Kategoriler

Acısız Ağda Nasıl Yapılır?

Acısız Ağda Nasıl Yapılır?

Acısız ağda yapmak ve epilasyon seansını ağrısız ve keyifli bir hale getirmek için jilet, lazer, tüy dökücü kremler v.b. vücut tüylerinizden kurtulabilmek için birden fazla seçeneğiniz bulunur.

Ağdanın yapımı çok eskilere dayanmaktadır ve birçok kadının tercih ettiği yöntemdir. Ağdanın bu şekilde popüler olmasının nedeniyse ağda yapılan bölgedeki tüylerin uzun süre çıkmamasıdır.

Ağda da her ne kadar tüylere kalıcı çözümler sunulsa da ağda uygulamasının verdiği acıdan çoğu kişi ağdadan vazgeçmektedir. Bu yazımızdaki önlemler ile ağdanın daha az acı vermesini sağlayacağız.

Acısız Ağda ve Epilasyon Yapmak İçin En Etkili Yöntemler

Ağda yaparken acımaması için ilk önce ağdayı yapacağınız zamanı iyi belirlemeniz gerekmektedir. Regli gününüzden sonraki hafta ağda yapmanız idealdir. Bu günlerde hormonların etkisi ile hem tüyler daha yavaş çıkar hem de ağrı eşiğiniz yüksek olduğundan ağdanın acısını daha az hissetmeniz sağlanır.

Ağda yaparken kendinize bir odak yeri seçerseniz ağda acısını hissetmemenizi sağlayacaktır. Bunun içinde ağda yaptığınız zaman bir taraftan tv izleyebilir, internette dolanabilir hatta kitap bile okumanız mümkün. Böylelikle aklınız başka yerde olacak ve acıyı daha az hissedeceksiniz.

Ağdayı cildinize yapıştırıp çekmeden önce derin bir nefes almalısınız. Ağdayı çekerken de nefesinize dışarıya verin. Nefesinizi bu şekilde alıp verdikten sonra acınızı daha az hissettiğinizin farkına varacaksınız.

Ağdaya başlamadan önce ağrı kesici alırsanız vücudunuz uyuşur ve daha ağrısız bir ağda işlemi olur. Yalnız ilaç almadan önce mutlaka doktora başvurun.

Emla krem, uyuşturucu spreyler ve anestol krem ağda yapılacak olan bölgenin uyuşmasına yardımcı olarak acısız bir şekilde ağda yapmanız sağlar. Ağdaya başlamadan önce bunlardan birini kullandığınız da acınız hafifleyecek.

Ağda yaptıktan sonraysa ağda yaptığınız bölgeye buz kompresi uyguladığını zaman ağrınız geçecektir.

Ağdayı uygulamadan önce yapacağınız bölgeye pudra serpin ve ondan sonra ağdanızı uygulamaya geçin. Pudra kullanmanız ağda acısını önleyecek en büyük etkendir.

Ağda uygulayacağın yeri sabun ve suyla güzelce yıkayıp kurulamalısınız. Ardından da biraz bebek pudrasından sürün. Ağda yapılacak olan bölgeyi yumuşatacak ve ağda işlemi daha ağrısız olacak.

Ağrısız Vajinal Ağda

Bikini bölgenize ağda uygulayacağınız zaman tahta spatulaları tercih etmeniz gerekir. Metal olan spatulalar ısıyı geçireceğinden ağdanın daha sıcak hissedilmesini sağlamaktadır. Spatulalar bikini bölgenize ağda sürmenizi daha basit bir hale getirmektedir.

Ağdayı tüylerinizin çıkış yönüne doğru uygulamalısınız. İnce bir tabaka halinde olmasına dikkat edin.

Ağdayı çekerken ters yönden deriyi gerin ve acıyı azaltarak daha rahat bir çekiş sağlamanız mümkün.

Ağdayı mutlaka tüylerin çıkış yönüne doğru ters bir şekilde çekmelisiniz. Bu işleminizi uygularken de morluk ve kızarıklık oluşmaması için ağdayı tek bir sefer de çekmeniz gerekmektedir.

Eğer cesaret edemeyip çekişi yarım bıraktıysanız ağdayı bir süre bırakın. İlk önce bölgeyi yıkayın biraz bekledikten sonra tekrardan ağdayı sürün. Yarım kalmış bölgenize devam ederseniz deriniz daha hassas bir hal aldığından morlukların oluşmasına neden olursunuz.

Bikini bölgesine ağda yapmanın incelikleri hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız, vajianaya ağda nasıl yapılır adlı yazımızı mutlaka inceleyin.

En çok ağrı duyulan, ince derili ve hassas bir bölge olan vajina bölgesinde önerilerimizi dikkate alarak yapacağınız epilasyon işlemleri sayesinde acısız ağda yapmak gayet mümkün. Ayrıca uygulama öncesinde, ağda yapılacak bölgeye uyuşturucu krem kullanmak da iyi bir alternatif olabilir

Bu yazıları okuyup bu kremleri kullanabilirsiniz.

Dolgit Krem Nedir Ne İşe Yarar?

Diclomec Plus Krem Ne İşe Yarar?

Lokal Anestezik Etkili Uyuşturucu Kremler

Lokal Anestezik Sprey , Ağda Öncesi Uyuşturucu Sprey

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ