Kategoriler

4 Aylık Bebek Öksürüğüne Ne İyi Gelir?

4 Aylık Bebek Öksürüğüne Ne İyi Gelir?
 • Anne-Bebek
 • 10/07/2022 16:00 | Güncellenme: 03/03/2023 22:34
 • 0
 • 316
 • A+
  A-

4 aylık bebek öksürüğüne iyi gelir? 4 aylık bebeklerde görülen öksürükler genellikle üşütme kaynaklı ortaya çıkmakta. Özellikle ilk 6 ayını doldurmamış bebeklerde ek gıdaya geçiş yapılmasıyla birlikte aynı zamanda bu dönemdeki geçirilen hastalıklarda antibiyotik veya öksürük şurubu tedavisi önerilmemektedir.

Bu durumda 4 aylık bebek öksürüğü ne iyi gelir? Sorusu çocuk doktorlarına sıkça sorulmaktadır. Bu durumda çocuk doktorları genellikle evde doğal olarak uygulanabilecek yöntemleri önermekte veya ciddi bir derecede ise serum uygulaması yapmaktadır.

 

REKLAM ALANI
4 Aylık Bebek Öksürüğüne Ne İyi Gelir?

4 Aylık Bebek Öksürüğüne Ne İyi Gelir?

 

Bebek öksürük yine iyi gelecek yöntemler şöyle sıralanabilir;

 • Bebeğinize duş aldırdı ağınızda buharlı ortamda bir süre daha onunla birlikte kalarak solunum yollarını açabilirsiniz.
 • Kuru öksürük görülen bebeklerde solunum yollarını sürekli olarak nemli tutmak gerekmektedir bu nedenle sürekli olarak su verilmesi ve emzirilmesi gerekmektedir.
 • Bebeğin bulunduğu ortamı sürekli olarak nemli tutmak gerekmektedir. Özel olarak satılan ortamı nemlendiren cihazlar alınarak bebeğin gece boyunca nemli bir ortamda uymasını sağlayarak solunum yollarını açabilirsiniz.
 • Özellikle gece görülen öksürüklerin önlenmesi için bebeklerin bu oyunları desteklenerek daha yüksek yastıklarda yatması sağlanmalı ve akıntının denizleri tıkaması önlenerek nefes alması kolaylaştırabilir.
 • Eğer balgamlı bir öksürüğe sahipse bu durumda bebek yüzüstü yatırılarak hafifçe sırtını sıvazlar ve balgamın dışarıya atılması sağlanır.

Bebeklerde Öksürük Neden Olur?

Bebeklerde öksürük nedenleri bazen çevresel bazen de genetik olarak ortaya çıkabilmektedir. Bebeklerin neden öksürüğe yakalandıklarının tespit edilmesi uygulanacak tedavi yönteminde oldukça önemli bir yere sahiptir.

4 Aylık Bebek Öksürüğüne Ne İyi Gelir?

Özellikle 3 aydan ufak bebeklerde görülen yüksek ateş, yutkunma zorluğu, öksürük ile birlikte kan gelmesi ve bademciklerin aşırı derecede büyümüş olması bir an önce uzman bir doktor tarafından tedavi edilmesini gerektirmektedir.

Bebeklerde Öksürüğe İyi Gelen Doğal Yöntemler Nelerdir?

Bebeklerde Öksürüğe iyi gelen doğal yöntemler arasında genellikle ayva yaprağı ve ıhlamur ile elde edilen çay, pekmez ile karabiber ve bitkisel çaylar tercih edilmektedir.

Ayva yaprağı ile ıhlamur yaprağını bir bardak suda kaynatıp daha sonra ılık haldeyken bebeğe içirilmesi öksürüğü azaltacaktır. Aynı zamanda 2 tatlı kaşığı pekmez ile 1 çay kaşığı karabiberin karıştırılıp bebeğe verilmesi halinde öksürük miktarında ciddi oranda azalma görülecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ