Kategoriler

Somon DNA Nedir? Somon DNA Faydalı mı? Yüze Nasıl Uygulanır?

Somon DNA Nedir? Somon DNA Faydalı mı? Yüze Nasıl Uygulanır?
  • Cilt Bakımı
  • 31/01/2023 10:11 | Son Güncellenme: 28/02/2023 22:40
  • 0
  • 236

İçerisinde bulunan hyaluronik asit, vitamin ve peptitler sayesinde yaşlanmayı geçleştiren somon DNA yüze nasıl uygulanır konusuna bakıldığında söz konusu DNA’nın aslında bir serum içerisinde olduğu karşımıza çıkmaktadır.

Genel özelliklerine göre bakıldığında somon DNA’nın aslında cilt üzerinde yaşlanma belirtilerini azalttığı ve yaşlanmayı da geciktirdiği görülmektedir.

 

Buna göre bakıldığında sizler de somon DNA nedir, nasıl uygulanır gibi soruların cevaplarını araştırmaktaysanız, işte bu yazımız içerisinde araştırmakta olduğunuz bu ve benzeri soruların cevaplarını kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

 

Somon DNA Nedir?

Aslında bakıldığında somon DNA nedir sorusunun cevabı, somon balığının DNA’sından elde edilmiş protein ve vitaminler, hyaluronik asit ve peptiler ile zenginleştirilmiş bir tür serum olduğu görülmektedir. Söz konusu bu serum bireylerin cilt yapısını gençleştirmek için kullanılmaktadır. Yani başka bir deyiş ile somon DNA aslında bir tür cilt gençleştirme aşısı olarak bilinmektedir.

 

Somon DNA İçeriği Nedir?

 

Yukarıda da değinildiği üzere somon DNA içeriğinde hyaluronik asit, peptit ve vitaminler bulunmaktadır. Buradan da anlaşıldığı gibi hyaluronik asit ile söz konusu somon DNA aslında cildin nem dengesini de ayarlamaktadır.

Somon balığının DNA’sından elde edilmiş proteinler ile birlikte de cildin kollajen miktarını arttırmakta ve bu özelliği ile birlikte de cildin erken bir zamanda yaşlanmasını geciktirmektedir. Aynı zamanda herkes tarafından bilindiği gibi kollajen, cildin elastik yapısını da desteklemekte ve bu şekilde daha gergin bir cilde sahip olunmasına oldukça büyük katkıda bulunmaktadır.

Herkesin bildiği gibi cilt içerisinde olan kollajen miktarında azalma gerçekleştiği durumlarda cildin kırışmaya başladığı ve buna ek olarak da bazı durum ve bölgelerde de sarkmalar yaşandığı karşımıza çıkmaktadır. Somon DNA’da işte bu belirtilerin önlenmesi için günümüzde birçok birey tarafından uygulanmaktadır.

Somon DNA Nasıl Uygulanmaktadır?

Aslında bakıldığında söz konusu somon DNA’nın yüz bölgesine uygulanmadan önce cildin iyi bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Söz konusu temizlik sağlandıktan sonra ise cilt nemlendirilmekte ve üzerine de anestezik bir serum uygulanmaktadır. Bu durum cildin somon DNA uygulanmasına hazırlık süreci olarak karşımıza çıkmaktadır.

Birkaç seans olarak uygulanan söz konusu somon DNA enjekte edilmesinin yaklaşık olarak yirmi dakika sürdüğü belirtilmektedir. Temizlenen ve anestezik serum sürülen cilt artık somon DNA enjekte edilmesine hazır bir konumda olmaktadır. Buna ek olarak somon DNA enjekte edilmesinin seanslarının genel itibari ile dört seans şeklinde ve seanslar arasında on beş gün olacak şekilde gerçekleştirilmektedir.

Bunun yanı sıra somon DNA uygulanmış cildin ilk gün su ile temas etmemesi ve buna ek olarak güneş ışıklarından korunması da gerekmektedir. Bu nedenle bireylerin söz konusu bu uygulamadan sonra güneş kremi kullanması önerilmektedir.

Somon DNA Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Yukarıda da değinildiği gibi somon DNA’nın faydalarının oldukça çok olduğu belirtilmektedir. Özellikle cildin yoğun bir şekilde nemlenmesine katkıda bulunan söz konusu DNA’nın aynı zamanda cildin kollajen üretmesine de yardımcı olmaktadır.

Buna ek olarak cilt bariyerinin de güçlenmesine katkıda bulunan somon DNA’nın aynı zamanda cildin elastikleşme seviyesini de arttırdığı ve bu özelliği sayesinde de cildin erken bir yaşta kırışmasını ve bölgesel sarkmalarını önlediği karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda hücre yenilenmesini de hızlandıran bu somon DNA’nın bireylere oldukça faydalı bir içerik olduğu bilinmektedir. Sizler de somon DNA yüze nasıl uygulanır konusunu araştırmaktaysanız, işte bu yazımız içerisinde söz konusu uygulamanın cilde enjekte edilme yoluyla yapıldığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu yazımıza da bakın:

Gençlik Aşısı

İğnesiz Mezoterapi

Somon DNA Nasıl Uygulanır Videosu

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ