Güzellik Sırları ve Doğal Bakım Önerileri

Advantan Krem Nedir? Ne işe Yarar?

Advantan Krem Nedir? Ne işe Yarar?

Advantan krem nedir? Ne işe yarar?  Nasıl kullanılır? gibi soruların hakkında sıkça sorulduğu topikal kortikoidli pomad ile ilgili akla gelen tüm soruları sizler için derledik

advantan kremi

ADVANTAN 30 GR KREM

Advantan krem başta egzama (mayasıl) a  bağlı deride oluşan kızarıklık sivilce iltihaplı sivilce ödem, su toplamaları, allerjik reaksiyona bağlı kaşıntı ve kabarıklıklarda tüm  deri  yüzeyinde haricen  kullanılan bir kremdir.

Advantan Doktor tavsiyesi ve önerdiği dozda kullanılması uygundur. İçeriğinde barındırdığı kortizon ajanları sayesinde cilt üstündeki tedavi edici mekanizması devreye girek kortikoid merhemin bilinçsizce kullanımı sakıncalı olabilir

ADVANTAN KREM NEDİR ?

Advantan losyon; 30 gr. beyaz ve sarımsı bir renkte olup, opak bir kremdir. Ağzı plastik kapaklı  alüminyum tüplerde  sunulmaktadır.

Advantan krem kortizonlu bir krem olduğu için Doktor tarafından  önerilen kullanım  klavuzuna uyulmasında yarar vardır. Aksi durumda ciltte istenmeyen sonuçlara sebebiyet verebilir.

Advantan Merhem Doz Aşımı Sakıncaları

Örnek:

 • Deride tüylenme,
 • kıl kökü batıkları,
 • kızarıklık
 • iltihaplı sivilcelenmelere neden olabilir.

Advantan krem içerisinde bulunan etken maddesi (metilprednisolon) olan ilaca karşı duyarlı kişilerde çeşitli  yan etkileri olabilir.Advantan kremin yan etkilerini yazımızdan takip edebilirsiniz.

ADVANTAN KREM NE İŞE YARAR?

 • Advantan krem tüm deride hasar görmüş sorunlu bölgeye tedavi edici amaçla kullanılır.
 • Egzama çeşitlerine bağlı kızarıklık deride iltihaplı şişme su toplama, alerji sonucu kaşıntı kızarıklık strese bağlı kıl kökü iltihaplanmasında hasar görmüş cildi yenilemek ve sorunu gidermek için kullanılır.

Advantan krem i doktor un önerdiği kullanım miktarına ve süresine düzenli bir şekilde uyumanız, iyileşmenizi hızlandıracaktır.

ADVANTAN MERHEM DİĞER KULLANIM ALANLARI

Advantan krem deri yüzeyindeki hasar görmüş cildi tedavi edip yenilemek için haricen kullanılır.Sizlere Advantan krem in hangi durumlarda kullanıldığı hakkında bilgilendirmek istiyorum.

 • iltihaplı deri hastalıklarında.
 • Egzama ya baglı deride döküntüsü (yara)
 • Alerjik reaksiyonlarda (kaşıntı,kabarıklık)
 • Deri yüzeyin de tabaka oluşması.
 • Egzama (mayasıl)
 • Ödem, şişme
 • Yanma, sızı hissi,kızarıklık

ADVANTAN KREM KULLANMADAN ÖNCE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NEDİR?

 • Advantan krem kullanmadan önce  doktorunuza muayane esnasında daha önce geçirmiş olduğunuz deri hastalıklarını ve alerji durumunuz var ise bunları belirtmenizde yarar olacaktır.
 • Advantan kremin içerisindeki etken maddesi (metilprednisolon) a karşı duyarlılığınız var ise alerjik reakasiyon ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
 • Advantan kremi kullanmadan önce ciltte daha önce geçirmiş olduğunuz Tüberküloz (verem) veya Sifülüz (frengi) nedeni ile oluşmuş bir hasar (Lezyon) var ise, mutlaka doktorunuza bilgi vermelisiniz.
 • Halk arasında Gül hastalığı diye bilinen (rozasea) a bağlı deride ciddi yara, akne reaksiyonları  var ise, doktorunuza bilgiyi verdikten sonra, yine doktorunuzun önerdiği kullanma talimatına uygun şekilde Advantan krem kullanmanızda fayda var.

ADVANTAN KREMİ NEDEN DİKKATLİ KULLANMALIYIZ?

Advantan kremi doktorun önermiş olduğu miktar ve tedavi süresine dikkat ederek kullanmamız derimizdeki hasar görmüş cildin yenilenmesini ve hızlı sonuç almamızı sağlayacaktır.

Advantan krem kullanırken deri hastalığınız mantar veya bakteriyal bir sebepten ise doktor ilave ilaç ekleyebilir.

Ağır deri hasarlarınızda tedavi süresi uzayabilir bu da cildinizi kurutabilir. Doktor cildi nemlendirmek için Advantan yağlı pomad ilave edebilir.

ADVANTAN KREMİN HAMİLELİKTE  KULLANIMI

Derinizdeki rahatsızlıktan dolayı doktorunuz Advantan krem önerdi ve gebelik durumunuz var ise doktora bildirmelisiniz. Advantan kremin gebeliğin ilk 3 ayında kullanımı önerilmemektedir. Hastanın şikayet ve ihtiyacına göre doktor  Advantan krem kullanımı ile ilgili bilgiyi hastası ile paylaşacaktır.

BEBEKLERDE KULLANIMI

Advantan losyon, uzman çocuk doktoru tavsiyesi ile ilk ayını doldurmuş bebeklerde ve çocuklarda uygun dozajda ve miktarda ve sürede olmak kaydıyla kullanılabilir.

Genellikle ince bir tabaka halinde bebeğin sorunlu cildi üzerine uygulanır ve kullanım süresi ortalama olarak 5 haftayı geçmemelidir. NAdir ve gerekli durumlarda çocuk doktorunuz ya da uzman dermatolog tarafından farklı bir kullanım şekli ve süresi önerilebilir.

GENİTAL BÖLGEDE KULLANIMI

Genital bölgede oluşan kızarıklıklar, ödem ve kaşıntı gibi şikayetlerin tedavisinde etkili bir şekilde kullanılan advantan losyonun vajina dudaklarından içeri olan bölgeye sürülmesi sakıncalı olabilir ve bir takım yan etkilere yol açabilir. Rahim girişine ulaşmayacak şekilde, kasık ve genital bölge başlangıcı bölümüne güvenle sürebilirsiniz.

ADVANTAN MERHEM YÜZE SÜRÜLÜR MÜ?

Advantan bir cilt kremidir ve yüzünüze güvenle sürebilirsiniz.

SİVİLCE TEDAVİSİNDE KULLANIMI

Sivilce tedavisinde etkin olarak kullanılan onlarca başarılı sivilce kreminin yanında bu losyonun etkisi oldukça düşük olsa da, advantan krem kullananlar yorumlarında, bilhassa alın ve çene bölgesindeki akne problemlerine çok iyi geldiğini bildirmişlerdir.

Yaygın olarak akne sorununuz varsa, kimyasal bir merhem kullanmadan önce sivilceleri geçiren ev yapımı maskeler hakkında fikir almak isteyebilirsiniz.

SİVİLCE İZLERİ İÇİN KULLANIMI

Enflamasyonu indirmek konusunda etkili olması sebebiyle akneleri geçirmede etkili olabilse bile, ciltteki hücreleri yenileyici özelliği ile öne çıkmayan advantan merhemin sivilce izlerinin yok edilmesinde bildirilen doğrudan bir etkisi yoktur. Sivilce izleri yazımıza bakabilirsiniz.

ADVANTAN KREM  KULLANIM ŞEKLi VE DOZU NEDİR?

 • Advantan krem kullanımı yetişkinlerde 12 haftaya kadar uzatılabilinir.
 • Advantan krem kullanımı bebek ve çocuklarda en fazla 1 ay (30) günü aşmamalıdır.
 • Advantan krem doktor başka şekilde önermedi ise günde 1 defa ince tabaka halinde sürülür.
 • Advantan kremin fazla kullanımı ve doz aşımı için Advantan krem yan etkileri yazımıza bakabilirsiniz.

 

ADVANTAN KREM YAN ETKİLERİ NEDİR?

Advantan kreminde tüm ilaçlarda olduğu gibi nadiren de olsa  yan etkileri görülebilir. Sizlerle yan etkilerini maddeler halinde paylaşmak istiyorum.

 • Advantan krem içerisinde bulunan etken maddesine karşı duyarlı kişilerde alerjik reaksiyon (kaşıntı kızarıklık) gösterebilmektedir.
 • Advantan kremin en sık yan etkilerinden biri deriye temas ettiğinde kızarması, yanma ve sızı hissi olması. Bu gibi şikayetlerde vakit kaybetmeden doktora başvurulmalıdır.

ADVANTAN KREM SAKLAMA ŞEKLİ NEDİR?

Advantan krem çocukların ulaşamayacağı bir yerde 25 derece (oda sıcaklığında) muhafaza edilebilir.

ADVANTAN KREM SATIŞ FİYATI VE ŞEKLİ NEDİR?

Advantan krem doktor reçetesi ile Eczanelerden temin edilir.

Advantan krem 2018 satış fiyatı KDV dahil 7,57 TL’ dır.

loading...

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ