Kategoriler

Ombre Saç Modelleri Kimlere En Çok Yakışır?

Ombre Saç Modelleri Kimlere En Çok Yakışır?

Ombreli saç modelleri uygulatmak isteyenler tarafından merak edilen konulardan bir tanesi olan ombre kimlere en çok yakışır detayı, doğru saç rengi ve modeli seçme konusunda etkili bir unsur.

Ombreli saçlar  yükseliğine devam ediyor ve gün geçtikçe daha popüler bir hale geliyor.

 

ombre saç kimlere en çok yakışır

Saçın tümünü boyatarak fazla iddialı bir saç modeline sahip olmadan, saçlarına renk, parlaklık ve ışıltı katarak hem doğal hem de çekici görünmek isteyen kadınlar ombre saç modellerini tercih ediyorlar. Peki ombre saç kimlere en çok yakışır? Bunu hiç düşündünüz mü?

 

Doğru ve başarılı bir şekilde ve uygun renklerde ve modelde uygulanmış ombre saç, her kadına mutlaka ki yakışacaktır ancak ombreli saç modellerinin inanılmaz derecede çok yakıştığı bazı yüz tipleri ve ten renkleri de yok değil. Gelin hep birlikte inceleyelim;

Ombre Saç Kimlere en Çok Yakışır?

 • Uzun saçlı kadınlara
 • Saçlarında ışıltı isteyen çok esmer tenli kadınlara
 • Açık tenli olduğu halde solgun görünmek istemeyen kadınlara
 • Ufak yüzlü minyon kadınlara
 • Seyrek saçlı kadınlara
 • Doğal kumral saçlı kadınlara

Ombreli Saç Modelleri En Çok Uzun Saçlara Yakışıyor

Teninizin ve doğal saçınızın rengi ne olursa olsun, yüz şekliniz nasıl olursa olsun saçlarınız yeterince uzun değilse, ombre yaptırmak ciddi risk almak demektir.

En güzel ombre modelleri için bu sayfamıza da bakabilirsiniz

Ombre, krepe balyaja benzeyen bir işlem olmakla birlikte, saç renginin uçlara doğru gittikçe açıldığı bir saç boyama-saç açma işlemidir ve saçlarınız kısaysa, saç rengi geçişi ombre ne kadar başarılı yapılırsa yapılsın yeterince akıcı ve ahkenli olmayacağından, yeni saç modeliniz size yakışmayacak ve rengarenk tuhaf bir görüntünüz olacak. Halbuki ombre uzun saçlı kadınlara çok yakışıyor ve doğru renkte ve stilde tercih edilip iyi bir kuaförün elinden çıktığı zaman adeta bir sanat eserine dönüştürülebiliyor.

Esmer Tenli Kadınlara Ombre Saç Yakışır Mı?

Esmer tenli kadınlar, saç renklerini açtırırken her zaman duruma şüphe ile yaklaşıyorlar ve güzel durup durmayacağından emin olamıyorlar. Bu durum çok da haksız bir durum sayılmaz zira koyu renk bir ten rengine sahip kadınlar saçlarını sarı ve tonlarında boyattıklarında halk arasında çingeneye benzemişsin gibi tatsız ve hadsiz yorumlara dahi maruz kalabiliyorlar.

Ancak esmer tenli olup da açık renk saçlara ve sarı tonlarına özenen kadınlar için ombreli modellerden daha iyi bir tercih olamaz.

Açık renkli saç, ombreli olmadığı zaman yüzün tümü sarmalayıp renk kontrastı yaratarak göze batan çirkin bir görüntü oluştururken, ten rengi ile uyumlu bir açma işlemi yapılması durumunda, ombre uygulamasındaki yumuşak renk geçişi, ten rengi ile ahenkli bir kombinasyon oluşturacağından, sarı ombreli saçlar esmer kadınlara ve hatta zencilere bile çok yakışacaktır. Bakın görseldeki örnekteki kadına ne kadar yakışmış;

esmer tene ombre yakışır mı

Beyaz Tenli Kadınlara Solgun Görünmeden Sarışın olma Şansı Veren Ombreli Modeller

Beyaz tenli kadınların sarının her tonunu gönlüne göre kullanabileceği ve her türlü açık saç renginin açık tenli kişilere çok yakışacağını düşünüyorsanız, üzülerek söylemeliyiz ki yanılıyorsunuz.

Evet esmerlerdeki gibi kontrast sebebiyle dikkat çekici olmadan doğal bir görüntü yaratıyor olsa da, göz ardı edilen en büyük problem sarı saçın açık cilt renkli kadınların yüzünü çok solgun göstermesi. Pek çok kadın bu sebeplerden ötürü saçlarını boyattıktan sonra Ne oldu Hasta Mısın gibi sorulara maruz kalıyor.

Ombreli saç modeli uygulamanın en büyük avantajı ise, beyaz tenli kadınları solgun göstermeden sarışın yapması ve makyaj gereksiniminin minimumda olacağı şekilde yakışması;

Yüzünüz Çok Ufak Tefekse Ombre Saç Modelleri Size de Çok Yakışacak

Yüzünüz ufaksa ya da saçlarınız ince telli ya da seyrekse, ombre saç modelleri tam da size göre demektir. Olması gereken orandan daha küçük yüzlü olmaktan şikayetçi ya da saçlarına bir türlü hacim kazandırmayan kadınlara ombre saçın bu kadar yakışmasının sebebi şüphesiz ki doğal renk geçişi sağlanan ombre uygulaması sayesinde, saçların olduğundan çok daha hacimli görünüyor olması.

Böylece yüzünüzün etrafını saran saçlarınız sayesinde bir bütünlük kazanarak şık ve çekici bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Ombre Saç Kimlere Yakışmaz?

 • Genelde kıvırcık saçlı kadınlara
 • Kısa saçlı kadınlara
 • Büyük yüzlü kadınlara
 • Çok gür saçlı kadınlara

ombre diğerleri kadar çok yakışmayabilir ancak kesinlikle yakışmaz demek de çok büyük bir yanlış olacaktır.

Boyunuz posunuz, ten renginiz, doğal saç renginiz, saç tipiniz ne olursa olsun, ister kıvırcık saçlı, ister dalgalı, ister pırasa saçlı hiç farketmeksizin, iyi bir kuaförün elinden çıkan doğru ombre stili size de çok yakışacaktır.

Saç yapmak bir sanattır.

Ombrenizin size yakışması için uygun ellerden çıkmış olması lazım bu bağlamda fiyat performans değerlendirmesi yapmanız lazım. Ombre saç uygulaması fiyatlarını merak ediyorsanız, ombre fiyatları yazımıza da bakabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Leman dedi ki:

  Bence dalgalı ve kıvırcık saçlara çok yakışıyor yani bana sadece sürekli olarak boyatmak saçı yıpratıyor bu sebeple bakımını iyi yapmak lazım ben patentli keratin kullanmaya başladıktan sonra hiç sorun yaşamadım saçlarım canlı güzel ve dalgalı en önemlisi de ombrem çok güzel görünüyor 🙂

 2. Vahide dedi ki:

  Her zaman tamamını boyattığım saçlarımı değişiklik olması için ombre yaptırdım ama uçları yandı ve görüntüsü çok kötü oldu koyun yünü gibi ve kazık gibi sert oldu arkadaşım da aynı durumu yaşamıştı hemen ona sordum doğal keratin kullandığını söyledi fotoğrafını ismini falan gönderdi patentli falanmış hemen aldım ve benim saçlarım da düzelmeye başladı yumuşadı yanıklar ve o kötü görüntüsü de düzelmeye başladı.

BİR YORUM YAZ