Üzüm Çekirdeği Yağı Göz Altına Sürülür mü Nasıl Kullanılır

Üzüm Çekirdeği Yağı Göz Altına Sürülür mü Nasıl Kullanılır

Üzüm Çekirdeği Yağı ile Göz altı kırışıklıkları ve göz altı morluklarından şikayetçi, güzelliğine ve cildine kıymet veren kadınların severek kullanıldığı ve etkili bir doğal ürün olan üzüm çekirdeği yağı göz altına sürülür mü? diye merak ediyorsanız, üzüm çekirdeği yağının yüze uygulanma şekli, cilde faydaları ve diğer faydaları hakkında her türlü ayrıntıyı yazımızın devamında bulacaksınız

üzüm çekirdeği yağı göz altlarına sürülür mü

Üzüm Çekirdeği Yağı

Üzüm Çekirdeğinin Yağını Göz Altına Sürülür mü?

Organik ürünler dahi olsa, hiç bir yağ ve kremi gözünüzün içine temas ettirmemeniz gerektiğini hatırlattıktan sonra, üzüm çekirdeği yağını göz altlarınıza ve çevresine güvenle sürebileceğinizi ve düzenli kullanım sayesinde kısa süre içerisinde cildinizin gerilmeye başlayıp etkisini göreceğinizi söyleyebiliriz.

Üzüm çekirdeği yağı, kolajen etkisi yapması sebebiyle, cildin yenilenmesine ve renk pigmentlerinin düzenlenmesine katkı sağlarken aynı zamanda yüzünüzü gererek, daha gergin, genç görünümlü ve göz çevresi kırışıklıklarından kurtulmuş bir hal almasına katkıda bulunacaktır.

Göz Altına Nasıl Uygulanır?

 • Önce cildinizi makyajdan tamamen arındırın
 • Ardından üzüm çekirdeği yağını bir parça temiz pamuğa dökün
 • Pamukla, fazla bastırmadan göz altlarınıza uygulayın
 • üzüm çekirdeği yağının gece boyunca göz altlarınızda kalmasını sağlayın
 • Göz altı morluklarınız azalana ve kırışıklıklarda gözle görülür bir azalma görene dek işlemi haftada en az 3 kez tekrarlayın

Üzüm Çekirdeği Yağının Cilde  Faydaları

Üzüm çekirdeği yağının cilde olan faydaları son zamanlarda çok fazla ilgi görmektedir. Günümüzde yağ çesitlerini pekçok sayıda cilt bakım ve güzellik ürünlerinin içinde görebilmektedyiz. Bununla beraber, bu yağlar tek başlarına kullanıldığı zaman da çok etkili olabilmektedirler.

Üzüm çekirdeği yağı, besin maddesi açısından da çok zengindir. Çeşitli kullanım alanları mevcuttur ve daha çok cilt bakımı için kullanılmakta olan diğer doğal yağlardan daha etkili ve daha ekonomiktir.

Üzüm Çekirdeği Yağı Nedir?

Yüzlerce yıl üzüm verdiği besin değerleri ve barındırdığı yararlar sayesinde büyük bir ilgi görmüştür. Eski çağlarda Yunan filozofları, üzümden yapılan şarabın gücünü, göz felci ile cilt şikayetlerinin tedavi edilebilmesi için, tıbbın bir parçası olarak kullanmaya başladılar.

Üzümün çekirdeğinden elde edilen üzüm çekirdeği yağı, yirminci yüzyıldan beri büyük bir ilgi görmüştür. Üzüm çekirdeğinde bulunan E vitamini, Linoleik asit ve flavonoidlerin tamamı antioksidan etkileri desteklemektedir.

Üzüm Çekirdeği Yağı ve Cilt Bakımı

Temizlik ve güzellik alanlarında kullanışlılığı sebebiyle popülerlik kazanan bu yağ, jojoba yağı ve hindistancevizi yağı gibi öbür popüler yağlara göre daha hafif yapıda olan bir yağdır ve yüz yağlarını düzenlemeye yarayan geliştirilmiş bir özelliğe sahip olduğu da düşünülmektedir.

Bu da demektir ki, yağlı bir cilde sahip olanlar için iyi bir seçim olabilmektedir. Diğer başka özellikleri içinde cilt onarımı ve yaşlanmayı önleme konusunda, cilt için iyi bir nemlendirici görevini üstlenmektedir. Ayrıca hafif antiseptik ve sıkılaştırıcı özelliklere hakimdir. Bazı vücut ürünlerinin içinde, güneşten koruyucu madde olarak kullanılmaktadır. Ayrıca nemlendirici krem ve diğer bakım ürünlerinden oluşan bir çok ürünün içinde kullanılırlar.

Cilt İçin Üzüm Çekirdeği Yağı

Cilt vücudumuzun en büyük organı durumundadır ve kullanılan üzüm yağının bir kısmını emmektedir. Bu nedenden dolayı cilt bakımı amacıyla kullanmayı düşündüğünüz zaman, iyi kalitede bir organik yağ aldığınızdan emin olmalısınız.

Üzüm çekirdeği yağı, cildimiz için birçok yarar sağlamaktadır ve özellikle anti-aginge ilgi duyan insanlar için çok uygundur.

Sivilceler İçin Üzüm Çekirdeği Yağı

Daha önce hiç akne sorunu yaşamadıysanız, yüzünüzde bir yağ kullanma düşüncesine yanaşmıyor olabilirsiniz. Ancak bu yağlar sivilce sorunu yaşayan ciltler için iyi gelebilmektedir. Üzüm çekirdeği yağının, bilimsel olarak linoleik asit bakımından olumlu etkisi olduğu ispatlanmıştır. Gözenekleri tıkama riski düşük olmakla beraber, hafif ve çabuk emilim sağlayan bir yağ olmaktadır.

Cildin yaşlanmasını önleyen antioksidanları içerir

Üzüm çekirdeği yağı yüzdeki kırışıklıklar ve çizgilerin oluşmasını da engellemeye yardımcı olmaktadır. Yapısında bulunan E vitamini radyasyon ve çevresel kirleticilerin neden olduğu serbest radikallerden cildin koruyabilen bir antioksidan işlevi göstermektedir. Serbest radikaller vücudumuzdaki moleküller ile reaksiyona girebilen, onların istikrarsızlaşmasına sebep olan ve DNA ile hücresel yapılarımıza zarar verebilen reaktif parçacıklardır. Yaşlanma gerçekleşirken bu hasar ciltte görünür hale gelmektedir.

Bu yağı cildinize her gün düzenli olarak uyguladığınız zaman, cildinizin hasar görme hızını yavaşlayarak yaşlanma geciktirilebilir.

Üzüm çekirdeği yağını kırışıklıkları önlemek için kullanmayı düşünüyorsanız, kırışıklık için maske adlı yazımız da ilginizi çekebilir

Üzüm Çekirdeği Yağı  Cilt Kanserinden Korur

Güneşlenirken cildinizi koruyabilmek için uzun süre boyunca güneşe maruz kalmamalı ve güneş kremi kullanmaya herzaman özen göstermelisiniz. Üzüm çekirdeği yağı, sizi kanserden koruma etkisi göstermektedir. Bilimsel bazı çalışmalara göre, üzüm çekirdeği yağının cilde uygulanması, deride tümör oluşum ve ilerlemesini engelleyici etkiler gösterdiğini ortaya çıkarmıştır.

Üzüm Çekirdeği Yağı  Cildi sıkılaştırır

Üzüm çekirdeğinin yağında varolan sıkılaştırıcı etkilerinden ötürü cildinizin kasılmasına sebep olabilmektedir. Ayrıca sivilce oluşumuna sebep olan gözeneklerin tıkanmasını engellemeye yardımcı olmaktadır.

Gözler Altındaki Siyah Çemberlerden Kurtulmanızı Sağlar

Bazı çalışmalar, üzüm çekirdeği yağının göz altındaki koyu renkli halkaları azaltmada çok faydalı olduğunu göstermiştir. Üzüm çekirdeği yağı, bu sorunu yok etmeyi başarabilen, çoğunlukla kimyasal içeren birçok ürünün aksine doğal bir çözüm yolu olmaktadır. Cildinizin bu hassas bölgesine de herhangi bir problem yaşamadan uygulanabilmektedir. Etkili bir sonuç elde edebilmek için her gün 2 defa olmak üzere iki hafta boyunca kullanın.

Üzüm Çekirdeği Yağı  Cildinizi Nemlendirir

Üzüm çekirdeği yağı ile beraber diğer yağların da ortak faydası, suyun ciltteki tabakayı geçmesini engelleyerek cildi nemlendirebilme özelliğine sahip olmasıdır. Diğer ağır olan yağların tersine üzüm çekirdeği yağı çok hafif bir yağdır. Cildin gözeneklerini tıkamayarak cildi yumuşak ve pürüzsüz yapmaya yarar.

Üzüm Çekirdeği Yağı  Yara İyileştirme

Üzüm çekirdeği yağı yapısında olan linoleik asit, cildin gereksinim duyduğu önemli bir yağ asididir. Yaralara uygulandığı zaman iyileşme sürecini hızlandırmaktadır. Ayrıca yara izinin azaltmasına da yardımcı olmaktadır.

Üzüm Çekirdeği Yağı Yüze Sürülür mü?

Üzüm çekirdeği yağı yağlı, kuru ve hassas yapıdaki cilt tipine sahip olanlar için de kullanılmaya elverişli olan tamamen doğal bir saf yağ olmaktadır. Günlük kullanım için her zaman uygundur. Günlük cilt bakımında kullanmak kolay ve evde yapılan güzellik maskeleri için harika bir taşıyıcı yağ olmaktadır. Bu yağı kullanmanın avantajlarından birisi, hafif olması ve ciltte çabuk emilebilmesidir. Ciltte emilim için uzun zaman alan kremler ve losyonların tersine yağlı bir kalıntı bırakmamaktadır.

Üzüm Çekirdeği Yağı  Nasıl Kullanılır?

 • Üzüm Çekirdeği Yağı  Deriye Masaj Yapın

Kullanım talimatları:

 1. Parmaklarınızın ucuna biraz üzüm çekirdeği yağını birkaç damla sürün.
 2. Hafif dairesel hareketler yardımı ile cildinize yağ ile masaj yapın.
 3.  Yağ emilinceye kadar yapmaya devam edin.
 • Üzüm Çekirdeği Yağı Göz Altı Siyahlığı İçin

Kullanım talimatları:

 1. Gözlerinizin altındaki kısma yağı birkaç damla sürün.
 2. Parmağınızın uçları yardımı ile hafifçe bölgeye yağı yayın.
 3. Emmesi için biraz bekletin.
 • Üzüm Çekirdeği Yağı  Ev yapımı güzellik bakımı

Üzüm çekirdeği yağı taşıyıcı yağ olarak kullanılabilmektedir. Kullanmak istediğiniz bir esans yağı ile karıştırabilirsiniz.

 • Sivilce izleri ve lekeleri için cilt soyulması tedavisi için bir örnektir:

Kullanım talimatları:

 1. Üzüm çekirdeği yağı 1/4 fincan dökün.
 2.  Kahverengi şeker bir çorba kaşığı ekleyin.
 3.  İstetiğiniz bir esansiyel yağı 1-2 damla ekleyin.
 4.  Uçucu çiçek yağı veya lavanta yağı 1-2 damla ekleyin.
 5. Yavaşça beş dakika boyunca deri içine işleyene kadar masaj yapın.
 6.  Bir on dakika daha yüzünüzde bekletin.
 7. Su ile maskeyi yıkayın ve yüzünüzü kurutun.

Üzüm Çekirdeği Yağının Zararları

Üzüm çekirdeği yağı, insanların çoğu için güvenli bir yağdır. Fakat üzüme alerjisi olan kişiler bu yağı kullanmamalıdır. İlk defa kullanmadan önce de bileğinizin arka tarafına bir miktar sürerek bir alerji testi yapabilirsiniz. 15 dakika kadar bekleterek cildinizin nasıl bir tepki vereceğini görebilirsiniz.

Aynı şey göz çevresi uygulaması için de geçerlidir. Oldukça ince bir deri ile kaplı olan göz altındaki cildiniz, herhangi bir üzüm alerjisi durumunda büyük reaksiyon gösterebilir o yüzden üzüm çekirdeği yağını göz altlarınıza sürmeden önce mutlaka alerjiniz olmadığına emin olun.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. kaan dedi ki:

  tesekkur ederim. cok net ve genis bilgi sunmussunuz. saglicakla kalin 🙂

BİR YORUM YAZ