Kategoriler

Çok Güzel Kolay Örgü Bebek Tulum Modelleri

Çok Güzel Kolay Örgü Bebek Tulum Modelleri
  • Örgü
  • 28/02/2023 08:19 | Son Güncellenme: 26/02/2023 21:38
  • 0
  • 200

guzelliksirlarim.org ailesi olarak birbirinden güzel bebek örgüleri ile birlikte olmaya devam ediyoruz. Şimdi de örgü bebek tulum modelleri ile beraberiz.

Örgü bebek tulumları bebekler için yegane giysilerden biridir. Kış aylarında bebeklerimizi sıcacık tutar.

Güzel mi güzel, şirin mi şirin, birbirinden sevimli el örgüsü bebek tulumları ile dolu bir galerili sayfa hazırladık.

Örgü Bebek Tulum Modelleri Resimleri ve Yapımı

Bebek örgü tulum modelleri galerimizde neler yok ki? Askılı örgü işi bebek tulumlarından tutun da battaniye tipi, bebeklerimizi sımsıkı saran tulumlara, ajurlu dediğimiz delikli tulumlardan çiçek motifli veya civciv desenli örgü bebek tulum modellerine varıncaya kadar her çeşit tulum modeline ayrı ayrı yer vermeye çalıştık. En güzellerini seçmeye gayret gösterdik.

 

Bütün örgü modelleri galerilerimizde olduğu gibi el örgüsü bebek tulumları da oldukça geniş yelpalzeli oldu. Tam 120 adet ve tamamı el örgü işi bebek tulum modelini siz değerli örgü sever ziyaretçilerimiz için bir araya getirmeye çalıştık. Beğeneceğinizi umuyoruz.

İsterseniz artık yavaş yavaş galerimize geçelim. Dile kolay,  bebek örgü tulum modelleri bizi bekliyor. Önce modelleri inceleyelim. Yazımızın sonuna doğru el örgüsü yapımı bebek tulumları ile ilgili görüşlerimizi paylaşırız.

Örgü, toplumumuzda en eski alışkanlıklardan biridir. Özellikle torun bekleyen anneanne ve babaanneler doğacak torunları için örgü örmeye bayılır. Anneannelerimizin ve babaannelerimizin ördükleri örgülerden biri de hiç şüphesiz örgü bebek tulumları olarak dikkati bilinir.

Modern dünyanın ve kapitalist düzenin etkisiyle artık insanlar her şeyin hazırını almaya yönelmeye başladılar. Ancak “el emeği göz nuru” olarak bilinen ve oldukça fazla fedakarlık ile ortaya çıkartılan örgü modellerini fabrikasyon üretimlerle kıyaslamak büyük ayıp olur.

 

Hala el emeğini ve gözünün nurunu çocukları veya torunları için akıtanlara özel “ örgü bebek tulum modelleri” isimli galerimizde birbirinden güzel bebek tulumlarını sizler için derledik. Modelleri beğendiğinizi ümit ediyoruz. Şimdi sıra sizde… Tığ, şiş ve yünleri hazırlayın! Bebek ya da torunlarınız için örgü tulum hazırlamaya başlayın

 

Öne Çıkan Bebek Tulum Modelleri

Örgü bilen hanımların bildiği üzere örgümüzü saç örgü modeli ile yaparken bildiğimiz düz örgü modeli kullanılır. Eşit sayıda ilmekler örgü esnasında birbirleri ile yer değiştirilerek tamamlanır. Örnek verecek olursak, üçlü saç örgüsü yapacağımız zaman 3 adet ilmek yanındaki 3 adet ilmekle yer değiştirilir.

Eğer bu model için saç örgüsü tığı kullanırsan işin çok daha kolay olacak. Öncelikle saç örgü yapacağınız 6 ilmeğin ilk 3 ilmeğini örmeden saç örgüsü tığına geçirin. Kalan 3 ilmeği ise düz olarak örün. Örgünün arka kısmında kalan ilmekleri soldaki şişe geçirip düz olarak örün.

 

  1. Dünyanın En Kolay Modeli: Düz Örgü Bebek Tulum Modeli

Bebek yünü kullanılması tulumu giyecek olan bebeklerin tenine zarar vermemesi açısından önemlidir. Düz örgüde tulumun daha tok olması için 3 numara şiş kullanılabilir. Düz örgü için ilmeğin size doğru olan tarafından arkaya doğru batırın ve üzerine arkadan öne doğru ipi dolayın. İpi doladıktan sonra battığını yerden şişi çekip çıkartın.

 

  1. Şerbetinden Sual Olunmaz: Baklava Dilimli Bebek Tulumu

Baklava dilimli örgü modeli ile örülen bebek tulumlarında başlangıçta ilk önce 6 ilmek ters örülerek başlanır. Sonrasındaki 8 ilmek ise düz örgü yapılır. İlk sırada ters yapılan örgüler düz; düz yapılanlar ters olarak örülür. 6 ilmeğin 3 ilmeği sağ tarafa çapraz olarak devam edilir..

Kalan 3 ilmek ise sağa kaydırılırken bu arada 1 ilmek içe alınır. Kalan 3 ilmek de sol tarafa doğru çaprazlanır. Bu şekilde aradaki ilmeklerin 8 olması amaçlanır. Ardından kaydırma işlemi sol ve sağ olarak tam tersi şekilde uygulanır. Bu sefer ilmekler içe alınır ve 3 ilmek yan yana gelene kadar kapatılır. Tepede kalan 6 ilmek için ters örgü yapılır.

Bu şekilde devam edilerek el örgüsü bebek tulumu tamamlanır.

 

  1. Leblebiden Hallice: Nohut Örgülü Tulum Modeli

Örgünün arka yüzünden ters örgü ile başlanır ve 1 sıra ters örgü oluşturulur. Ardından 1 ilmek şişin ön yüzüne doğru arttırılır. İplik şişte çıkarılmadan iplik 1 kez dolanır. Tekrara aynı ilmeğe batılır ve 1 ilmek işlemden sonra 3 ilmek haline dönüştürülür. 3’erli gruplar halinde ilmekler toplanır.

 

  1. Bu Sefer Pilav Yapmadan; Pirinç Örgülü Tulum

Pirinç modelinde ipin yönü kendine dönükken; 1 ilmek ters olarak alınır ve ters örgü yapılır. İpliğin yönü bu sefer arkaya çevrilmiştir. Arkada kalan ilmek düz olarak örülür. Sonraki sıralarda düz örgülerin üstüne ters, ters örgülerin üzerine düz örülerek model tamamlanır.

Bu Yazılara da bakın.

Örgü Kadın Bere Modelleri ve Modası ve Tarifi

Örgü Bebek Bere Modelleri ve Modası

En Güzel ve Moda Örgü Erkek Kazak Modelleri

Moda Şık Kolay Örgü Atkı Modası, Modelleri ve Örülüşü

Birbirinden Güzel Örgü Bebek Tulum Modelleri Galerisi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ