Güzellik Sırları ve Doğal Bakım Önerileri

Saç Dökülmesine Çözüm

Saç Dökülmesine Çözüm

Saç dökülmenize kesin çözüm yolları arıyorsanız; kan dolaşımı hızlandırabilmek ve saç köklerini canlandırabilmek adına zeytinyağı ya da Hindistan cevizi yağıyla saç derinize masaj yapmanız gerekmektedir. Saçlarını durulayıp daha sonrasında ılık suyla masaj yaptığınız da saç dökülmelerini engellemek ve saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilmek adına çok önemli bir etkendir.

Saç dökülmelerini durdurmak ya da azaltmak için çözüm yöntemleri bu kadarla sınırlı değil elbette. Erkeklerde kelleşmeye, kadınlarda ise seyrek ve zayıf bir saç görünümüne sebep olaran saç dökülmelerini uygulayabileceğiniz pek çok bitkisel kür ile azaltabilir, beslenme şeklinizi de düzenleyerek maksimum fayda sağlayabilirsiniz.

Saç Dökülmelerine Çözüm

Saç dökülmelerini iyileştirmek adına kullanılan çok demlenmiş olan alma parçalarıyla kremsi Hindistan cevizi yağıyla hazırlanan alma yağları, saç uzamalarında ve kurulukta, kaşınan saç derisini tedavi etme biçimlerinde en yaygın yöntemler olarak bilinmektedir. Limon suyunu ve alma yağını beraber karıştırıp elde ettiğiniz karışımı saç derinize masaj yaparmış gibi uygulamalısınız. Bone yardımıyla daha sonrasında saçınızı örtün ve bu oluşan karışımın saç köklerinden derinliklerine kadar etkilemesi içinde sabaha kadar bekletmelisiniz. Sabah uyandığınız zaman hafif bir şampuanla saçınızı yıkayıp soğuk suyla durulayınız. Her hafta düzenli olarak bu işlemi tekrarladığınız zaman hızlı uzadığını ve daha çok güçlendiğini de kendi gözlerinizle görebileceksiniz.

Aktarlardan kokulu sardunya yapraklarını satın alın. Sardunya yapraklarını yaklaşık olarak 15 ila 30 dakika kaynamış suya atın ve beyaz olana kadar bekleyin. Sardunya suyunu daha sonrasında bir kap içerisine süzün. Saçını şampuanladıktan sonra en az haftada iki defa saç durulması ile uygulayın.

Marul ilaçları da saç dökülmelerini azaltmada en çok tercih edilen ürünlerdendir. Basit ev ilaçları olarak da bilinmektedir. Bir demet marul yaprağını alın ve püre haline getirin daha sonrasında ise taze sıkılmış olan ıspanak suyunuzu mikser yardımı ile güzel bir şekilde karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı haftalık olarak saç derinize ve saç maskesi olarak uygulayın.

Biberiye dallarında da saç dökülme tedavilerinde tercih edilmektedir. Bir biberiye yaprağını kısık bir ateşte 20 dakika kaynatıp daha sonrasında biberiye suyunu süzüp her gün saçlarınızı durularken kullanın. Kalan biberiye suyunu yaklaşık üç gün içerisinde buzdolabında saklayarak koruyabilirsiniz. Dökülen saçlarınızı geri getirmek içinde biberiye suyuna doğal bir saç kremi ekleyebilirsiniz.

Horozibiği çiçeği yaprakları da oldukça etkilidir. Saç tellerinin incelmesi sonucu güçlendirmek adına da kullanılmaktadır. Horozibi çiçeğinin özsuyunu alabilmeniz içinse bir meyve sıkacağını ya da mikseri kullanabilirsiniz. İlacı ise  her gün taze olarak hazırlamalısınız. Sulandıktan hemen sonra uygulanmadığı takdir de tedavi edici özelliğini kaybetmektedir. Horozibiği çiçeği saç derisinde ve saçlarda durulamadan önce yaklaşık 1 saat sıcak suyla masaj yaparak uygulanmalıdır. Saç dökülmesini engellemek adına horozibi çiçeği saçların canlanmasında ve yumuşamasında da önemli bir etkendir.

Saç güçlendirici etkisin de bir diğer etken ise kınadır. Hindistan’da yetişen bir bitki türüdür. Uzun güzel saçlara sahip olan Hintli kadınların hepsi kına ilaçlarını kullanırlar. Kına saçların daha parlak ve daha güçlü görünmelerinde çok büyük bir rol elde etmektedir. Kına özü barındıran doğal saç bakım ürünlerini tercih etmeye özen göstermelisiniz.

Saç dökülmesine ne iyi gelir yazımıza da mutlaka bakın!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. yasemin dedi ki:

    saç dökülmesine patentli keratin çözüm oluyor dökülmem çok fazla idi ve bir sürü ürün ve evde karışımlar falan denerken sadece bu ürünlerden fayda gördüm.

BİR YORUM YAZ