Kategoriler

Zerdeçal Maskesi ve Cilde Faydaları

Zerdeçal Maskesi ve Cilde Faydaları

Zerdeçallaşmış cildinizde mükemmelleştirmeyi başarmak için maske bulunmaktadır. Zerdaçal maskesi cilde, sivilceye, cilt için nemlendirici etkisinden tutunda, bileşiminde bulunur. Zerdaçal maskesi nasıl yapılır? merak ediyorsanız, sizlere bunlardan birkaçını aktaralım.

 

Pervin Bulgak’ın Cilt Beyazlatan Zerdeçal Maskesi

REKLAM ALANI

Zerdeçal maskesi cilt beyazlatma işlemi yapabilir. Aşağıda Verilen ZERDEÇAL maskesi tarifi ile bembeyaz Bir cildi Sahip olacaksınız.

Malzemeler
– 1 yemek kaşığı bal,
– Yarım çay kaşığı zerdeçal,
– 2 damla limon,
– Yarım çay kaşığı yoğurt veya süt,
– Yarım çay kaşığı elma sirkesi.

Hazırlanışı ve Uygulama :
Tüm malzemeler plastik bir kabın içerisine dökerek maske kıvamına gelene adar karıştırın. Ardından göz çevreniz hariç, onun yerine sürerek 15 dakika bekletip, bol suyla yıkayın. Bu maskeyi 3 gün arayla haftada 2 kere uygulayınmanız, olumlu olduğundan almanızı ister.

 

Mehmet Öz’ün Pürüzsüz Cilt İçin Zerdeçal Maskesi

Malzemeler
– 2 tutam zerdeçal,
– 2 yemek kaşığı nemlendirici krem,
– 1 yumurtanın akı,
– 1 çay kaşığı bal.

Hazırlanışı ve Uygulama:
Tüm malzemeler bir kaba koyup karıştırın. Daha sonra gözinize gelmeyecek şekilde cildinizin onu yerine uygulayarak 20 dakika kadar bekleyin. Sonunda ılık suyla yıkayıp, temizlediğinize emin olun.

 

Zerdeçal Maskesi Suna Dumankaya

Zerdeçal maskesi balsız bir şekilde de mümkündür. Bulanık bu tarifi sizlere geçmişi bir şekilde anlatmaya çalıştık.

Malzemeler

-1 tatlı kaşığı zerdeçal

-1 yemek kaşığı kakao

-Yarım kaşık zeytinyağı

-1 tatlı kaşığı maden suyu

Yapılışı: İyileştirilmiş  malzemeler cam bir kap içerisine aktararak iyice karıştırın. Ardından cildinize iyice yedirerek yaklaşık 20 dakika kadar beklettikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Haftada 3 gün faydalanması gerekir bu maske, yağlı ciltler için maske önerimiz dendir.

zerdaçal maskesi nasıl yapılır

Zerdeçal Maskesi Şems Aslan

Malzemeler :

-Yarım çay kaşığı zerdeçal tozu

-2 yemek kaşığı pirinç nişastası

-2 yemek kaşığı süt

-1 çay kaşığı jojoba yağı

Yapılışı:  malzemeler verilen malzemeler ancak bir kapsayıcı ile iyice karıştırıp uyguluyoruz. 10 dakika kadar cildimizde beklettikten sonra cildimiz ekşimiş süt ile yıkıyoruz. Koyu renkli cilt lekelerini yok etmek için uygulayacağınız bu maskeyi, başarılı oldukça başarılı buluyor.

 

Zerdeçal Maskesi Cilt Beyazlatma

Zerdeçal maskesi ile cilt beyazlatma işlemi için yapılması vereceğimiz tarifi yapılır. Oldukça etkili olduğu söylenen bu tarifi, onu günümüz olduğundan.

Malzemeler

-15 ml limon suyu

-5 ml zerdeçal tozu

Hazırlanış ve Uygulanışı:

Cildinize uygulayın. Cildinizde yaklaşık 15 dakika kadar beklettikten sonra cildinizi yıkayabilirsiniz.

 

Zerdeçal Maskesi Cilt Lekeleri

Sivilce izleri ve koyu renkli cilt lekeleri için kullanılan ve daha sonraki etki oldukça güçlü olan Zerdeçal Maskesini hazır sizler için derlemeye kuruturken;

Malzemeler:

-1 çorba kaşığı bal

-1 çay kaşığı süt

-1 tutam kadar zerdeçal

Hazırlanış ve Uygulanışı:

Bir kapta bu karışı birleştirerek iyice karıştırın ve karışımın bir müddet sonra macun halini aldığını görüldü. Macunu cildinize uygulayın. Daha sonra iyice cildinizde kurumasını bekledikten sonra ılık su ile durulama yaparken.

zerdaçal

 

Zerdeçal Maskesi Uygarlığı

Zerdeçal ve sütü karıştırarak macun haline getirildi sonra sivilceli çevrinize sürüp takribi 15-20 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulama yapınız. Sivilceleri kurutucu özelliğini göstererek sivilceleriniz den kurtulmasını sağlar.

Zerdeçal maskesi göz altı morlukları içinde kullanılabileceği gibi, göz altından koyu renk yoğunlaşmasını hafifletici özelliğe sahiptir.

Zerdeçal Maskesi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular?

Zerdeçal Maskesi Yüzü Yakar mı?

Zerdaçal maskesinin yüzü bir miktar yakabilme vardır. Fakat bu yakma dayanılmayacak kadar yoğun bir yakma değil.

Zerdeçal Maskesi Tüyleri Yok Eder mi?

Zerdeçal maskesi yüzdeki tüyleri Zerdeçalı bir kaba koyup üzerine süt ekleyip macun kıvamına gelene kadar karıştırıp cildinize uygulayın ve yaklaşık 15-20 dakika sonra cildinizi temizleyin. Hafta 2-3 kez 1 ay boyunca uygulayabilirsinizken yüzünüzdeki tüylerden yoğun bir şekilde kurtulabileceksiniz.

Zerdeçal Maskesi Nasıl Temizlenir?

Genelde ılık su ile temizlemeniz zerdeçal maskesinin hazırlanmasını yok edin.

Zerdeçal Maskesi Sonrası Sarı Yaptı Nasıl Geçer ?

Ilık su ile temizlemekemeyen odada sarı lekeler bırakan zerdeçal maskesi yapmak için; cildinizi temizleyip, pamuğu bir miktar süte batırarak cildinizi temizlenir.

zerdaçal maskesi sivilce

Zerdeçal’ın Cilde Faydaları Nelerdir?

Baharat olarak başlı başına faydaları olan, kimseye etkileyici etmeyi başaran Zerdeçal, özel olarak cildinize. Zerdaçal neye iyi gelir? Cilde maliyetleri faydalar neler aşağıdan alıyor.

– İçerdiği yüksek miktardaki C vitamini sağlar, ciltteki kolajen üretimini artırarak; sağlıklı bir cilde sahip olunmasını sağlar,
– Mükemmel cilt açıcı özelliği vardır, cildinizin hangi sebepten karar verdiğini fark eder, beyazlatma özelliği vardır,
– İçerisinde bulunan potasyum minerali içerir, cildin nemlendirici etki eder eder,
– İçeriği antibakteriyel ve antimikrobiyel özelliklerinin temizlenebilmesi siyah nokta, sivilce ve sivilce izlerinin giderilmesi,,
– Her zaman farklı nedenlerin giderilmesi, lekelerin temizliği, cildinizin temizliği ve öyle kalmasını sağlamak,
– –
– Cildinizde yaşlanmayı önlenmesi, yaşlanma etkilerini de en aza indirmeyi özel olmasını sağlar.

Zerdeçal Maskesi Yan Etkileri

-Açık tenli menüsündede fazlaca yakma gösteriyor gösteriliyorsa açık tenli olmasını tercih etmiyor.

-Yüzünüze uygulamadan önce bedeninizin belli bir bölümüne sürüp 15 dakika sonra bekleyiniz herhangi bir alerjik tepkime görülmediyse rahatlıkla uygulayıcısı.

-Fazla bilinen bir yan etkisi bulunmayan zerdeçal maskesini, cildinizde gönül rahatlığı ile birlikte.

zerdaçal maskesi yanıyor

Zerdaçalın Sağlık Açılış Faydaları

Edeceğiniz her türlü baharat veya şifalı bitkiyle, cilt problemlerinin birçoğuyla savaşabilirsiniz. Bunlara en büyük örneklerden biri olan Zerdeçal, içerdiği sırada vitamin ve mineralle birlikte, cilde mükemmel faydalar lazım.

İçerisinde bulunan A, C, E ve B vitaminiyle birlikte, çeşitli minerallere de sahip olması sayesinde, ihtiyaç duyulan cilt sorunlarının tamamını giderecek özelliklere sahiptir.

Aradığınız doğal yöntemlerle cildinizin güzelleşmesini, gençleşmesini ve farklı problemlerin ortadan kaldırılması içinde farklı maskeler yapılarak cilde uygulanabilecek özelliğe sahiptir. Zerdeçal baharatıyla birlikte kullanılacak olan malzemelerle elde edebilecek maskeler sonucunda, cildinizde maksimum fayda sağlayabilir, her zaman kimyasal maddelerle cilt problemlerinizi ortadan kaldırmaya çalıştığınızda farklı bir yerin bozulmasının da önüne geçebilirsiniz.

Zerdeçal Maskesi Uygulayanlar

Zerdeçal maskesi oldukça sık kullanılan maskelerden olup, kullanıcılarının da fazla olduğu maskeler dendir. Zerdeçal maskesi yorumlarını sizler için form, sözlük v.b platformlardan araştırıp derledik;

-Yüzümün pürüzlü ve pütürlü olduğunu hissettiğim dönemlerde evde uyguladığım ve çok faydasını gördüğüm, bunu da elbette ki zerdeçal’a borçlu olduğumuz maske. Benim maskem biraz daha basit bir şekilde, ben su ile macun kıvamına gelene kadar karıştırıp yüzüme kalınca bir tabaka halinde sürüyorum, bir on beş dakika kadar bekletiyorum ve ardından yıkıyorum. Yıkadıktan sonra yüzünüz birazcık sarı görünebilir ama panik yapmıyoruz. Yağlı bir cilt temizleyiciyle veya cilt temizleme jeli ile yıkayınca sarı renklerden eser kalmıyor.

Zerdeçal Maskesi sivilce izlerini ve sivilcelerden kurtulmanız için en doğal yollardan bir tanesidir. Sivilce izleri konusunda denenmiş ve müthiş sonuçlar alınmıştır. Tecrübe ile sabittir arkadaşlar denemenizi öneririm.

-Ben bu maskeyi süt ve zerdeçal’ı karıştırıp yapmıştım. Zerdeçal maskesi tüylerde de etkili  yüzdeki tüylerin zamanla seyrelmesini sağlıyor. Zerdeçal maskesini yapacak arkadaşlara önerim yüzünüzü suyla yıkamanıza rağmen zerdeçalın sarı boyası yüzünüzden çıkmayabilir. Bunun için pamuğun üzerine sütü dökün ve yüzünüzü bu şekilde silin süt sarı lekeyi çıkartıyor.

-Zerdeçalı tek başına bir maske yapma gafletinde bulunmuştum bir ara. yüzümün özü sapsarı kalmıştı. Düşünün 3 bardak pirinç pilavına bir tatlı kaşığı ekleyince safra pilavı sapsarı oluyor ben mi geliyor dedim.Çok güçlü renklendirici özelliğine sahip. Şimdi pirinç unuyla karıştırıyorum: 2 tatlı kaşığı pirinç ununa yarım çay kaşığı zerdeçal ekleyip maden suyuyla maske kıvamına getirip uyguluyorum. 10 dakika tutup yüzümü hafif ıslatıp yavaşça ovalarken çıkarıyorum. Sarı renk hafiften verebileceği ciltteki kırmızı görüntünün hafiflemesine birincil oranda yardımcı oluyor. Kozmetik soyma kullanmadığımdan, bu karışım favori maskem ve peelingimdir.

-Yoğurt bal ve zerdeçal ile bu maskeyi yaptım. 1 kere yaptım hafta içinde. Sivilce lekelerine iyi geliyor. Lekelerimin rengi açıldı. Hassas bir cildim var ama bir reaksiyon göstermiyor.

-Süreyi fark etmeden boyutu geride bırakırken şey sapsarı bir cilttir. Ben bir kaç kez uygudım fakat pek bir faydasını göremedim.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ