Kategoriler

En Etkili Kırışıklık Maskesi Tarifleri

En Etkili Kırışıklık Maskesi Tarifleri

Yaşlanmanın gözle görülür ilk etkileri cildimizde kırışıklık olarak kendini gösteriyor. Evde yapıp kolayca uygulayabileceğiniz doğal ve üstün etkili kırışıklık maskeleri sayesinde, varolan kırışıklıklarınızdan kurtulmanız ve yeni oluşacakların önüne geçmeniz mümkün.

en etkili kırışıklık giderici maske

Yüzümüzde, göz kenarlarında oluşan kırışıklıklar ve ince çizgiler, cildin doğal biyolojik süreçlerinden başka bir şey değildir. Kırışıklık için maske kullanılması bu süreci geciktirerek, daha genç bir görünüme ulaşmamızı sağlar. Ancak mağazalarda kırışıklıklar için satılan cilt maskelerine yüksek ücretler vermek yerine, evinizde kendi maskenizi kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Denenmiş ve olumlu sonuç alınmış en etkili 8 adet kırışıklık için maske tarifi, bu büyük yazı dizisinde sizleri bekliyor.

Kırışıklık İçin Maske (En Etkili 8 Maske Tarifi)

Yüzümüzde, göz kenarlarında oluşan kırışıklıklar ve ince çizgiler, cildin doğal biyolojik süreçlerinden başka bir şey değildir. Kırışıklık için maske kullanılması bu süreci geciktirerek, daha genç bir görünüme ulaşmamızı sağlar. Ancak mağazalarda kırışıklıklar için satılan cilt maskelerine yüksek ücretler vermek yerine, evinizde kendi maskenizi kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Denenmiş ve olumlu sonuç alınmış en etkili 8 adet kırışıklık için maske tarifi, bu büyük yazı dizisinde sizleri bekliyor. 

Erken yaşta cilt kırışıklıklarına maruz kalanlar için, evde bulunabilecek malzemelerden yapılan, kırışıklıklar için doğal krem, maske ve peeling uygulamalarından en etkili 10 tanesini tek tek anlatacağız.

Kırışıklıkları Önlemek İçin Uygulayabileceğiniz En İyi Maskeler

Doğal bir cilt süreci olmasına rağmen, can sıkıcı ve olduğundan daha yaşlı görünüme sebep olma gibi nedenlerden dolayı cilt kırışıklıklarını gidermek önemlidir. Günümüzde bir çok kozmetik markasının kırışık önleyici kremleri ya da cerrahi operasonlar ile çözümler üretilse de, oluşabilecek yan etkilerini de hesaba kattığımızda dikkatli olmakta fayda vardır.

Bütün bu çözümlerin yanında, evinizde bulunan malzemeler ile, pratik ve çok etkili ev yapımı yüz maskelerini denemenizi tavsiye ediyoruz. Cildinizdeki rahatsız edici kırışıklıkların sizde oluşturduğu stres, kaygı ve üzüntünün üstesinden anlatacağımız 10 adet doğal yöntemlerle gelebileceksiniz.

Muzlu Yüz Maskesi

muz maskesi ile kırışıklıkların önüne geçin

 

Cildinizde meydana gelen kırışıklıkları, doğal yöntemlerle, hem de etkili bir şekilde nasıl önleyeceğinizi merak mı ediyorsunuz? Muz, lezzetli bir meyve olmasının yanı sıra, kırışıklıkların giderilmesinde adeta sihirli bir meyve.

Yaşlanmanın belirtilerinden kurtulmak için gerekli olan temel magnezyum, potasyum, demir, çinko gibi bileşenleri ile birlikte, A, B, E, ve F vitameinlerini barındırmasıyla cilt dostu bir besin maddesidir.

Çok hızlı bir sürede genç bir cilt için muz maskesini denemelisiniz!

İhtiyacınız olan malzeme listesi

 • 1 adet orta boy muz
 • Karıştırıcı

Muz maskesinin hazırlanışı

1 adet orta boy muzun kabuğunu soyup, iri parçalar halinde kesiyoruz ve mikser ya da mutfak robotunun içerisine koyuyoruz. Pürüzsüz bir macun kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz. Elde ettiğimiz karışımı, yüzümüze uyguladıktan sonra, 30 dakika bekletiyoruz. Yarım saat geçtikten sonra ılık suyla yüzümüzü yıkıyoruz.

Not: Etkisini görmek için bu işlemi haftada 3 kere uygulayabilirsiniz.

Badem ve çiğ süt yüz maskesi

badem ve süt maskesi ile kırışıklık giderme

 

Badem ve çiğ süt maskesi

Cildinizdeki özellikle sarkma problemlerine karşı, badem ile çiğ süt karışımından ende edilen mucizevi yüz maskesini mutlaka deneyin. Badem, içerisinde yer alan E vitamini, folik asit, çinko ve oleik asit sayesinde özellikle ciltteki ince çizgilerin ve sarma problemlerinin yok edilmesinde etkilidir. Çiğ süt ise, antioksidan etkisiyle, B kompleksi bakımından zengin olan içeriği sayesinde, kolajen üretimini arrtırmaya yardımcı olur.

Gerekli malzemeler;

 • 5-6 adet badem (çiğ badem tavsiye edilir)
 • Çeyrek fincan çiğ süt
 • Öğütücü (mikser ya da mutfak robotu)

Badem ve çiğ süt maskesinin hazırlanışı

Bademleri bir gece boyunca (yaklaşık 10 saat) çiğ süt içerine atıp bekletiyoruz. Ertesi gün, süt içerisinde yumuşayan bademlerin kabuklarını soyuyoruz. Daha sonra kabuklarından arındırılmış bademleri çiğ süt ile birlikte mikserden geçirerek macun kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz.

Hazırladığımız maskesi, cildimizdeki rahatsız olduğumuz çizgilerin üzerine daha yoğun olmak üzere uyguluyoruz. Yaklaşık 20-25 dakika cildimizde beklettiğimiz maske kurumaya başlayacaktır. Süre sonunda ılık su ile yüzümüzü iyice yıkıyoruz. En etkili kırışıklık için maske tariflerimize devam ediyoruz.

Not: Kırışıklıklar ve çizgilerden kurtulmak için her gün 1 kere uygulayınız.

Aloe Vera ve E Vitaminli Yüz Maskesi

aloe veranın kırışıklık giderici etkisi

 

Aloe vera ve e vitaminli kırışıklık giderici yüz maskesi

Alove vera, yapraklarının içindeki jel kıvamında bulunan yapı sayesinde cildinizdeki ince çizgilerden kurtulmak için en etkili doğal maddelerden birtanesidir. Ancak bu bitkiyi bulamayanlar için, kapsül şeklinde aloe vera maddesini eczanelerden satın alabilirsiniz. Kırışıklık için öneriler başlığı altında aloe vera jeli etki olarak sizi şaşırtabilecek bir ürün.

Alove vera, içerisinde barındırdığı bir çok vitamin ve mineral sayesinde cildi gençleştirir. Yaşlanma belirtilerini ortadan kaldıran malik asit diye adlandırılan bileşeni barındırır içerisinde.

E vitamini ise, nemlendirici ve anti-oksidan etkileri ile bilinen bir vitamindir. Cildimizde biriken toksinlerin atılmasında ve kırışıklıkların azaltılmasında etkilidir.

Alove vera ile e vitamini kullanarak hazırlayacağımız yüz maskesi için gerekli malzeme listesi:

Gerekli Malzemeler;

 • 1 çay kaşığı aloe vera jeli
 • 1 kapsül e vittamini yağı
 • 30 dakika süre

Maskenin Hazırlanışı

Cam bir kap içerisine aloe vera jelini ve 1 kapsül e vitamini yağını dökün. İyice birbiri ile özdeşleşene kadar karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı, yüzünüzdeki ince çizgiler üzerine uygulayın. Karışımın yüzünüzde en az 30 dakika boyunca kalmasına özen gösterin. Yarım saat geçtikten sonra bol su ile yüzünüzü yıkayın.

Not: Bu işlemi, günde 1 kez olmak üzere kırışıklık gidermek amacıyla düzenli olarak tekrarlayın.

 

Avokado – Süt Kreması – Keten Tohumu ve Bal Maskesi

avokado maskesi ile gençleşme

 

Avokado, keten tohumu, süt kreması ve bal yüz maskesi

Hazır nemlendiri ürünler yerine, evinizde doğal ürünlerle hazırladığınız nemlendirici krem ve maske gibi ürünlerle cildinizi düzenli olarak nemlendirmek, yaşlanma belirtilerini geciktirme konusunda çok etkilidir.

Yaşlanma belirtilerinin başında yer alan cilt kırışıklıklarının tedavisinde avokado, taze süt kreması, keten tohumu ve bal ile yapılan maske inanılmaz bir etkiye sahiptir.

Avokado, hasarlı hücreleri onarma ve yenileme konusunda, cildi pürüzsüz bir hale getirmek için mucizevi bir bitkidir. Cilt yüzeyini yenileyerek, özellikle ince çizgileri azaltan laktik asit içermesinden dolayı bu maskemizde avokado kullanıyoruz.

Keten tohumunun, antioksidan etkisi ile cildimizin genel sağlığını iyileştirme ve cildi besleme etkisi vardır. Bal ise taze bir cilt görünümü için gerekli nem seviyesini optimum düzeyde tutan en doğal nemlendiricidir.

Gerekli Malzemeler

 • Yarım avokado
 • Taze süt kreması
 • 2 çay kaşığı keten tohumu
 • 1 çorba kaşığı bal
 • Mikser ya da mutfak robotu

Maskenin hazırlanışı 

Avokadoyu ikiye bölüp, yarısını iri parçalar halinde kesiyoruz. Daha sonra parçalara ayırdığımız avokado ile 2 çay kaşığı kadar keten tohumunu mikserde karıştırıyoruz. Pürüzsüz bir kıvama gelene kadar karıştırmaya devam ediyoruz. Daha sonra üzerine taze süt kreması ve bal ekleyip, hepsini birden karıştırmaya devam ediyoruz.

Bu maske, diğer maskelere göre daha derin yüz çizgilerini gidermede etkilidir. Bu yüzden maskeyi yüzümüzde en az 45 dakika bekletiyoruz.

Not: Sonuç alabilmek için haftada 3 kere bu yüz maskesini uygulamanız gerekir.

Ananas suyu ile Gençleştici yüz maskesi

ananas suyu ile kırışıklık giderici kür

 

Kırışıklık önleyici ananas suyu maskesi

Ananas, doğal bir kırışıklık giderici olup, bir tür alfa hidroksi asidi olan bromelain adı verilen aktif enzimler içerir. Bu asidin en önemli özelliği, cilt tabakasını yumuşatarak, istenmeyen çizgileri azaltmaktır. Cildinizdeki kırışıklıklardan kurtulmak için bu mucize meyveyi mutlaka deneyin. Evde hazırlayabileceğiniz kolay ve pratik kırışıklık için maske tarifleri için ihtiyaç duyacağınız malzeme listesi ise şu şekilde;

Gerekli Malzemeler

 • Taze ananas parçaları (çeyrek bardağı dolduracak kadar)
 • Mikser ya da mutfak robotu
 • Süzgeç

Çeyrek su bardağı dolusu ananas parçalarını, yumuşak bir kıvama gelene kadar mikserde çırpıyoruz. Elde ettiğimiz ananas ezmesini süzgeç içerisine koyarak, suyunu çıkartıyoruz. Kullanacağımız kısım işte bu su kısmıdır. Cildimizdeki kırışıklıklara ananas suyunu uyguladıktan sonra en az 20 dakika bekliyoruz. Daha sonra yüzümüzü bol su ile yıkayıp kurutuyoruz.

Not: Bu işlemi her gün 1 kere tekrarlayınız.

Ballı domatesli yüz maskesi

domates ve baldan gelen gençlik maskesi

 

ballı domatesli yüz maskesi

Özellikle alnınızdaki kırışıklıklardan şikayet edenler için çok güçlü bir yüz maskesi olan bal ve domates ile yapılan bu karışımı mutlaka denemelisiniz. Bal, antioksidan özelliği ile yaşlanmaya bağlı cilt problemlerinin tedavisinde büyük rol oynuyor. Domateste ile, C vitamininin yanı sıra, cildin ihtiyacı olan hayati besin maddeleri bakımından zengin olması sebebiyle, yüz maskelerinde kullanılıyor.

Alnınızdaki ince çizgilerden kurtulmak istiyorsanız, bu harika doğal kırışık giderici yüz maskesini uygulayın.

 

Gerekli malzemeler;

 • 2 tatlı kaşığı bal
 • 1 adet orta boy domates
 • Karıştırmak için mikser ya da mutfak robotu

Domatesi mikser yardımıya püre kıvamına gelene kadar çırpıyoruz. Elde ettiğimiz domates püresini bir kaba koyup, üzerine 2 kaşık bal ekliyoruz. Hazırladığımız ballı domates maskesini yüzümüze uygulayıp, 20-25 dakika kadar bekletiyoruz. Ilık su ile yıkadıktan sonra, haftada 3-4 kere tekrar etmeyi unutmuyoruz.

Sandal ağacı tozu yüz maskesi

sandal ağacı anti aging maskesi

 

 

Sandal ağacı tozu yüz maskesi

Sandal ağacı, antik çağlardan günümüze kadar gelen, kırışıklık tedavilerinde kullanılan en etkili doğal yollardan birisidir. Sandalağacı, cilt dokusunu sıkılaştırıp, daha genç görünmesini sağlayan kendine özel cilt tonlama özelliklerine sahip bir bitkidir.

Gül suyu ise, hoş kokusunun yanı sıra, cilt bakımında faydalıdır. Özellikle genç ve parlak bir cilde sahip olmayı hedefleyenlerin uygulamasını önerdiğimiz bir maskedir.

İhtiyacınız olacak malzeme listesi;

 • 1 çay kaşığı sandalağacı tozu
 • 1 çorba kaşığı gül suyu

Cam bir kaba 1 çay kaşığı sandal ağacı tozu ile 1 çorba kaşığı kadar gül suyunu koyup iyice karıştırıyoruz. Gözünüze temas etmesinden kaçınarak, ortalama 15 dakika kadar süre ile yüzümüzde bekletiyoruz.

Önerimiz, bu karışımı haftada ortalama 3-4 kere tekrarlamanızdır.

En çok etki eden, denenmiş ve test edilmiş kırışıklık sorunlarına evde doğal yöntemlerle hazırlayacağınız karışımların etkilerini, nelere iyi geldiğini, malzeme listesini ve miktarlarını anlatan rehber niteliğindeki kırışıklık için maske yazı dizisinin sonuna geldik. Verim alabilmek için, her maskenin altında belirttiğimiz tekrar miktarlarına sadık kalarak, rutin bir şekilde uygulamanıza devam etmelisiniz. Bir çok cilt bakımı ve güzellik alanında ipuçlarını paylaştığımız doğal cilt bakımı ürünleri kategorimize göz atmayı ihmal etmeyin.

Bu uygulamaların haricinde, sağlıklı bir cilt için sağlıklı bir diyet, düzenli spor, yeterli uyku gibi alışkanlıkları hayatımıza entegre etmemiz şart.

Önerilerimizi dikkate aldığınızda, cildinizdeki değişimleri görüp, kendinizi çok iyi hissedeceğinize emin olabilirsiniz.

Kırışıklık Maskelerinden Maksimum Verim Alabilmek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yukarıda tariflerini vermiş olduğumuz denenmiş ve işe yaradığı onaylanmış kırışıklık karşıtı maskelerin kullanımından maksimum fayda sağlamak amacıyla, kırışıklık oluşumuna zemin hazırlayan bir takım günlük faktörlerin önüne geçmeye çalışmalısınız

 • Sigara içmek
 • Stres
 • Beslenme eksikliği
 • Fazla güneşe maruz kalma
 • Yetersiz uyku eksikliği
 • Düzensiz yaşam tarzı
 • Genetik faktörler – pek yapabileceğiniz bir şey yok-
 • Cildinize uygun olmayan bakım uygulamaları
 • Kirlilik
 • Hızlı kilo kaybı
 • Yaşlanmaya bağlı sebepler – buna da pek yapabileceğiniz bir şey yok!

Yukarıda bahsi geçen ve cildi tahrip eden unsurlardan uzak duracak olursanız, kırışıklık için kullanacağınız her türlü maskeden daha çok faydalanabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ