Güzellik Sırları ve Doğal Bakım Önerileri

1 Ayda 10 Cm 20 cm Saç Uzatma Yöntemi

1 Ayda 10 Cm 20 cm Saç Uzatma Yöntemi

1 Ayda 10 cm 20 cm saç uzatmak mümkün müdür diye soranlara bir iyi bir de kötü haberimiz var. Önce kötü haberi söyleyecek olursak saç uzatma yöntemleri ne yazık ki bu beklenen miktarlardaki uzunluklara bu kadar kısa süreler içerisinde erişmenize yardım olabilecek yöntemler değil.

Her ne kadar hızlı saç uzamasına büyük ölçüde yardımcı da olsalar, ne evde deneyebileceğiniz yöntemler ne de saç uzatan şampuanlar 1 ay içerisinde saçlarınızı 20 cm uzatabilir. Hatta 20 cm’i bir kenara bırakın, 10 cm bile imkansız. 5 cm ise çok ciddi şekilde zorlar.

1 ay içinde 20 cm saç uzatmak için yapabilecekleriniz

İyi haber ise; saçınızı bir ayda değil, 1 günde bile 10 cm, 20 cm hatta 30-40 cm uzatmanın çeşitli yöntemleri mevcut.

1 Ayda 20 Cm Saç Uzatma Hayali:

1 ayda saçları 20 cm kadar uzatmak, kendi doğal saçlarınız için bir fantazi olmakla birlikte, tek ve kesin yolu, gerçek ve doğal ama kendinize ait olmayan saçlarla, saç kaynağı yaptırarak uzatmanızdır.

Saç kaynağı yöntemiyle, istediğiniz uzunluktaki saçlara sadece bir kaç saat içerisinde ulaşabilirsiniz. Saç kaynağı ile saç uzatmanın konforlu bir yol olmadığı düşüncesinin aksine sizi ikna edecek Kaynak Saç yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

1 Ayda Saç Ne Kadar Uzar?

Ortalama sağlıklı saçlara sahip bir kadın ve erkeğin saçları, bir ay içerisinde 1 cm- 1.5 cm arasında uzamaktadır. Çeşitli sebeplere bağlı olarak saçı daha kısa uzayanların ayda yarım cm, hızlı uzayanların ise maksimum 2.5 belki belki 3 cm arasında uzayabilmektedir.

Ancak her ne tip bir ürün ve saç maskesi kullanırsanız kullanın, piyasaki en iyi hızlı saç uzatan şampuanı da alsanız, tüm diyetinizi protein ağırlıklı olarak da değiştirseniz, badem yağları da sürseniz, zeytinyağına da bulansanız bir saç 1 ayda en fazla 4.5 cmden öteye uzamayacaktır.

O yüzden aksini iddia edenlere itibar etmeyiniz.

Ama bu demek değildir ki saç uzatan şampuanlar ve diğer saç uzatma yolları işe yaramıyor. Düzenli kullanımda ve yöntemleri kombine ederek uyguladığınızda başarıya ulaşmanız kaçınılmaz. Normal aylık saç uzama hızınızı rahatlıkla 2 ya da 3 katına çıkarabilirsiniz.

Saçımı 1 Ay Gibi Kısa Bir Sürede Uzatmak İçin En İyi Alternatiflerim Nedir?

Saçınızı 1 aylık bir süreçte 10-20 cm değilse de 4 cme kadar uzatma fikri de hiç yoktan kulağınıza hoş geliyorsa aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz;

 • Saçınızı sık sık yıkayın
 • Uçlarındaki kırıkları aldırın
 • Kuruyken saçınızı taramayın
 • Zeytinyağı ve badem yağı sürün
 • Protein Ağırlıklı Beslenin
 • A-B-C ve E vitamini içerek multivitaminleri kullanın
 • Saçlarınıza fön çekmeyin, düzleştirici, maşa gibi uygulamalar yapmayın
 • Saçlarınıza aloe vera maskesi yapın
 • Jöle ve Saç Köpüğü Kullanmayın
 • Saçlarınıza buhar maskesi yaptırın

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. selin o. dedi ki:

  benim 3 ayda 1 parmak anca uzuyordu ben doğal keratin kullandıktan sonra çok hızlı uzadı saçlarım

  1. Yaprak dedi ki:

   ama yine de 1 ayda 10 cm uzamadı sanırım değil mi? Keratinin çok faydalı olduğu malumumuz ama bazı okuyucularımız ayda 20 cm saç uzatabileceklerini düşünüyorlar

  2. Zeynep dedi ki:

   Ne kullandım bsna da onerebilir misin

 2. Ahmet dedi ki:

  Ozaman erkekler yılda 1 kez traş olur

BİR YORUM YAZ