Güzellik Sırları ve Doğal Bakım Önerileri

Sarı Saçlara Bakım Balyajı

Sarı Saçlara Bakım Balyajı

Röfleyi yaptırmak saça daha fazla hacim sağlamak ve parlak bir görünüm elde etmek için uygulanır. Bu uygulamalarda saça 1 ila 6 ton arasında ara renkler verilir ve hareketlilik sağlanmaktadır. Bu yöntemlerde kişinin saç rengi taban renk olarak kalması gerekir. Boya uygulamasında ise işlem tüm saçar yapılmakta fakat röfle yapılırken tüm saça uygulanmamaktadır. Bundan dolayı da saça daha doğal bir görünüm sağlanır. Saça simetrik bir şekilde uygulanması gerekir. Günümüzde kadınların çoğu boya yerine röfleyi tercih etmektedir.

Saça yapılan röfle işlemi saçların rengini açtığından saçları yıpratır ve kuruluk yapar. Saçlar matlaşarak nemini kaybetmektedir. Bu saçlar diğer saçlara göre bakımları oldukça zordur. Eğer röfle yaptırdıysanız saçınızın bakımını da doğru bir şekilde yapmanız gerekir. Aksi takdirde saçlarınız yıpranır ve zamanla kopar. Röfleli saçlarınızı daha canlı ve sağlıklı görünebilmesi için uygulanması gereken bir takım doğal maskeler bulunmaktadır. Bu uygulamalar ise periyodik düzenli aralıklar ile yapıldığı zaman çok daha iyi sonuçlar verir. Röfleli saçların daha fazla neme ihtiyaç duyduklarından saç kremleri ve serumlardan faydalanmanız gerekmektedir. Tercih edilen şampuanın içine birkaç bakım yağı ilave edebilirsiniz. Bu şekilde de saçınızın nem oranı dengeleyebilirsiniz. Aşağıda sizler için vereceğimiz maskeleri uyguladığınız zaman saçlarınızın eskisine göre ne kadar sağlıklı göründüğünü fark edeceksiniz.

Bitkisel Yağ Bakım Maskesi

Malzemeler

 • 1 Çorba Kaşığı Zeytin Yağı
 • 1 Çay Kaşığı Elma Sirkesi
 • 1 Çorba Kaşığı Badem Yağı
 • 1 Çay Kaşığı Hindistan Cevizi

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Tüm malzemeleri bir cam kasenin içinde iyice karıştırın. Daha sonrasında ise tüm saçınıza elde etmiş olduğunuz karışımı uygulayın. Bir bone yardımı ile saçınızı sarın ve yaklaşık olarak 30 dakika kadar bu şekilde bekletin. Süre bitiminde ise saçlarınızı ılık suyla durulayın.

Muz Maskesi

Malzemeler

 • 1 Adet Muz
 • 1 Tatlı Kaşığı Badem Yağı
 • 1 Tatlı Kaşığı Mayonez

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Öncellikle muzu bir kasenin içerisinde güzel bir şekil ezmeniz gerekmektedir. Sonrasında mayonezi ekleyip iyice karıştırın. Sonra olarak da badem yağını ilave edin ve tekrardan karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı tüm saçınıza uygulayın. Daha çok yıpranan bölgelerinize uygulamanız gerekmektedir. Saçlarınızı bir bone ile sarın ve yaklaşık olarak 1 saat kadar bekletin. Daha sonrasında ılık su ile güzel bir şekilde yıkayın.

Bal Maskesi

Malzemeler

 • 1 Adet Yumurta Sarısı
 • 1 Kahve Fincanı Zeytin Yağı
 • 1 Kahve Fincanı Süt
 • 1 Çorba Kaşığı Bal

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Cam bir kabın içinde tüm malzemeleri iyice karıştırın. Bu karışımı tüm saçınıza uygulayın. Yıpranmaların daha çok olduğu saç uçlarınıza daha fazla karışımı sürün. Bone yardımı ile saçlarını sarın ve bu şekilde 50 dakika bekletin. Süre bitiminde ise ılık bir suyla saçlarınızı yıkayıp durulayın.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ