Kategoriler

Yüz Zayıflatma Nasıl Yapılır, Egzersiz ile Zafir Bir Surat

Yüz Zayıflatma Nasıl Yapılır, Egzersiz ile Zafir Bir Surat

Yüz zayıflatma egzersizleri nasıl yapılır? Yüzünüzü zayıflatacak hareketler nelerdir? Yüzünüz zayıf olduğu zaman, vücudunuzdaki fazla kiloların daha az göze batacağını biliyor muydunuz? Peki yüz zayıflatma uygulamasının diğer bölgelerden daha kolay olduğunu?

Küçük, narin ve ince bir yüz yapısına sahip olabilmeniz için yüz zayıflatma egzersizleri yapabilirsiniz. Bu yazımızda yüz zayıflatan hareketli düzenli bir şekilde uyguladığınız zaman özellikle de erimesi zor olan yanak, gerdan ve burun çevresi biriken yağlarınızda kolay bir şekilde kurtulabileceksiniz.

 

Zayıf Bir Yüze Sahip Olmak İçin Yapabilecekleriniz:

Göz Çevresi Zayıflatma Hareketleri

 

yüz zayıflatma

Narin Bir Yüze Sahip Olmak İçin Bölge Bölge Yüz Zayıflatma Hareketleri

Öncelikle işaret parmağınızı burun kenarlarınıza koyun ve orta parmağınız ile kaşlarınızın bitiş bölgesine dokunmalısınız. Bu pozisyonda gözlerinizi alnınıza bakmak üzere yukarı doğru bakın. Alt göz kapaklarınızı kısın ve rahat bırakın. Alt göz kapaklarınızı düzenli bir şekilde 10 defa kısıp bırakabilirsiniz. Alt gözleri kısıp bırakma işleminden sonra 50 saniye bekleyin. İncelten egzersizi haftada 3 defa düzenli bir şekilde uygulayıp sonuca varabilirsiniz.

 

Göz Çevresi Egzersizi Yapmanın Faydaları

Göz çevresinde yerleşen kaz ayağı adı verilen kırışıklıkların önlenmesinde yardımcı olmaktadır. Göz ve çevresindeki kasların çalıştırılmasıyla oluşan yağlanmaya ortadan kaldırmak ve zayıflama için kullanılmaktadır. Göz kapakları güçlenir, göz altı torbalarının ortadan kalkmasına yardımcı olur ve o bölgenin gerginleşmesine yardımcı olmaktadır.

 

Yanak Eritme Egzersizi Programı

Yanak eritme zayıflama egzersizlerinde dudaklarınızı gülümseme pozisyonuna getirmelisiniz. Gamzeleriniz iyice çıkana kadar dudaklarınızı kasıp bırakın. Bu hareketi ise 10 tekrar da ve günde 3 set halinde uygulamalısınız.

 

Burun Küçültme Egzersizleri

İşaret parmağınızı burnunuzun üzerine bastırıp çekin ve bu hareketi 1.5 saniyelik periyotlar ile düzenli bir şekilde yapın. Burun yaptığınız baskıdan burun kenarlarında şişmeler olur ve yağların buralara dolmasını engellemek için diğer elinizle burun kenarlarınızı sabitleyip tutun. Gün içinde 1 set olup yapacağınız burun küçültme egzersizlerini 40 defa tekrarlamalısınız.

 

Burun Küçültme Egzersizinin Faydaları

Yüzde burun bölgesinde kan dolaşımı hızlandırır ve yağların erimesi sağlanır. Bu durumda da burun daha estetik bir görünüme kavuşmaktadır.

 

Alın Kaldırma, Gerdirme Egzersizleri

Alnınızın tam orta kısmına işaret parmağınız ile baskı uygulayarak hafif bir şekilde bastırın. Bu hareketi yaparken de kaşlarınızı yukarıya doğru itmeye çalışın. En az 10  defa yapmalısınız. Set aralarında hareketin en gergin pozisyonda 35 saniye bekletip serbest bırakmalısınız. Hareketi düzenli bir şekilde uyguladığınız zaman kaşlarınız güçlenip daha hızlı çalışacaktır. Bir gün içinde zayıflatan egzersizi sabah 10 defa 2 set ve akşam 10 defa 2 set olmak üzere toplam da 4 set şeklin uygulayın.

 

Dudak Bölgesi Eritme Egzersizi

Öncelikle ağzına bir kalem tutuşturun. Ağzınızdaki kalemi mümkün olduğunca yukarı doğru itmeye dikkat edin. Dudaklarınızda yanma hissi oluştuğunda bu hareketi yapmaya devam etmelisiniz. Yanmanın ardından dudaklarınız da çok hafif bir şekilde uyuşma oluşacak. Bunu engellemek adına işaret parmağınız ile dudaklarınıza 1 defa dokunun bu sayede de uyuşukluk geçip gidecektir. Uyuşma geçtikten sonra da hareketi yeniden tekrarlamalısınız. Günde ise 4 set halin yeterlidir. Dudak eritme egzersizi uygulamasını yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise dudaklarınızı büzüştürmeden uygulamanızdır.

Yüzünüzü Yanaklarınızı İncelterek nasıl daha zayıf gösterebileceğinizi detaylı bir şekilde bu videodan görebilirsiniz;

 

Yüzünüzü zayıflatmak için evde uyguladığınız diğer işlemleri yorumlara yazarak sitemize katkıda bulunabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ