Kategoriler

Acnelyse Krem’in Cilde Faydaları Sayesinde Sivilce Lekelerine Veda Edin!

Acnelyse Krem’in Cilde Faydaları Sayesinde Sivilce Lekelerine Veda Edin!

Acnelyse Krem sivilce lekelerini gidererek cildi temizliyor. Cilde Faydaları ise cilt lekelerini yara izlerini, cilt yanıklarını yok ediyor, geçiriyor.

Acnelyse; tretinoin etken maddesi ile A vitamini birleştirerek hücre yenilenmesi sağlayan ve bu şekilde citteki sivilce lekelerini ve akne izlerini geçiren, tıbbi bir krem markası. Acnelyse kremin cilde faydaları nelerdir? konusunu detaylıca işleyeceğimiz yazımızın devamını okuyunuz..

Cilt soyucu bir krem olması sayesinde, yüzdeki lekeleri ve sivilceleri ortadan kaldırmasıyla ünlenen ve üstün etkili bir jel olan acnelyse krem, bileşeninde retinoik asit ve a vitamini barındıran, Abdi İbrahim holding tarafından üretilip piyasaya sürülmüş, muazzam bir leke ve akne kremidir.

Acnelyse krem; Roacuttan alternatifi olarak, cildi kurutarak derinin soyularak dökülmesini ve bu sayede ciltteki hücrelerin yenilenmesi sonucu, sivilcelerden ve yüzdeki her türlü izden, lekeden v.s. arındırarak etki gösteren bir merhem olduğu için, yoğun işleyiş mekanizması içinde cildinize faydadan ziyade zarar vermemek için, dikkatli kullanılması gereken, bilhassa da Acnelyse kullanımı sırasında güneşten uzak durulması gereken bir ilaçtır.

Acnelyse Krem Nedir ve Ne İşe Yarar?

sivilce tedavisinde kesin çözüm acnelyse krem

Acnelyse sivilce kremi, içeriğinde tretonin ve a vitamini barındıran, ve içeriği sayesinde cildin üstündeki hücrelerin yenilenmesine katkı sağlamanın yanı sıra, cilt altında biriken bakteri, aşırı yağlanma  ve kirin de dışarı atılmasını sağlayarak, hem var olan sivilcelerin tedavisinde hem yüzünüzdeki kahverengi ve kırmızı lekelerin ortadan kaldırılmasında, hem de yeni oluşacak aknelerin önüne geçilmesinde aktif rol oynayan, tedavisi edici bir cilt onarma kremidir.

 

acnelyse krem kullananların öncesi ve sonrası sivilcelerindeki iyileşme

Acnelyse ‘in Sivilce ve Leke Tedavisi Dahil Diğer Kullanım Alanları ve Cilde Faydaları:

 • Ciltteki ölü deriyi kurutarak soyar
 • Cildin daha parlak görünmesini sağlar
 • Gençleştirici etkisi vardır
 • Bakteriden arındırarak sivilcelerden kurtarır
 • Kir ve yağı temizileyerek yeni sivilce oluşumunun önüne geçer
 • Güneş lekelerini geçirir
 • Yanık izlerine iyi gelir
 • Kalıcı makyajdan kalma özellikle kaş bölgesindeki gölgeleri ortadan kaldırır
 • Kahverengi cilt lekelerini geçirir
 • Çilleri azaltır
 • Egzama tedavisinde kullanılır
 • İlithaplı sivilceleri kurutur

Acnelyse  20 gr Krem İçeriği

Ancelyse Krem in içinde bulunan etken maddelerini bilmeniz, kullandığınız krem in derinize zarar verip vermiyceğini ve her hangi bir Allerji riski ile karşı karşıya kalmamanız  için, çok büyük bir fayda sağlayacaktır.

Formülü ve etken maddeleri

 • Etken maddesi:  ( Retinotik asit) Tretinoin
 • Retinoik asit :% 0,1 içermektedirler.
 • Koruyucu maddesi: Metil, Propil Paraben
 • Antioksidan içeriği: Butil Hidroksi Tolyen

Acnelyse krem Ne İçin Kullanılır?

Acnelyse krem deriye uygulandığında derinin en üst tabakasında bulunan  epidermise dediğimiz hücrelerin yenilenmesini sağlar.İçindeki etkien maddesi olan retinoik asit (tretinoin), ise  ait hücrelerin yenilenmesini harekete geçirir ve aşırı keratin oluşumunu önler ve derinin kendisini onarma, iyileştirme  mekanizmalarını harekete geçirir.

Acnelyse krem yüzümüzde yaygın olarak çıkmış sivilceler ve aknelere bağlı cilldi onarmak ve gözenekleri açıp ciltteki sorunumuzu çözmek ve daha bir bebeksi cilt olması için kullandığımız kremlerdendir. Peki bu kadar güçlü etkileri olduğunu öğrendiğimiz Acnelyse kremi hangi durum ve tedavisi için kullanacağız.

 

 • Yüzümüzde Akne vulgaris (sivilce) var ise
 • Psoriazis (sedef hastalığı) na bağlı deri sorunlarında
 • İktiyozis (balık pulu hastalığı) ciltteki lekeli durumlarda
 • Hiperkeratozis (deri kalınlığının artması) derimizde ciddi bir deforme olma durumlarında kullanılmaktadır.

 

Acnelyse Pomad nasıl kullanılır ?

Acnelyse krem; Kullanımı günde bir defa ve gece yatmadan önce  olmak üzere kullanılır. Kremi cildimize sürmeden önce cildimizi yıkayıp temizleyip kurulamalıyız. Daha sonra problemli olan bölgeye bir küçük  parça elimize alarak, ilacı yayarak ve yedirerek sürmemiz gerekiyor. Bu uygulamadan sonra cildinizde geçici bir yanma, sızı ve batma hissi olabilir. Bu yanma hissi devam ederse sizi çok rahatsız ediyorsa, hergün yerine gün aşırı kullanabilirsiniz cildiniz alışana kadar.

Tedaviye başladığınız ilk günlerde  lezyonlarda artış olabilir. Bunun sebebi ise  ilacın lezyonlar üzerindeki etkisini gösterdiğidir. Bu gibi durumlarda ilacın kesilmesine gerek yoktur.


Tedaviye sonuç alınıp alınmadığı yaklaşık 2-hafta sonra yavaş yavaş  belirginleşmektedir. Ancak tam etki için 6 haftadan fazla bir süre kullanmanız da gerekebilir bazı durumlar için.


Cildinizde ki Lezyonlar da gözle görünür bir  düzelme gördükten sonra Acnelyse pomad kullanımını git gide seyrek aralıklar ile kullanabilirsiniz. Bir anda kesecek olursanız tekrardan kısa sürede akne lerinizin ve sivilce lerinizin çıkma olasılığı yuksek olacaktır.

Acnelyse kremi hangi durumlarda dikkatli kullanmalıyız?

 

 • Acnelyse kreminde her pomad ve ilaç  kullanımında olduğu gibi, nadirende olsa yan etkileri olduğu için,  kullanım esnasında dikkat etmeniz gereken hususlar ve konuları sizler için hazırladık.
 • Acnelyse ilacı derinize uygularken herhangi bir kızarıklık ve soyulma oluştu ise, ilaç kullanımını seyreltebilr yada kısa bir süre ara verebilirsiniz. Tekrar aynı şikayet ile karşılaştığınızda ilacı kesmeniz faydalı olacaktır. Cildinizdeki kızarıklık için panik yapmayın bir süre sonra kendiliğinden iyileşme olacaktır.
 • Cildinde güneş yanığı olanlar tamamen iyileşme olmadan Acnelyse krem  kullamamalıdır. Güneş ışığı Ultraviyole yansıttığı için güneş ile temastan kaçınmayı engelleyemiyorsanız,  güneşten koruyucu alanlarda durmanızı öneririz. Güneş ışığına maruz kalmanız kullanmış olduğunuz Acnelyse kremin etkisisni azaltacaktır.
 • Egzamaya bağlı deride hasar var ise Acnelyse krem kulanımı rahatsızlığınızı çok daha fazla arttırabilir. Doktorunuza ekzama tedavisi gördüğünüzü  yada daha önceden bu rahatsızlığı geçirdiğiniz bilgisini mutlaka veriniz.

 

Acnelyse krem araç ve makine kullanımı

Acnelyse kremin araç ve makine başında kullanımına ilişkin herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Acnelyse Krem Hamilelikte kullanımı

 

Acnelyse krem; hamilelik esnasında kullanılması genel olarak uygun değildir. Fakat bazı acil vakalarda doktor kontrolü altında kullanılması az bir ihtimal olsada vardır.

Eğer bir gebelik durumu var ise doktorunuz önermeden kesinlikle kullanmayınız.

 

Acnelyse krem emzirme döneminde kullanılır mı?

 

Acnelyse krem; İçerisinde bulunan etken maddelerin deri altına geçebileceği için, emzirme döneminde kullanılması uygun değildir. Herhangi bir durumda kullanma gereksinimi  olduğunda ise mutlaka doktorunuz ile iletişime geçmeden kullanmamanızı önemle belirtiyoruz.

 

Acnelyse kremi gece kullanmanın önemi

 

Acnelyse kremi kullanma talimatında önerdiğimiz gibi en ideal ve doğru olan kullanma şekli gece yatmadan önce kullanılmasıdır.

Kremi gece kullanmanın önemi ise;  deri kendini geceleri dinlenme sırasında daha hızlı  yenilediği için, lezyonlu bölgeye uygulandıktan sonra, ilaç etkisini gece daha kısa sürede gösterecektir.

 

Ergenlik sivilcesi için Acnelyse krem

 • Sivilce ve akneler genelde ergenliğe girmiş erkek ve kızlarımızda daha sık rastlanan bir durumdur. Özellikle kız çocukları bu durumdan daha rahatsız olur ve ciltlerinin bozulması onları erkek çocuklarına nazaran daha  çok üzer.
 • Ergenlik dönemi sivilcelri ile başetme yöntem ve yollarını araralar ve farklı çözüm yolları deneyebilirler. Fakat  biz bu yazımızda özellikle ergenlik sivilcelerini tedavi edebilecek ve pürüzssüz pamuksu teninize yeniden kavuşmanız için Acnelyse jel kullanımını öneriyoruz.
 • Acnelyse pomadı gece yatmadan önce  yüzünüzü yıkayıp kurulayın. Kuru olan cilde aknelerinizin üzerine az bir miktarda yedirerek sürün derinin emmesini sağlayın. Sabah uyanana kadar başka bir işlem yapmayın kremim deri üzerinde kalması iyi sonuç almanıza sebep olacaktır.
 • Cildinizde yoğun bir şekilde  iltihaplı sivilceler var ise ilk kullanımlarınızda yanma ve sızı hissi duyabilirsiniz. Bu sızılar çok şiddetli değil ise normal bir şekilde  kullanmaya devam edebirisiniz.
 • Acnelyse Krem kullanma talimatı ve yan etkileri için yazımızı takip edebilirsiniz.

 

Acnelyse krem çocuklarda kullanımı

Çocuklarda kullanımına ait bir bilgi mevcut değildir.

 

Acnelyse krem yaşlılarda kullanımı

Yaşlılardada kullanılması önerilen  farklı bir doz ayarlamasına gerek yoktur.

 

Acnelyse krem böbrek ve karaciğer hastalarında kullanımı

 

Genel olarak doz ayarlaması yapılmasına gerek olmayan bir durumdur. Fakat hastalığınızdan dolayı vücut direncinizde düşme var ise doktorunuz ile istişare etmenizde yarar olacaktır.

 

Cilt kanserinde Acnelyese kullanılır mı?

 

Eğerki cilt kanseri teşhisiniz var ise kesinlikle kullanmanız tavsiye edilmez. Rahatsızlığınıza bağlı olarak doktorunuzun size reçete edeceği ilaçlaeınızı kullanınız. Bu ilaçların yanı sıra Acnelyse krem kullanmayınız.

 

Acnelyse krem Egzamada  kullanımı

Egzama hastalarının Acnelyse krem kullanılması önerilmez. Egzama problemini arttırma riski yüksek olduğu için kullanılması tavsiye edilmez. Ancak bu durumu yinede doktorunuzun takibinde olarak belki doktorunuz uygun görürse,  kontrollü bir şekilde uygulamanız için ilacı reçete edebilir.

 

Gerekenden fazla Acnelyse krem kullanımı

Halk arasında pomad kullanımı için genelde şöyle bir söz vardır. Fazla sür daha faydası olsun. Fazla krem kullanmanın  deriyi iyileştireceğinin hiç bir doğruluğu yoktur. Bilakis kullanma dozundan fazla kullanımı iyi edeceği yerde daha çok sorunu büyütecektir. Cildiniz daha pürüzlü olacaktır.

 

Acnelyse 20 gr krem kullanımını unutursak

 

Olurda kullanmanız gereken dozu unutursanız ertesi gün çift doz kesinlikle kullanmayınız. Bu şekil kullanmak faydadan çok cilt derinize zarar verecektir.

 

Acnelyse krem tedavi süresi ne kadar?

 

Tedavi süresi ciltteki sorunun seyrine göre uzaltılabilinir ve kısaltılabilinir. Doktorunuzun takibinde kullanmanız iyileşmenizi hızlandıracaktır.

 

Acnelyse kremin faydası ne zaman başlar, ne kadar sürede etki gösterir?

 

Acnelyse krem hafif durumlarda 3 haftadan sonra etkisini gösterir. Ancak daha ciddi deri problemlerinde 6 haftadan sonra bir iyileşme gözlemlenebilinir. Düzelme olmuyo diye ilacınızı kesmemeniz sağlığınız için faydalı olacaktır.

 

Acnelyse krem kullanımı sonlandığında

 

Acnelyse krem  kullanımını sonlandırmak için tedavi süresinin bitmiş olması gerekmektedir. Her cilt ve deri yüzeyindeki sorunlar kişiden kişiye değişiklik gösterdiği için, doktorunuzun size önermiş olduğu tedavi süresinden önce Acnelyse jel kullanımını kesmeyiniz. Tedavi  süreniz bittikten sonra krem kullanımı kesilirse cildinizde uzun süreli bir problem yaşamasınız.

 

Acnelyse kerem kullanımından sonra tekrar sivilce çıkarsa

 

Acnelyse krem kullanmından bir süre sonra, sivilceleriniz tekrar çıkarsa mutlaka doktorunuza gidiniz muhtemelen bağışıklık sisteminiz ile alakalı bir durum vs. söz konusu olabilir. Doktorunuz  gerek görürse bir kaç tetkik isteyebilir.

Belkide  yaşadığınız strese bağlı tekrarlamış olasılığınıda göz önünde bulundurunuz.

 

Strese bağlı sivilce, akne için Acnelyse krem

 

Stres bir çoğumuzun günlük yaşantısında sık rastladığı durumdur. Fakat ergen ve gençlerimizde strese bağlı olarak cilt sorunları günden güne artmaktadır.

Öncelikle stresten mümkün olduğunca uzak durmayı gerekirse hekim desteği almanızı tavsiye ederiz.

Daha sonraki yapacağınız adım ise cilt doktoruna gitmeniz olacaktır. Doktorunuzun önerdiği Acnelyse jeli talimatına uygun şekilede kullanmanız olacaktır. Kremi kullandıktan sonra, derinizde  faydasını gördüğünüzde emin olun stresinizde azalacaktır. Çünkü ayna karşısında insan akneler ile dolu bir yüz gördüğünde ister istemez strese girecektir. Gençler sivilcesiz bir cilt için Acnelyse pomadı düzenli olarak kullanınız. Kulanma ve yan etkilerini yazımızda bulabilirsiniz.

 

Pürüzssüz cilt için acnelyse krem

 

Kim cildininin pürüzssüz olmasını istemez öyle değil mi? Yüzümüz bizim aynamızdır. Pürüzssüz ve güzel bir ciltte kişi kendini çok daha iyi hisseder. Derimizdeki lezyonların yok olması için Acnelyse krem yeterli olacaktır. Kullanım şekli ve uygulama metodu için yazımızı takip etmenizi öneririz.

 

Acnelyse krem uygulama metodu

1.parmak ucuna alınarak hafifce  deriye yedirilmelidir.

2.Gün içinde kozmetik malzemesi kullanabilirsiniz. Ancak, Acnelyse krem kullanımadan önce cildi temizlemiş olmalısınız. Cildi kozmetik malzemeden temizlemeyip ilaç sürdüğünüz takdirde istenilen sonuca ulaşmayabilirsiniz.

3.Acnelyse krem kullanırken gözlere, mukoz membranlara,, burun kenarlarına ve ağıza temastan kaçınılmalıyız.

Acnelyse kremin olası yan etkileri

Hemen hemen tüm ilaçlarda da olduğu üzre Acnelyse kreminde bazı yan etkileri mevcuttur. Bunları sıralamak gerekirse:

Çok yaygın; Kaşıntı, döküntü,cilt irritasyonu 10 hastanın en az birinde görülmektedir.

Yaygın; Ciltte renk değişikliği ve ışığa karşı duyarlılık, 100 hastada bir ancak gözükmektedir.

Yaygın olmayan; Ciltte kuruluk, kızarıklık soyulma

1000 hastada bir görülebilinir.

Seyrek; Ciltte alerjiye bağlı kaşıntı, kızarıklık ve içi sıvı dolu kabarcıkların oluşumu ve  kızarıklık ile birlikte kaşıntılı döküntü durumu 1000 hastada bir görünmektedir.

Çok seyrek; Nefes almada zorluk, dilde ve dudaklarda şişme görülebilinir. 10.000 hastada bir gözükmektedir.

 

Son kullanımı geçmiş Acnelyse krem kullanıldı ise

Son kullanma tarihi geçmiş kremi fark ettiğinizde ilacı derhal kesiniz. Şimdiye kadar kullandım bir zararı olmadı devam edeyim demeyiniz.

İlk başta zararı olmamış dahi olsa, daha sonrasında derinizde kabarma, kızarıklık vs. yan etkiler olabilir. Bu ve benzeri riskler ile karşılaşmamak eczaneden  için ilaç alımlarında tarihi kontrol ederek almanız fayda sağlayacaktır.

Acnelyse krem doktor reçete eder mi

Acnelyse krem doktor tarafından hastalığın seyrine göre reçete edilir.

 

Acnelyse krem reçetesiz satılır mı?

Acnelyse krem reçete ile satılan bir ilaçtır.

 

Acnelyse krem satış fiyatı

Piyasada satışta olan satış fiatı 3.29 tl dir.

 

Acnelyse krem muadili var mıdır.

Piyasada benzer ilaçlar olmasına rağmen, bilinen  bir kaç eşdeğer ilacı vardır. Bunlar ise;

Esanoıd 10 mg yumuşak kapsül, fiatı ise 493.1 TL dir.

Tretın 30 gr krem, satış fiatı ise; 17.86

Acnelyse jel dir.

Acnelyse 20 gr kreme ise Alternatif olarak, Tretın 30 gr krem  kullanılabilinir.

 

Acnelyse kremi saklama koşulu

Acnelyse pomad 25 derecenin altındaki oda sıcaklığında, ışıktan koruyarak saklayabilirsiniz. Çocukların göremeyeceği, ulaşamıycağı  yüksek bir yerde ve ambalaj içerisinde saklayınız.

 

Farmakolojik Özellikleri:


Acnelyse Krem’in bileşiminde bulunan Retinoik Asit sayesinde, foliküler epitel hücrelerinin yenilenmesi ve mikrokomedon oluşumunu azaltır. Tretinoin etken maddesi sayesinde, mitotik hızlanmayı stimüle eder; foliküler epitel hücrelerin hızını arttırır. Bu özellikleri sayesinde  komedon oluşmasına engel olur. Epitelin ise ekfoliasyonunu sağladığı için, akne vulgaris tedavisinde gözle görünür iyileştirme gösterir.

Acnelyse Farmakokinetik Özellikler:
Susuz topikal tretinoin formülasyonlarında 10 gün kullanıldığında tekrar edilen  dozlarının % 8′ i ancak sistemik olarak emilime , deriye işleme olarak bildirilmiştir.  Sulu topikal tretinoin de ise 10 günlük kullanımlarda formülasyonları için % 1.41 olarak belirlenmiştir.
Acnelyse Pomadı ciltteki yüzeye iyce yedirerek  uygulandığında ya da dafa fazla gün olarak  kullanıldığında emilimi biraz daha artabilir. Topikal olarak uygulanan tretinoin dozunun % 4.45’inin renal yol, %1,58’inin ise safra yolu ile eliminasyona uğradığı bildirilmektedir.

Endikasyonları:

 

Akne vulgaris, açık komedon, psöriazis, lameller iktiyozis, epidermolitik hiperkeratozis.

Kontrendikasyonları:

Acnelyse Krem kullanırken göz ve göz kapaklarına, dudak ve burun mukozasına bulaştırmamaya dikkat ediniz. İlaç kullandığınız alan ertesi sabaha kadar yıkanmaması gereklidir.

İlacı uyguladığınız bölgedeki deride 2-3 gün sonra eritematö olabilir. Kullanım esnasındaki bu  etkinin size rahatsızlık vermemesi için, her sabah bir miktar kremi tedavi edilmesini istediğiniz bölegeye uygulayabilirsiniz. İlacın kullanım esnasında  deride meydana gelen kızarıklık ve dökülme ilacın istenen etkileri arasındadır. Tedavi hemen bırakıldığında bu durum 3 gün içerisinde sonlanmaktadır.

 

Uyarılar/Önlemler:

Şayet Acnelyse Krem kullanırken, İrritasyon olursa tedavi hemen  kesilmelidir. Mümkün olduğunca güneş ışığı ile temas olmamalıdır, göze, muköz membranlara, ağıza, burun kenarlarına sürülmemesine dikkat edilmelidir.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Herbirimizin Acnelyse Kremi kullanma amacı aynır. Ciltteki istenmeyen sivilce, akne gibi istenmeyen durumları yok edip daha pürüzssüz ve güzel bir cilde sahip olmaktır. Fakat ilacı kullanırken bazende kişinin cilt ve hassasiyet yapısı ile alakalı istenmeyen yan ekkilerine maruz kalabiliyoruz.

Duyarlı kişilerin ciltlerinde kaşıntı,  kızarıklık, ödem, veziküle veya kabuklanma oluşabilmektedir.

Böyle bir durum ile karşılaştığınız taktirde, ilacı kesip cildiniz düzelene kadar başka bir  sivilce pomadı kullanmamanız gerekmektedir. Ya da cildiniz düzeldikten sonra seyrek kullanım ile tekrar deneyebilisiniz. Ancak bu durumu doktorunuz ile iletişime geçip ilacın yan etkilerinden bahsetmeniz gerekmektedir.

Çok nadiren ortaya çıkan bir diğer yan etkisi ise Topikal Tretioin’e karşı allerji çıkmasıdır.

Acnelyse Krem, hipo veya hiperpigmentasyona ufak ihtimallerde olsa neden olabilir. Acnelyse Krem in şimdiye kadar bilinen ciddi bir yan etkisi bulunmamıştır.

Kişinin hassasiyetine bağlı yaşanan ufak yan etkilerde ise  ilaç kesidikten 3 gün sonra deride düzelme göstermektedir.

İlaç etkileşimleri:

Halkımızın  bir çoğu cilt için krem veya pomad kullanırken bir başka marka krem veya tedavi edici olarak bilinen  sabunlar danda aynı anda kullanıyorlar. Oysaki ciltte uygulanan tedavi doktorun önerdiği ilaç ve kremler ile ancak birlikte kullanılır. Şu sabun  şu kişiye iyi gelmiş sende kullan diyenlere kulak asmamamız gerekli. Bu şekilde düzensiz kullanılan ilaçlar ile tedavinizde istediğiniz sonuca ulaşamassınız. Ayrıca Acnelyse Krem i temizleyiciler ile  birlikte kullanıldığı zaman deriyi kurutucu etkisi ortaya çıkar ve cildiniz tahrip olur.

 

Sizlere Acnelyse Krem in  içerisinde bulunan bazı yardımcı etken maddeleri konusunda  önemli bilgiler paylaşmak istiyorum.

 

Acnelyse krem; içerisinde  setil alkol içerdiğinden lokal deri reaksiyonlarına neden olmaktadır. (örneğin, kaşıntı, kızarıklık veya içi sıvı dolu kabarcıklar) ın artmasına sebebiyet verebilir.
Acnelyse krem;(metil hidroksibenzoat) ve nipasol (propil hidroksibenzoat) içerdiği için, alerjik reaksiyonlar ile karşılaşılabilinmektedir.
Acnelyse krem; butil hidroksitoluen E321 içerdiği için,  lokal deri reaksiyonlarına bağşı (örneğin, kontak dermatite) denilen  gözlerde ve deri altı tabakasında irritasyona sebep verebilir ve deri altında irin oluşabilir.
Acnelyese krem; propilen glikol içerdiğinden ciltte irritasyona neden olabilmrktedir.

Bu yan etkiler kişiden kişiye değişiklik gösterebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Acnelyse’in Diğer ilaçlar ile birlikte kullanımı!!

Acnelyse Pomad ı  doktor kullanımı için herhangi bir ilaç veye krem ile beraberinde vermediyse, Acnelyse jeli tek başına kullanmak daha faydalı olacaktır.

Tedavi edici olarak kullanmayı düşündüğünüz  sabunlar ve temizleyiciler ile aynı anda kullanıldığında, ilaç deride cok tesirli  bir kurutucu etki ortaya çıkartır.


Özellikle kükürtlü ve salisilik asit içerdiği bilinen ürünler ile birlikte kullanmamaınızı öneririz. Şayet kullanıyor iseniz dikkatli kullanmanız faydalı olacaktır.  Cildiniz güzel görünmesi için emek veririken birde allerji reaksiyonları ile karşı karşıya kalmayın.

Doktorunuz size Acnelyse Kremi reçete ederken daha önce kullandığınız yada henüz kullanımına devam ettiğiniz bir ilaç var ise mutlaka doktorunuza bildiriniz.

İlaçlara karşı herhangi bir duyarlılığınız var ise bu bilgiyi de  doktorunuza iletmeyi unutmayınız.

Acnelyse’nin  Ruhsat sahibi:

Abdi İbrahim İlaç San. ve Tic. A.Ş.
Reşitpaşa Mah. Eski Büyükdere Cad. No: 4 34467 Maslak / Sarıyer / İstanbul

Üretim yeri:

Abdi İbrahim İlaç San. ve Tic. A.Ş.
Sanayi Mah. Tunç Cad. No : 3 Esenyurt / İstanbul

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ