Kategoriler

Doğal ve Güzel Soğuk Sarı Ombre Modelleri

Doğal ve Güzel Soğuk Sarı Ombre Modelleri
  • Saç Bakımı
  • 12/11/2021 14:41 | Son Güncellenme: 05/02/2023 12:47
  • 0
  • 2.974

Soğuk Sarı Ombre ; koyu ve soğuk saç rengi sevenlerin en çok tercih ettiği renktir. Ombre yönteminin bir çok yöntemi ve rengi vardır. Her saça ve tercihe göre bunlar değişebilir. Siyah saça sahipseniz saçınızın yarısı siyah yarısı civciv sarısı hiç hoş olmayacaktır.  Siyah saça ; Rose gold ombre yi ten rengine göre sarı veya pembe tonların yoğunluğuna göre tercih edebilirsiniz. Saçınız soğuk ışık yansımalarını bu sayede sağlayabilir.

En Doğal ve Güzel Soğuk Sarı Ombre Modelleri

Yeni bir saç rengi arıyor ve araştırıyorsanız bambaşka doğal bir renk olan ” Fındık kabuğu bal köpüğü saç rengi ve modelleri ” yazımıza tıklayabilirsiniz.

Yukarıda söylediğimiz tercihlerin kapısı aslında küllü saç rengine çıkar.  Son zamanlarda en çok tercih edilen küllü saç renkleri Balyaj, highlights, ombre gibi teknikler sayesinde farklı versiyonlarda uygulanabilir. Bu küllü saç renkleri yani soğuk sarı ombre ; siyah saçtan vazgeçip sarışınlığa geçmek isteyenler için de oldukça idealdir. Kül sarısı, içerisinde gri tonlamanın bulunmuş olduğu, sarının en açık tonudur. Sarı saç renkleri içinde, sarının soğuk tonlu formudur ve mavi yada yeşil alt tonlara sahiptir. Renkli çarkının soğuk tonlar tarafında olduğu için, kül sarısı, açık ten renkli ve mavi, gri veya yeşil gözlü bireylere yakışmaktadır. Bu elbet daha koyu ten rengine sahip olanlar bu rengi kullanamaz manasına gelmiyor. Önemli olan sizin için en iyi ve uygun  tondaki kül sarıyı bulmaktır.

Soğuk Sarı Ombre Modelleri

Şimdi size örnek saç modelleri ile birlikte en çok tercih edilen 5 soğuk sarı ombre modellerini detaylarıyla paylaşacağız.

  1. Küllü Sarı Ombre
  2. Dumanlı Küllü Sarı 
  3. Buttery Küllü Sarı 
  4. Platin Küllü Sarı 
  5. Buz Beyaz Küllü Sarı

 

1- Küllü Sarı Ombre :

Siyah ve ya kahve tonlarında koyu bir saç renginden hafif sarışınlığa geçiş yapacaksanız bu tekniği kullanabilirsiniz. Koyu kahverengi saç rengine sahip saçların uçlarını soğuk tonlu küllü sarıyla renklendirebilirsiniz. Özellikle koyu renkli saçlardan bu kadar açık tonlara yapılacak renk geçişleri sadece uçlarda tutmak, saç köklerinin ve saçların tamamının yapılacak açma işlemlerinden yıpranma ihtimalini de azaltacaktır. Buna en uygun örnek saç modellerini aşağıda paylaşıyoruz.

Soğuk Sarı Ombre 2022 Modelleri Soğuk Sarı Ombre 2022 Modelleri

 

2-Dumanlı Küllü Sarı 

Koyu kahve renkli ve siyah saç diplerinden saç uçlarına doğru koyu gri tonlaması olan küllü sarı gölgelerle dumanlı efekti oluşturulmuş olursunuz.

Dumanlı Küllü Sarı

3-Buttery Küllü Sarı 

 

Bu terim ; tereyağı sarısı renginin arasına atılan soğuk küllü sarı renklerden oluşan saçtır. Soğuk sarı ombre sevenlerin bu sıcak renge ön yargı ile yaklaşabilirler fakat iki rengin karışımı ortaya harika ışıltılı saçlar çıkarıyor. Bu güzel örnekleri de aşağıda paylaşıyoruz.

Buttery Küllü Sarı 

Buttery Küllü Sarı 

 

4-Platin Küllü Sarı 

Platin sarısı öyle bir renktir ki seveni ve o renge dönen bir daha başka renk saça sahip olmak istemez. Ama bu konu da en dikkat etmeniz gereken şey saçlarınızı ne kadar beyazlatmanız gerektiğine dair en başında bir fikriniz olmalıdır. Bu platin sarı görünüm, buz gibi bir efekt veren gri küllü sarı sarışın al tonlara sahiptir.

Platin Küllü Sarı  Platin Küllü Sarı 

 

5- Buz Beyaz Küllü Sarı

Bu renk en açık kül sarışınlık stilidir. Bu renkte saça sahip olmak açıkcası biraz cesaret istiyor. Saçlar biraz daha fazla yıpranabiliyor . Bu görünümün güzelliğini tamamlamak için orta boy kesim yapın ve biraz gevşek kıvrımlar yapın.

Buz Beyaz Küllü Sarı

Buz Beyaz Küllü Sarı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ