Kategoriler

Lokal Anestezik Sprey, Ağda Öncesi Uyuşturucu Sprey

Lokal Anestezik Sprey, Ağda Öncesi Uyuşturucu Sprey

Ağda öncesinde uyuşturucu spreyler, uyuşturucu kremler.  Lokal anestezik sprey ve  ” Lokal Anestezik Etkili Uyuşturucu Kremler ” sadece acısız bir ağda için uygulanmaz. Ağda öncesinde sprey ve ya kremler sürüldüğü zaman deri üzerindeki hücrelere etki ederek ağrı reseptörlerinin uyarılmasını engeller . Hem epilasyon öncesi hem ağda öncesi ve ya dövme yaptırmadan önce bu kremler kullanabilir. Bu sprey ve kremler ne zaman hangi operasyonlardan önce kullanılır ve sakıncası yoktur , yazımızın devamında bahsedeceğiz.

 

Ağda Öncesi Lokal Anestezik  Uyuşturucu Sprey

Lokal anestezik ilaçlar hakkında en çok okunan popüler ve uygulanan yazılarımızı paylaşıyoruz. Başlıklara tıklamanız yeterlidir.

Yazımız da bahsedeceğimiz ürünleri eczanelerden kolayca satın alabilirsiniz. Çok pahalı olmayan ortalama fiyatlı ürünlerdir. Epilason yaptıracak imkanınız yok ise kesinlikle ağda yapmanızı tavsiye ederiz. Ağda sadece istenmeyen tüyleri değil ; hem kıl köklerini , hem cildinizde ki ölü deriyi temizler. Cildiniz de peeling etkisi yaratır. Ama ağda acısına dayamıyorsanız işte uyuşturucu spreyler ve kremler en iyi tavsiyemizdir. Rahatlıkla kullanabilirsiniz . Herhangi bir yan etkisi çok görülmemektedir.

Lokal Anestezik Sprey Kullanım Alanları

Birazdan bahsedeceğimiz ilaçları hangi işlemler öncesinde kullanabilirsiniz. Kısaca bunları sıralayalım.

  1. Kulak deldirirken ve Piercing yaptırırken ağrı hissedilmemesi için ,
  2. Lazer epilasyon öncesi ağrının oluşmaması için kullanılabilir. .  Özellikle genital bölgede meydana gelen aşırı yanma ve ağrıyı hissetmemeniz için ,
  3. Ciltteki atopik ataklar ve kaşıntılarda da ,
  4. Cinsel ilişki sırasında ağrıyı engellemek için ,
  5.  Dövme sırasında iğnenin oluşturduğu acı hissizleşsin diye ,
  6. Anüs çatlaklarında meydana gelen ağrının giderilmesi ve bölgenin hissizleşmesi için Kullanılmaktadır.

Ağda Öncesi Uyuşturucu  Kremler

1 – Emla Uyuşturucu Krem 

Emla krem bu konuda en çok tercih edilen ve güvenilen etkili ilaçlardan biridir. Ağda yapmadan önce 15 dakika önce sürmeniz yeterli olur. Derinizin hissizleştiğini anlayacaksınız.  Krem ; Koltukaltı, genital bölgeye de rahatlıkla uygulanan temiz ve kuru olan bölgeye uygulamalısınız. Bir çok güzellik merkezi ve kuaförler de işlem öncesi kullanıyor. Bu krem sayesinde ağrılarınıza son verme şansı yakalamış olursunuz. Sizde denediyseniz ve ya sorularınız var ise lütfen yorum yapmaktan çekinmeyin. Bu krem hakkında daha detaylı bilgi için ” Emla Krem Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır ” yazımızı okuyabilirsiniz.

2 –  Gelica Uyuşturucu Krem

Yukarıda bahsettiğimiz en etkili krem olan emla krem kadar olmasa da Gelica uyuşturucu kremde daha az uyuşturan daha az etkili bir ilaçtır. Genellikle ağda ve ya epilasyon için kullanılmamalıdır.  Dövme yaptıranlar ve piercing yaptıranlar tarafından tercih edilmektedir. Bu tür uyuşturucu kremleri evlendiği gece ilişki sırasında ağrı hissetmemek için kullanan kadınlar da var.

3 – Anestol Pomad Uyuşturucu Krem

Birde bu konuda oldukça etkili diğer krem ise ” Anestol Pomad Nedir ve Cinsel İlişkide Geciktirici Olarak Nasıl Kullanılır ”bu ilaçtır. Bu ilaç hakkında detaylı bilgi için tıklayabilirsiniz.

 

Lokal Anestezik Sprey , Ağda Öncesi Uyuşturucu Sprey

Ağda Öncesi Uyuşturucu  Sprey

Uyuşturucu krem yerine uyuşturucu Lokal anestezik sprey de kullanılmaktadır. Spreyler ;  dövmecilerde gördüğümüz, saç ekimi yapılan kuruluşlarda sızıyı eksiltmek için kullanılan ve özellikle diş doktorlarının iğne vurmadan evvel kullandığı yerel anestezi spreyler de ağda evvelinde çok kullanılıyor. Ağdadan 5 dakika hatta daha da kısa süre önce lokal anestezinin deri üzerine püskürtülmesi ile ilgili bölgede geçici hissilik oluyor. Bu hissizlik ile de o bölgeye ağda da yapılsa, lazer de yapılsa ağrı hissedilmemektedir. Spreyler kremlere göre daha kısa zamanda ve daha kısa sürede etki etmektedir.

Ağda Öncesi Kullanılan Uyuşturucu Sprey İsimleri

  1. Lidocaine Uyuşturucu Sprey
  2. Vemcaine Sprey
  3. Veet ağda Öncesi Soğutucu Sprey
  4. Xylocaine Ağda Öncesi uyuşturucu Sprey

 

1 – Lidocaine Uyuşturucu Sprey :   Bu ilaç diş hekimleri ve saç ekimi uzmanlarının kullandığı, içerisinde lidokain bulunduran spreydir. İşlemden 2 dakika önce bu spreyi ilgili alana püskürtmeniz yeterli oluyor. Kullanımı oldukça kolay olan bu spreyi uyuşturucu krem kullanmak istemeyen kuaförlere, evde ağda yapanlara ve lazer epilasyon işlemi yapan güzellik uzmanlarına öneriyoruz.

2 – Vemcaine Sprey :  Ciltteki hassasiyetin giderilmesini , ağrı azaltıcı, geciktirici olarak kullanılan bu spreyi kullanacağının alandan 15 cm uzağından püskürtün ve etki etmesini beklemeniz gerekir.

3 – Veet ağda Öncesi Soğutucu Sprey : Bu  ürünü internet alışveriş platformlarından ve kozmetik ürünler satan yerlerden satın alabilirsiniz. Eczanelerde satışı bulunmamaktadır. Diğer ürünlerden tek farkı uyuşturucu etkisinin fazla olmamasıdır.

4 – Xylocaine Ağda Öncesi uyuşturucu Sprey : Bu ilaç lidokaine içerir ve soğutucu etkisi yaparak ilgili bölgede geçici hissizlik yaratır. İçerik bakımından birbirine yakın olan ürünlerdir. Bu spreyleri genital bölge dahil her alanda ağda öncesi lazer öncesi ağrıyı azaltmak için kullanabilirsiniz.

Sağlıklı ve mutlu günler diliyoruz. Sorunuz ve ya tecrübelerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu yazılara da bakın:

Dolgit Krem Nedir Ne İşe Yarar?

Diclomec Plus Krem Ne İşe Yarar?

Lokal Anestezik Etkili Uyuşturucu Kremler

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ