Kategoriler

Kozmetik Ürünleri Hakkında Mutlaka Bilinmesi Gerekenler

Kozmetik Ürünleri Hakkında Mutlaka Bilinmesi Gerekenler

Makyaj ve cilt bakımı için Kozmetik Ürünleri hakkındaki yazımıza hoş geldiniz. Sosyal anlamda kadınların güzellikleri öz güvenlerinin bir parçasıdır. Neredeyse tüm kadınlar için güzellik kavramı birbirinden farklı olsa da kozmetik ürünler tüm kadınlar için güzelliği vaat eden  ve sonucunda güzelliği getiren olmazsa olmaz bakım ürünlerindendir.

Kozmetik ürünleri gün geçtikçe kendini yeniliyor ve çok daha güzel ve başarılı ürünler ile kadınların gönlünü çalabiliyor. Güzellik trendlerinin değişmesiyle pek çok kozmetik firması da  ürün yelpazesinde yeniliğe ve gelişime devam ediyor. Kozmetik dünyasını iki farklı açıdan incelemek mümkündür. Bunlardan bir tanesi dermo-kozmetik adı verilen dermatolojik olarak test edilmiş ve genellikle mineral ağırlıklı kozmetik yani makyaj malzemelerinden oluşan kısımdır. Diğer kısım ise genellikle denekler üzerinde test yapılan dermatolojik olarak test edilse bile mineral ürün kullanmayan kısımdır. Mineral ağırlıklı kozmetik ürünleri diğer kozmetik ürünlerinden fiyat bakımından olarak oldukça farklıdır. Bunun nedeni elbette ki mineralin verdiği etkinin çok daha başarılı ve güzel durması, aynı zamanda da sağlıklı olmasıdır.

Kozmetik ürünleri

 

En Çok Tercih Edilen Kozmetik Ürünleri

En çok satan ve en çok kullanılan makyaj malzemelerinden birisi hiç şüphesiz ki rujlardır. Çünkü rujlar yalnızca renkleri bakımından değil yapıları bakımından da oldukça çeşitlidir. Örnek vermek gerekirse  kırmızının pek çok tonu olduğu gibi her markanın ve her koleksiyonun da farklı yapısı vardır.  Rujları yapılarına göre ayırmak gerekirse  en kolay ve anlaşılır yanı sürdükten sonra yani uygulamadan sonraki hali yapısı hakkındaki net bilgiyi verir. Mat bitişli, ıslak bitişli ve saten bitişli gibi pek çok yapıya sahip olan rujlar dünya üzerinde en çok satılan kozmetik ürünüdür. Rujlardan sonra kadınların en çok tercih ettiği kozmetik ürünü allıklardır. Bunun sebebi de tıpkı rujlarda olduğu gibi çok fazla renk seçeneğinin ve yapı seçeneğinin bulunmasıdır. Allıklar da pek çok renk tonunda  ve farklı yapılarda yani toz ve kremsi olması sebebiyle bir diğer çok satanlardandır.

Fondötenlerden bahsetmek gerekirse, bir kadının makyaj masasında olmazsa olmaz denilen tek kozmetik ürünüdür. Bunun sebebi makyajda cilt tonunu eşitleyen ve dengeleyen aynı zamanda cilt lekelerini örten herhangi bir başka ürünün olmamasıdır. Fondötenler de diğer kozmetik ürünleri gibi farklı yapılarda ve tonlarda olmak zorundadır. Bunun sebebi ise dünya üzerinde cilt tonu farklı olan  pek çok kadına hitap etmek  ve ihtiyaçları olan ürünü sunmaktır.

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Makyaj Nasıl Yapılır

 

Hangi Kozmetik Ürünü Hangi Cilt Tipine Daha Uygun?

Cilt tipine bağlı olarak kullanılması gereken veya gerekmeyen kozmetik ürünleri de vardır. Bunlar ise pudralar, aydınlatıcılar ve kapatıcılardır. Cildi kuru olan kişiler pudra kullanmayı çoğunlukla istemezler. Yağlı cilt tipindeki kişiler ise aydınlatıcıdan olabildiğince uzak durmak isterler.  Kapatıcılar ise ciltteki leke durumu ve sivilce oluşumuna veyahut günlük ihtiyaçlara göre tercih edilen kozmetik ürünlerdendir. Kozmetik ürünleri kullanılmaya genellikle erişkin olunduktan sonra başlanır. Bunun sebebi ise bu yaştan sonra cilt oturur ve yapısı belli olur. Kullanılacak ürünlerde cildin yapısına göre seçileceği ve cilt tanındığı için hangi uygulamaların yapılması gerektiği zamanla anlaşılır. Bu yüzden çok iddialı olan renkleri kullanabilmek için elinizin pratikleşmesi ve hangi tonların size daha çok yakıştığını bulmanız gerekmektedir.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ