YAĞI
 • -2 ADET ASPRİN
 • -1 ÇAY KAŞIĞI SU

 

Asprinleri ezip su ile karıştırın son olarak kırmızı kantaron yağını ekleyip batık olan bölgeye sürüp 15 dakika bekleyin.

 

Sizlerin de memnun olarak kullandığınız batık kremi markaları varsa ya da ev yapımı batık kremi tarifleriniz varsa yorumlar aracılığıyla bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Yıldız dedi ki:

  Özel bölge de batıklar oluştu ve acıyı hassas ne yapmalıyım

 2. Sef dedi ki:

  Juvera Keraderm yazılmamış yazık. Batıkları gidermede Juvera markasının Keraderm ürününü redist ve norevadan daha iyi hepsini kullandım. juvera keraderm geçirdi

BİR YORUM YAZ