Kategoriler

Öksürüğü Ne Geçirir? Öksürüğü Geçiren Balgam Söktürücü Bitkiler

Öksürüğü Ne Geçirir? Öksürüğü Geçiren Balgam Söktürücü Bitkiler

Havaların iyiden iyiye soğumasıyla insanlar grip nezle olmaya başladı ve bunlara bağlı olarak öksürmeye başladı.
Bu yazımızda sizlere öksürüğü kesen bitkisel bir çay tarifi vereceğiz.

Öksürüğe İyi Gelen Tarifler. Balgam Söktürücü Bitkiler

İşte öksürüğü geçiren zencefil çayı tarifi:
Gerekli malzemeler:
3 halka taze zencefil,
1 tane limon,
8 çubuk tarçın,
1,5 litre su,
Bal
Yukarıda saydığımız malzemeleri 1,5 litre suyun içinde kaynatın. Daha sonra karışımın içine bal ekleyip için. Bal özellikle öksürüğün kesilmesini sağlayan bir besindir.
Bu karışımı hastayken değil de hastalanacağınızı anladığınız an içerseniz karışımın faydasını daha çok göreceksiniz.

Ahmet Maranki öksürük için formüller:

** Kaynatılmış salebin üzerine zencefil eklenirse öksürüğü azaltır,
** 5 gram ince bir şekilde kıyılmış çuha çiçeği, 20 gram andız otu kökü ve 5 gram kekik karıştılır. Bu karışımdan bir tatlı kaşığı kadarı 1 bardak soğuk suyun içerisine atılır. 1,5- 2 dakika kaynatılan çayı biraz balla tatlandırarak günde 2-3 defa içmeniz öksürüğünüze çözüm olacaktır.
** 1 günün içerisinde 2-3 kez meyan kökü çiğnemek öksürüğe iyi gelmektedir.
En faydalı gördüğüm kür aşağıda belirttiğim kürdür. Bu kür öksürükler için gerçekten muhteşem bir alternatif tedavi yoludur.
** Sürekli sizi rahatsız eden öksürüklerde, 2 adet kara turp, dolma oyacağıyla, 6-7 yerinden oyulur. oyulan yerlere bal doldurulur ve oyukların üstünü turp barçacıklarıyla kapatın, en az 1 gün bekletin ve şurup haline gelmiş karışımdan günde 2-3 çorba kaşığı tüketmeye özen gösterin.
Not: Bu site Prof. Dr. Ahmet Maranki’ nin sitesi değildir. Prof. Dr. Ahmet Maranki’ nin resmi sitesi www.maranki.com dur. Ahmet Maranki hocamıza sormak istediğiniz birşey varsa, info@maranki.com adresinden kendisiyle iletişime geçebilirsiniz.

Öksürük için bitkisel formül: Keten tohumu

Şu günlerde havaların soğumasıyla, gribal enfeksiyonlarda büyük bir artış gözleniyor. Dışarı çıkıp kime baksam, hapşuruyor, öksürüyor. Eğer sizde gribal enfeksiyona bağlı olarak öksürük sıkıntısı çekiyorsanız hemen doktora başvurmayın. Bu yazımızı dikkatli bir şekilde okuyun ve öksürüğün üstesinden gelin.
İşte öksürüğe iyi gelen mucize formül:
Keten tohumunu hepiniz bilirsiniz. Genelde gıda olarak kullanılan keten tohumu bir çok hastalığa da çare olmaktadır. Kolestrol, şeker hastalığı ve tansiyona iyi gelen keten tohumu ayrıca öksürüğü kesiyor, romatizmal hastalıklara iyi gelip, hafızayı kuvvetlendiriyor.
Peki öksürük için keten tohumu nasıl kullanılmalı?
Uzmanlara göre, bir miktar keten tohumu bitkisinin kaynatılarak içilmesi öksürüğü kökten yok ediyor. Solunum sistemini rahatlatıp, rahat nefes alıp vermesini sağlıyor.

Balgam Söktürücü Bitkiler Nelerdir?

Balgam Söktüren Bitkiler Nedir?
Özellikle kış aylarında birçok insan ciğerlerinde oluşan balgamdan şikayetçidir. Hele bir de sigara içiyorsanız, ciğerleriniz kış aylarında balgam sizin peşinizi bırakmaz. Ancak birçok kişi balgamdan kurtulmak için hemen soluğu doktorda alır. Ama doktora gitmeden önce kullanmanız gereken birtakım bitkiler vardır. Çünkü bazı bitkiler balgam sökme konusunda ilaçlar kadar etkilidir, hatta bazı bitkiler ilaçlardan daha da iyi balgam söker.
Biz de bu yazımızda sizlerle balgam söktürücü bitkilerin ne olduğunu paylaşacağız.Balgam sökme konusunda en başarılı bitkilerden iki tanesi ebegümeci ve ıhlamurdur. Ebegümeci ve ıhlamur uzun süre demlenmesi gereken bitkilerdir. En az 15 dakika boyunca ebegümeci ve ıhlamuru demleyip, belirle bir süre (en az 15 dakika) bekledikten yani sonra günde 2-3 bardak içebilirsiniz. (Ölçü olarak da 2 şer çorba kaşığı ebegümeci ve ıhlamuru kullanacaksınız.)

Ahmet Maranki uzun uzun süren öksürüklerin bir hastalıktan ziyade bir hastalığın belirtisi olabileceğini belirtiyor ve öksürük tedavisinin bazı bitkisel formüllerle mümkün olabileceğini öne sürüyor.
Başlıktan da anlaşıldığı gibi bugün sitemizin Ahmet Maranki kategorisinde Ahmet Maranki’ nin öksürük için bitkisel formüllerini sizinle paylaşmaya çalışacağız.

Tere, akciğer kanseri hastalarının balgam sökmesine yardım eder. Sigara içiyorsanız her ayın ilk 5 gün tere tüketeceksiniz.
Bir bağ tereninin yarısını öğleden önce diğer yarısını öğleden sonra üzerine limon sıkarak içeceksiniz. Ancak bu kürü her ayın ilk 5 günü sadece kullanmalısınız. Fazla kullanmayınız.
Göreceksiniz ki tere bariz bir şekilde balgam söktürüyor, ancak tere balgam söktürüyor diye ” sigara içiyorum bir zararı yoktur” diye düşünmeyin
Tereyi bu şekilde tüketenler idrara çıktığında yanma görülecektir. Ancak bu durum sizin için bir problem değildir. Tere ayrıca idrar yollarını temizleyen bir bitkidir.
Kaynak: Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu

Balgam Söktüren Bal Zencefil ve Limon Karışımı

Balgam Söktüren Zencefilli Bal Kürü
Bu yazımızda sizlerle balgam söktüren bal küründen bahsedeceğim. Bu kürü uyguladıktan sonra balgam probleminden kurtulacağınızı düşünüyorum.
Şu sıralar o kadar büyük bir sorun yaşıyordum ki sizlere anlatamıyorum. Sürekli öksürüyor, ne ağzımdan ne burnumdan tam anlamıyla nefes alamıyordum ki imdadıma annem koştu. “oğlum geçenlerde televizyonda bir tarif verdiler, baban denedi, 2 günde ne balgam kaldı ne öksürük” deyince ben de merak ettim. Hemen “ hadi anne bana da o karışımdan yapalım. “ dedim. 2 günlük hafta sonu tatili için memleketime gitmiştim. 2 günde rahat nefes almaya ve daha az balgam çıkarmaya başladım
Eminim ki siz de merak ediyorsunuz. Ben nasıl bu kadar çabuk öksürükten, balgamdan, burun tıkanıklığından kurtuldum diye.
Hemen sizlere anlatayım. Mucize karışımımızın kahramanları: toz zencefil, bal ve limon üçlüsü.

 

Balgam söktüren zencefil, limon, bal kürü nasıl mı yapılıyor?

1 çay kaşığı zencefil,
1 çay kaşığı kestane balı,
1 adet limon
İlk olarak bir bardağın içine 1 çay kaşığı zencefil atıyoruz. Daha sonra kaşığınızı temizce yıkayıp kuruladıktan sonra, 1 çay kaşığı balı karışımın içine ilave edip, 1 limonu da bardağımıza sıkıyoruz. Bardağı dolduruncaya kadar, bardağı ılık su ekleyip iyice karıştırıp içiyoruz. Tadı biraz acımsı biraz kötü olabilir ama kesinlikle bu üçlü öksürüğe, balgama ve solunum yollarına çok iyi geliyor.
Eminim ki siz de denedikten sonra bana dua edeceksiniz
Balgam Söktüren Bal Zencefil ve Limon Karışımı
Balgam Söktüren Zencefilli Bal Kürü
Şu sıralar o kadar büyük bir sorun yaşıyordum ki sizlere anlatamıyorum. Sürekli öksürüyor, ne ağzımdan ne burnumdan tam anlamıyla nefes alamıyordum ki imdadıma annem koştu. “oğlum geçenlerde televizyonda bir tarif verdiler, baban denedi, 2 günde ne balgam kaldı ne öksürük” deyince ben de merak ettim. Hemen “ hadi anne bana da o karışımdan yapalım. “ dedim. 2 günlük hafta sonu tatili için memleketime gitmiştim. 2 günde rahat nefes almaya ve daha az balgam çıkarmaya başladım

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ