Kategoriler

Siyah Noktaları Geçirmek için Türk Kahvesi

Siyah Noktaları Geçirmek için Türk Kahvesi
  • Cilt Bakımı
  • 24/07/2017 12:31 | Son Güncellenme: 05/03/2023 11:37
  • 0
  • 5.355

Siyah noktalardan kurtulmak için siyah noktayı geçirmek için, siyah noktayı yok etmek için Türk kahvesi kullanın. Siyah noktalar, insanları son dönemde en çok rahatsız eden konulardan birisidir.

Türk kahvesi sayesinde artık cildinizde beliren siyah noktalar sizin için sorun olmaktan çıkacaktır. Bu sayede cildiniz tertemiz bir hal alırken bebeksi yanını ortaya çıkarmış olacaksınız.

Siyah noktaların en kısa zaman dilimi içerisinde giderilmesi adına artık en iyi yollardan birisi de Türk kahvesi olacaktır.  Eğer ki kuru bir cildiniz varsa 15 günde bir şeklinde yapmanız daha doğru olacaktır. Yağlı ciltler için ise en ideal olanı bir hafta da bir yapılması diyebiliriz.  Siyah noktalarınız için artık evde sık sık türk kahvesi yüzünüze uygulayarak bakım yapmanız mümkün olur.

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Türk Kahvesi Kürü

Toz şeker  1 çay kaşığı kadar, Bal ( 1 çay kaşığı ),Türk kahvesi ( 1 çay kaşığı ),Zeytinyağı ( 1 çay kaşığı ) maskemiz için gereklidir. Yukarı da belirtilmiş olduğumuz tüm malzemeleri bir kase içerisine koyarak güzel bir şekilde karıştırın. karıştırdığınız malzemeyi de cildinizi çok fazla yıpratmayacak şekilde yava yavaş yüzünüze sürmeniz gerekiyor.

Ayrıca maskeyi yüzünüze  3 ile 5 dakika arasında masaj yapmanız yeterli olacaktır. Siyah noktalara türk kahvesi oldukça iyi geldiğinden dolayı sizlerde güzel bir şekilde yaparak siyah noktalardan da en kısa süre zarfında kurtulma şansını elde edebilirsiniz.

Bu sayede gözenekleriniz açılacak ve cildiniz istediğiniz görünüme kavuşmuş olacak. Siyah noktalara dur demek artık çok kolay.

Siyah Noktalara Türk Kahvesi Uygulamadan Önce Yapmanız Gerekenler

Siyah noktalar ve Türk kahvesi uygulamasını yapmadan önce sizlere önerim buhar banyosudur. Buhar banyosundan sonra gözenekleriniz açılmış ve Türk kahvesiyle siyah noktalara çözüm getirmiş olmaktasınız. Dilerseniz buhar banyosundan daha sonra yüzünüzdeki siyah noktalar da yumuşamış ve dışarı görüntü haline de gelir. Temiz ve dezenfekte edilen bir iğneyle siyah noktaları çıkartmanın mümkün. Çıkmayan diğer siyah noktalara da aşağıdaki Türk kahvesi maskesini uygulamanız yeterli olur. Bu şekilde siyah noktalardan kurtulursunuz.

Siyah Noktalara Türk Kahve Maskesi

Siyah noktalarınıza en iyi gelecek olan Türk kahve maskesi ile beraber cildinizde bulunan siyah noktaları kurtulabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 Çay Kaşığı Toz Şeker
  • 1 Çay Kaşığı Bal
  • 1 Çay Kaşığı Türk Kahvesi
  • 1 Çay Kaşığı Zeytinyağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yukarıda bahsettiğim malzemelerin hepsini bir cam kasenin içine alın ve tahta bir kaşık yardımıyla güzel bir şekilde karıştırmalısınız. Karışım oluştuktan daha sonrasındaysa cilde uygulamalısınız. Fakat uygulama sırasında yüzünüzü çok yıpratmadan yavaş bir şekilde daireler çizip 3 ila 5 dakika masaj yapıp ovalamalısınız. Bu uygulama peeling uygulamasına benzemektedir. Peeling sonrasında gözeneklerinizin açık kalmaması içinde yüzünüzü mutlaka tonik yapmanız gerekmektedir. Bunun içinde evde bulunan gül suyu ve yeşil çay gibi ürünleri tonik şeklinde kullanmanız mümkün.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ