Kategoriler

Yıla Damgasını Vuran Uzun Saç Kesim Modelleri

Yıla Damgasını Vuran Uzun Saç Kesim Modelleri

Kadınlar arasında son yıllarda uzun saç modası yeniden yükselişte. Her ne kadar kısa ve orta boylu saçlar da bazı kadınlara çok yakışıyor da olsa, yüzyıllardır kadınları erkeklerden ilk bakışta ayıran en önemli özellik uzun saçlı olmaları.

 

En Trend Uzun Saç Kesim Modelleri

Kadınlara bir hayli hava katan uzun saç kesim modelleri ise bu sene yine çok çeşitli şekillerde karşımıza çıkıyor. Dümdüz saçlardan, kıvırcık saçlara, hafif dalgalılardan iri dalgalı su permalı saçlara kadar, hem kahküllü hem de kahkülsüz envai çeşit uzun saç kesim modeli ile, siz de havanıza hava katabilirsiniz.

Hangi saç kesim modelinin yüzünüze yakışacağına bir türlü karar veremiyorsanız, gelin hep birlikte bu senenin en gözde uzun saç kesimlerine bir göz atalım.

uzun saç kesim modelleri 2017

Unutmadan belirtmekte fayda gördüğümüz bir nokta var ki; kısa boylu kadınlar, mümkün olduğunca uzun saç kesim modelleri kullanmaktan kaçınmalıdır. Boyunuzun daha fazla kesilmesine sebebiyet verebilirsiniz.

 

Yüz Şeklinize Göre En Şık Uzun Saç Kesim Modelleri 2017

Nasıl ki moda insanın kendine yakışanı giymesiyse; saç kesim modellerinin en güzelleri de şüphesiz ki yüzünüze en yakışan modellerdir. Tabi ki sırf yüz şeklinize uyum sağladığı için, çok eski zamanların modası geçmiş uzun saç modellerinden birini kullanmakta ısrarcı olursanız, dikkat çekici boyutta komik duruma düşebilirsiniz ancak 2017 yılının en çok sevilen saç kesimlerinden hiç biri size yeterince yakışmıyorsa, popüler olan konusunda ısrar etmek yerine, her dönem moda olan uzun saç kesim modellerinden birini tercih etmelisiniz.

 

Senenin En Çok Tutan Uzun Kadın Saç Modelleri Listesi:

Kadınların uzun saç kesimleri kullanmalarındaki en büyük sebep, saçların bir hanıma başlı başına kattığı havanın yanı sıra, uzun saç kesimlerinde, renk ve model denemeleri için çok daha fazla alternatif bulunuyor olması. Bakalım içinde bulunduğumuz 2017 senesine ait, en çok sevilen ve hem sokaklarda hem de TV lerde ünlülerde en sık karşımıza çıkan uzun saç kesimi modelleri ve renklerine;

 

Kahküllü Düz Uzun Saç Modeli

İşte modası kolay kolay geçmeyecek bir uzun saç kesim modeli karşınızda. Özellikle düz saçlı olanlarda tercih edilmesi gereken, aksi takdirde bakımı zor olabilecek bir saç kesimi bu.

kahküllü uzun düz saç kesim modelleri 2017Aslında 70’li yılların modası bir kesim olmasına rağmen, günümüzde hala popülerliğini korumasının yanı sıra, büyük ihtimalle sadece git gide yükselişe geçecek bir saç modeli.

Eğer boyunuz 1.60cm ve üstündeyse, kilonuz ne olursa olsun bu kesimi kullanabilirsiniz. Ama bilhassa yüz şekliniz yuvarlak ve yüzünüz biraz topluysa, bu uzun saç kesimi sayesinde, kahküllerin de yardımıyla yüzünüzü çok daha zayıf gösterebilirsiniz.

Eğer bilhassa ince ve kemikli bir yüze sahipseniz, ne kadar moda olursa olsun çok tercih etmeyebilirsiniz. Olduğunuzdan daha zayıf gözükmek istemezsiniz.

 

Ayrıca bu saç kesiminin de hem yazlık hem de kışlık kuyafetler üzerinde çok şık durduğunu söyleyebiliriz. Koyu renk saçlarda tercih edilmesi de mutlaka daha iyi olacaktır çünkü genel olarak düz saçlarda, yıpranmış saçlar daha çok dikkat çekeceğinden, özellikle sarı tonlarında saçlar kullanıyorsanız, uzun saçlarınızda daha dalgalı kesim modellerini tercih etmek isteyebilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ