Kategoriler

Soğuk Algınlığına, Grip ve Nezleye Karşı Bitkisel Tedavi

Soğuk Algınlığına, Grip ve Nezleye Karşı Bitkisel Tedavi

Soğuk algınlığı üst solunum sisteminin bozulmasıyla ortaya çıkan bir enfeksiyon rahatsızlığıdır. Halk arasında en sık rastlanan rahatsızlıktır ve bulaşıcıdır. Soğuk algınlığının bu kadar yaygın olmasının nedeni ise insan vücudunun yeterince direnç gösterememesidir. Çünkü soğuk algınlığına 200’den fazla farklı virüs sebep olur.

O yüzden de vücut, hepsine karşı direnemez. Araştırmalara göre ilkokula giden bir çocuk yılda 12 kere, yetişkinler ise 7 kere soğuk algınlığına yakalanmaktadırlar.

Soğuk Algınlığının Sebepleri ve Belirtileri

 

Belirtiler insandan insana göre değişebilir. Ama kişi hasta olup olmadığını genel belirtilerle anlayabilir. Bu belirtilerin arasında yaygın olarak; boğaz ağrısı, öksürük, hafif ateş, hapşırma, burun tıkanması, baş ağrısı ve boğaz kuruluğu yer alır. Nadir görülen belirtiler ise; kas ağrıları, titreme, göz kızarıklığı, iştahsızlık ve yorgunluktur. Hastalık virüs kapıldıktan 2-3 gün sonra başlar. İlk belirti ise burun akıntısı olarak başlar ve diğer belirtileri de beraberinde getirir.

Soğuk algınlığına neden olan 200’den fazla virüs vardır. Bu virüsler soğuk ve kuru dönemlerde daha çabuk çoğalırlar. Bu yüzden de kışın soğuk algınlığına yakalanmak normaldir. Soğuk havadaki nem oranının düşük olması burnun kurumasına ve direncinin düşmesine neden olur. Böylece virüs buruna yerleşir ve soğuk algınlığına zemin hazırlar. Havanın soğuk olması dışında bireysel etkenler de soğuk algınlığı kapma tehlikesini artırır. Bunlardan en önemlileri; yetersiz beslenme, sigara kullanımı, bademcik problemleri ve stres gelir.

Soğuk Algınlığının Tedavisi

Soğuk algınlığının tedavisi yoktur, sadece bir süreliğine geçirilir. Tedavide de semptomları azaltmak asıl amaçtır. Bunun için ise; dinlenmek, bolca C vitamini içeren meyve ve sebzeler tüketmek, soğuk buhar, tuzlu su ile buruna lavaj ve boğaza gargara yapmaktır. Ayrıca antibiyotik yerine bitki çayları içilirse daha sağlıklı olur. Zencefil çayı, ekinezya çayı, nane ve ıhlamur çayı da soğuk algınlığını iyileştirmeye yardımcı olur.

Soğuk algınlığı kısa bir sürede geçmez. O yüzden gerektiğince önlem alınmalıdır. Bu önlemler; soğuk algınlığı olan kişilerle temasta bulunmamak, elleri sık sık yıkamak, hapşırırken veya öksürürken ağzı kapatmak ve beslenmeye dikkat etmektir.

Gribe Karşı Etkili Enerji İçeceği Soğan Suyu Kürü Tarifi

 

Kış mevsiminde herkesin şikayet ettiği grip için antibiyotik kullanılmamalıdır.
Enfeksiyon olmadığı için kimyasal ilaçların alımı da tavsiye edilmez.
ancak grip tedavisinde bizim ilacımız dengeli beslenmek, sağlıklı beslenme ve doğal beslenmektir.
Özellikle keçi gribi vb adlarla anılan grip için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu sizlere soğan suyu kürünü tavsiye ediyor.

Nezleye Gribe Karşı İbrahim Saraçoğlu Süper Enerji İçeceği.

Yorgun ve bitkinlik hissediyorsanız, zihinsel yorgunluğunuz varsa, kafanız dağınıksa, nezle veya gribe yakalanmak istemiyorsanız İbrahim Saraçoğlu formülünü mutlaka denemelisiniz
Saraçoğlu Süper enerji formülü için gerekenler;
1. Bildiğimiz siyah çay (Ancak çok demli olmayacak, açık olacak, poşet çay olmayacak)
2. 10–12 sap kuru karanfil

Süper enerji formülünün hazırlanışı

Demlenmiş siyah çayın içine kuru karanfilleri atın. 2–3 dakika bekleyin ve karıştırıp için. İçtikten 10 dakika sonra saçınızın kökünde bile dahi kıpırdanmayı hissedeceksiniz. Yorgunluğunuzun buharlanıp gittiğini belirgin şekilde fark edeceksiniz. dinçleştiren ve üzerinizdeki ağırlığı alan bir formül
Demleme çayın faydaları
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu poşet çay yerine demleme çay kullanılmasını öneriyor. Şöyle anlatıyor; 4–5 dakika demlenmiş çay sindirim sistemini uyarır.

Eğer bunu 8–10 dakika demlerseniz keyif veren ve rahatlatan bir etki verir.

Ancak günde 4 bardaktan fazla çay kalp krizini tetikler.

Çok fazla içilmesi de doğru değil.”

İnatçı Öksürük, Geçmeyen Öksürük İçin Ballı Turp ve Süt Kürü

 

Özellikle keçi gribinin eksik olmadığı bu günlerde çocuklar şiddetli öksürük yaşıyorlar.
Bu öksürük kolay kolay kesilmiyor ve öksürürken kişinin nefesi kesiliyor.
matmazelzeyzey.com ekibi olarak inatçı, şiddetli ve geçmeyen öksürüğe
Prof. Dr. Ahmet Marankinin Geçmeyen, inatçı Öksürükler İçin Ballı Turp Kürünü öneriyoruz.

İnatçı Öksürük İçin Ahmet Maranki Ballı Turp kürünün Yapılışı:

Turpun alt tarafını ve sap kısmını bıçakla kesin.
Sap kısmından turpun içini oyun.
Altı kesik üstü oyuk olan turpu bir su bardağına yerleştirin.
Daha sonra oyulan kısmını içini kaliteli saf bir süzme bal ile doldurun.
İçi Bal dolu olan turpu sabaha kadar bekletin ki iyica süzülsün.
Sabah olunca süzülen balı başka bir kaba alın Öksürük kürünüz hazır.
Bu kürü her yaştaki hastalar kullanabilir.

Dr. Hüsnü Yeşil Öksürük için Ballı Süt

Uzman Dr. Hüsnü Yeşil , Bütün yaşlarda bol bol süt tüketilmesini öneriyor.
Hacettepe Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre bir bardak sütün 5 -6 yaşındaki bir çocuğun günlük besin ihtiyacının yarısını (B12 vitamininin yüzde 98’ini, fosforun yüzde 55’ini, kalsiyumun yüzde 52’sini, B2 vitamininin yüzde 44’ünü) karşılıyor.
Uzman Dr. Hüsnü Yeşil, “Bu çok değerli besinden çocuklarımızı mahrum etmemeliyiz. Yaz aylarında çocuklar dondurma gibi besinlerle sütten faydalanıyor.

Ancak kış aylarında dondurma tüketimi azalıyor. Bu bakımdan özellikle bu soğuk kış günlerinde çocuklarımızın iyi ve dengeli beslenmesi ve vücut direncinin artması için mutlaka süt içirmeliyiz.

Ilık bir bardak süt çocuğumuzun besin ihtiyacının neredeyse yarısını karşılıyor.

Sade sütü sevmeyen çocukların süt içmesini özendirmek için kakao ve çikolata katılabilir.” diyor.
BALLI ILIK SÜT ÖKSÜRÜĞE ÇOK İYİ
Yeşil, “Ayrıca sütün içinde bulunan yağ asitleri çocuğun beyin gelişimi için çok önemlidir.

Çocuklukta ve gençlikte güçlü kemikler için de süt vazgeçilemez bir besin kaynağıdır. Süt, kışın yine çocukların ağız kenarlarında görülen yaralara da iyi gelir.”
“Anne baba süt içerse çocuk da kolaylıkla süt içer” şöyle devam etti: “Süt yetişkinler için de gereklidir. Obezite ve kronik hastalıklardan korur. Dengeli beslenmeyi sağlar.

İlaçların yan tesirini azaltır. Kemiklerin güçlü kalmasını sağlar ve kemik erimesini engeller. Vücut ağırlığını azaltır ve kilo verdirmeyi kolaylaştırır. Yetişkinler en az günde 2 bardak süt tüketmelidir.”

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ