Fucicort Krem Ne İşe Yarar? Fucicort Krem Fiyatı

Fucicort Krem Ne İşe Yarar? Fucicort Krem Fiyatı

Fucicort krem ne amaçla neden kullanılır sorularını sizler için yanıtladık . Genellikle deride oluşan hastalıklar için kullanılır. Kullanımı oldukça yaygın bir kremdir. Bazı tedaviler de başka kremlerle birlikte kullanılabilir. Fucicort Kremi eczanelerden reçeteli ve ya  reçetesiz olarak kolayca temin edebilirsiniz.

Fucicort Krem Nerde Kullanılır ? Fucicort Kremin Fiyatı

Bu merhem hakkında daha fazla bilgiyi yazımızın devamında sizlerle paylaşıyoruz.  Bu konu hakkında dikkatiniz çekebilecek diğer yazılarımızı aşağıda paylaşıyoruz. Başlıklara tıklayarak kolayca ulaşabilirsiniz. 

Böcek sokmasından dolayı oluşan kaşıntı , şişlik , kızarıklık ve akıntıyı durdurmak için kullanılabilir. Ama kimi zaman başka cilt kremleri ile kombinlene bilmektedir. Bunun için bir cildiye doktoruna ya da en azından eczacınıza danışmanızı öneririz.

Fucicort Krem Nedir ? Fucicort Krem Ne İçin Kullanılır ?

Fucicort ilacı aşağıda sayacağımız durumlar için kullanılmaktadır. Bir çok kişinini bu konuda muadil olan diğer kremler yerine bu ilacı seçmesinin en büyük sebebi içeriğinde kortizon bulundurmamasıdır. Muadil ilaçların bir çoğu kortizonludur. Bu kremin bir özelliği de içerik açısındandır. Antibiyotik (fusidik asit ) ve betametazon valeratin kombinaslu oluşu etkili olmasını sağlar.

 

Fucicort Krem Nedir

 1. Deride oluşan sebebi bilinmeyen ve ya büyük ihtimalle böcek sokması durumlarında oluşan ;  şişlik ve kızarıklıkların dindirilmesinde kullanılır.
 2. Derinin yağ bezelerinde oluşan bir hastalık olan : Unna hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır.
 3. Özellikle kronik atopik egzama hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır.
 4. Vücuda alınan yabancı maddelerden kaynaklanan alerjik reaksiyonların ve enfeksiyonların yatıştırılmasın kullanılır.
 5. Güneşten ve ya onun gibi dış etmenlerden meydana gelen  iltihaplanmaların tedavisinde kullanılmaktadır.
 6. Derinin altındaki damarlarda tıkanıklıklardan kaynaklanan iltihaplanmaların tedavisinde kullanılır.
 7. Kaşınma nedeni ile oluşan egzama hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır.

Fucicort Krem Fiyat

2023 yılında ilaç sektöründe ki yapılan zamlardan sonra her ilaç payına düşen zamı aldı ve fiyat artışları yaşandı . Fucicort ilacının güncel fiyatı 80-100 TL ‘dir. Yazımızın ilk başında bahsettiğimiz gibi ister doktorunuzun yazdığı reçete ile isterseniz reçetesiz eczanelerden alabilirsiniz.

Fucicort Krem Kullananlar

Sizler için internet blogların da bu ilaç hakkında yapılan olumlu veya olumsuz yorumları toparladık . Yorumlara istinaden de bir fikriniz olabilir. Sizin de bir fikrinizi var ise yazımızın altındaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

 • ”vucutta ansizin cikan sivilceden buyukce kirmizi olusumlari, egzamayi ve lekeleri iyilestiren, antibiyotik ve asit etkili krem.
 • tek bir noktada egzamam vardi, onu da iki uc suruste yok etti canim ilac.
 • soğuk kış günlerinde kuruyan, hırslanınca koparılan/ısırılan tahriş olan dudakları bir gecede eski haline getiren mucizevi ilaç.
 • sivilceler için en başarılı ilaçlardan biri
 • yıllarca sakal bıyık bölgesinde yaşayan benimle özdeşleşen ve hayattan soğutan egzama sorunumu çözen ve hayatla olan bağımı yeniden güçlendiren mucizevi krem…
 • sivilcelere ve hatta çıbana karşı bile çok etkili olan krem. içerisinde antibiyotik ve kortizon içermektedir. fazla kullanımı cilde zarar vermektedir. ”

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ