Kategoriler

Siğil Geçirme Yöntemleri Elma Sirkesi ile Genital Siğillerden Kurtulma

Siğil Geçirme Yöntemleri Elma Sirkesi ile Genital Siğillerden Kurtulma

Siğil Geçirme Yöntemleri ile yani elma sirkesi ile genital cinsel bölge siğillerinizden kurtulabilirsiniz.  Hpv virüsü tıbbi adıyla bilinen siğillerinizi elma sirkesi ile tedavi edebileceğinizi biliyor muydunuz?

 

HPV virüsü taşıyan hastaların kronik rahatsızlıklarından bir tanesi olan siğil probleminin elma sirkesi ile çoğu kez çözülebildiğini daha önce duymadıysanız bu sizin için çok iyi bir haber olmalı.

Elma sirkesinin pek çok faydası olduğu zaten hepimiz tarafından bilinen bir gerçek ancak bu yazımızda spesifik olarak hpv virüsü üzerindeki etkilerinden bahsedeceğiz.elma sirkesi ile hpv virüsü kaynaklı siğil tedavisi

HPV virüsü erkek ve kadınlarda genital organ çevresine ya da girişine yerleşen, kadınlarda rahim ağzı kanserine yol açabilen bir CYBH yani cinsel yolla bulaşan hastalıktır ve genelde kendini vajina çevresinde çıkan siğiller ile gösterir.

HPV virüsü, genital organın dış kısmına yerleşmesi durumunda, uzun vadede estetik görünümü bozucu sivilceler, kabarcıklar ve genital lezyonlara yol açması dışında ciddi bir sıkıntıya sebep olmamakla birlikte, serviks kanseri yani bilinen adıyla rahim ağzı kanserine yol açtığı kanıtlanmış bir bilimsel gerçektir.

Sadece rahim dışında yerleşen HPV virüsünün sebep olduğu siğillerin tedavisi için elma sirkesi kullanabilirsiniz.

Elma Sirkesi Tedavisi ile Karnabahar Görünümündeki Genital Sivilcelenme

HPV virüsünün deri altına yerleşmesi kendini önceleri ağrısız ve hafif pısırdayan sivilceler şeklinde göstermekteyken, sonraları bu sivilceli bölgede, karnıbahar görünümünde kabukumsu oluşumlar meydana gelebilir ve sağlığı doğrudan tehdit edici olmasa da özellikle kadınlarda estetik kaygıya sebebiyet verirler.

Elma sirkesi ile HPV virüsünün sebep olduğu siğil ve lezyonlardan tamamen kurtulmanın mümkün olduğu iddia edilmekte ancak virüsün zaman zaman alevlendiği dönemlerde siğillerin tekrardan baş gösterme olasılığı her zaman var. O yüzdendir ki elma sirkesi tedavisi, HPVli hasta tarafından sürekli olarak kullanılmalı.

Diğer yandan elma sirkesinin barındırdığı asit nedeniyle, zaten hassas olan genital bölgeye zarar verme riski de olduğundan, tedaviyi eser miktarda sirke kullanarak yapmalısınız. Derinizi tahriş etmek istemiyorsanız dikkatli olmakta fayda var

ÖNEMLİ! Elma sirkesi HPV virüsünü vücudunuzdan tamamen atmanızı sağlayamaz. Sadece virüsün sebep olduğu sivilcemsi oluşumların hafiflemesinde etkilidir.

HPV Virüsü Kana Karışıyor Mu? Elma Sirkesi İçmeli Miyiz?

Elma sirkesini oral yolla alarak kana karışan HPV virüsünden kurtulunabileceği düşünülse de maalesef bu doğru bir bilgi değil. HPV sadece deri altına yerleşen ve genital bölgenin içinde olmadığı sürece, deri üstünde sıkıntı çıkarmak dışında ciddi bir zararı olmayan ancak bulaşıcı özellikte ve bilhassa cinsel yolla bulaşabilen bir virüs

 

Kana karışmıyor olması sebebiyle, klasik kan testleriyle de tespiti mümkün olmayan HPV nin, elma sirkesi içerek ya da oral yolla bir şekilde tüketerek yol edilmesi mümkün olmadığı gibi, deri üstüne uygulanan elma sirkesi içerikli kremlerin de deri altındaki virüsü tamamen vücuttan dışarı atması gibi bir durum da söz konusu değil.

Ancak bilimsel olarak kanıtlanmamış olmakla birlikte, elma sirkesi ile uygulanan sürekli tedaviler sonucunda, deride sivilce ve siğillerin çıktıkları gibi yok edilmeleri sonucunda, belirli bir süre sonra, vücudun HPV ile savaşabilecek antikorları kendi kendine üretmeye başladığı ve virüsü uzun vadede bu şekilde dışarı attığına dair iddialar var. Ancak henüz iddia boyutunda.

Elma Sirkesini Nasıl Kullanacaksınız?

Agresif bir yöntem kullanarak yapmak isterseniz, elma sirkesini doğrudan sorunlu bölgeye dökebilir ve üstünü de bir gazlı bezle kapatabilirsiniz. Böylece HPVli bölgedeki siğiller önce beyazlamaya sonra da kararıp kabuk bağlamaya başlayacaktır ve bir süre sonra sivilceli bölge kabukla birlikte tamamen ortadan kalkacaktır.

Ancak üstünü kapattığınızda hava ile temasını da kesecek olduğunuzdan, asit daha fazla etkisini gösterecektir. Dolayısıyla da tahriş olma riski daha yüksek olacaktır.

Bir diğer daha sakin yöntem ise, bir kulak çubuğunun elma sirkesine batırılıp, virüslü bölgeye doğrudan bu şekilde pansuman yapılmasıdır. Etkilerini daha uzun sürede gösterecek olmakla birlikte, daha güvenli bir yöntemdir. Denemekten bir zarar gelmeyecektir.

Cildimi Tahriş Ederse Ne Yapmalıyım?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, elma sirkesinin HPV virüsünün tedavisinde değil, virüsün sebep olduğu siğillerin tedavisinde etkisi olduğu sanılıyor ancak denemekten görebileceğiniz yegane sakınca, cildinize asit sebebiyle tahribat vermek.

Eğer cildiğiniz elma sirkesi dolayısıyla zarar gördüyse, bephantol un antibiyotikli kremini ya da fito kremini kullanarak kendinize pansuman yapabilirsiniz.

Ama cildinizi yakma derecesinde tahrip ettiyseniz ki bu düşük bir ihtimal, mutlaka bir doktora başvurmalasınız.

HPVliler olarak elma sirkesi kullanmaya karar vermeden önce araştırmanızı iyi yapmalısınız.

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Kadir Onay dedi ki:

  HPV otoimmunel bir rahatsızlıktır,
  Modern tıp ta tedavisi yoktur,antibiotiklerle yapılan uygulamalar fayda dan çok telefisi imkansız kalıcı tahribata sebep olmaktadır.
  Apiterapi ve İmmunoterapi gibi doğal yöntemlerle kalıcı,güvenilir tedavisi mümkündür.
  PROPOLİS; Yaraların iyileşmesini 4 kata kadar hızlandırır,100 kata kadar antibiyotik etki içerdiği
  tesbit edilmiştir.Mantar ve zor öldürülen virüs ve bakteri ve mikropları yokeder. Sentetik antibiyotiklerin öldüremediği
  E-coli,HERPES,İnfluenza,Hiv,HPV gibi virüs ve bakterileri kalıcı 0larak öldürdüğü in vivo ve invitro laboratuvar araştırmalarıyla ıspatlanmıştır.
  Bağışıklık sistemi bozukluklarını düzeltir. Propolis,enfeksiyonel ve ENFLAMASYONEL, tüm hastalıklar için doğadaki en üstün,güvenilir,kalıcı
  tedavi sunan doğal bir arı ürünüdür.
  Erzurum Ziraat Mezunu 34 yıllık Apiterapist ve İmmunoterapistim ,Organik sertifikalı ürün temini ve
  kullanım yöntemleri için 05324063215 ve 05050658499 nolu telefonlarımdan ve Whatsapp tan ulaşabilirsiniz.Saygılarımla, Kadir Onay

BİR YORUM YAZ