Kategoriler

Advantan Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Tedavi Şekli

Advantan Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Tedavi Şekli

Advantan krem nedir? Ne işe yarar?  Nasıl kullanılır? kullanım alanları gibi soruların hakkında sıkça sorulduğu topikal kortikoidli pomad ile ilgili akla gelen tüm soruları sizler için derledik

 

advantan kremi

Advantan krem başta egzama (mayasıl) a  bağlı deride oluşan kızarıklık sivilce iltihaplı sivilce ödem, su toplamaları, allerjik reaksiyona bağlı kaşıntı ve kabarıklıklarda tüm  deri  yüzeyinde haricen  kullanılan bir kremdir.

Advantan Doktor tavsiyesi ve önerdiği dozda kullanılması uygundur. İçeriğinde barındırdığı kortizon ajanları sayesinde cilt üstündeki tedavi edici mekanizması devreye girek kortikoid merhemin bilinçsizce kullanımı sakıncalı olabilir

Advantan Krem Nedir?

Advantan losyon; 30 gr. beyaz ve sarımsı bir renkte olup, opak bir kremdir. Ağzı plastik kapaklı  alüminyum tüplerde  sunulmaktadır.

Advantan krem kortizonlu bir krem olduğu için Doktor tarafından  önerilen kullanım  klavuzuna uyulmasında yarar vardır. Aksi durumda ciltte istenmeyen sonuçlara sebebiyet verebilir.

Advantan Merhem Doz Aşımı Sakıncaları

Örnek:

 • Deride tüylenme,
 • kıl kökü batıkları,
 • kızarıklık
 • iltihaplı sivilcelenmelere neden olabilir.

Advantan krem içerisinde bulunan etken maddesi (metilprednisolon) olan ilaca karşı duyarlı kişilerde çeşitli  yan etkileri olabilir.Advantan kremin yan etkilerini yazımızdan takip edebilirsiniz.

Advantan Krem Ne İşe Yarar?

 • Advantan krem tüm deride hasar görmüş sorunlu bölgeye tedavi edici amaçla kullanılır.
 • Egzama çeşitlerine bağlı kızarıklık deride iltihaplı şişme su toplama, alerji sonucu kaşıntı kızarıklık strese bağlı kıl kökü iltihaplanmasında hasar görmüş cildi yenilemek ve sorunu gidermek için kullanılır.

Advantan krem i doktor un önerdiği kullanım miktarına ve süresine düzenli bir şekilde uyumanız, iyileşmenizi hızlandıracaktır.

Advantan Kremin Diğer Kullanım Alanları

Advantan krem deri yüzeyindeki hasar görmüş cildi tedavi edip yenilemek için haricen kullanılır.Sizlere Advantan krem in hangi durumlarda kullanıldığı hakkında bilgilendirmek istiyorum.

 • iltihaplı deri hastalıklarında.
 • Egzama ya baglı deride döküntüsü (yara)
 • Alerjik reaksiyonlarda (kaşıntı,kabarıklık)
 • Deri yüzeyin de tabaka oluşması.
 • Egzama (mayasıl)
 • Ödem, şişme
 • Yanma, sızı hissi,kızarıklık

Advantan Krem Saklanma Şekli Nedir?

Advantan krem çocukların ulaşamayacağı bir yerde 25 derece (oda sıcaklığında) muhafaza edilebilir.

Advantan Krem Fiyatı?

Advantan krem doktor reçetesi ile Eczanelerden temin edilir.

Advantan krem 2020 satış fiyatı KDV dahil 12 TL’ dır.

Advantan Krem Yüze Sürülür mü?

Advantan bir cilt kremidir ve yüzünüze güvenle sürebilirsiniz.

Sivilce İçin Kullanılır mı ?

Advantan kremin başlıca kullanım alanlardan bir tanesi olan sivilce tedavisi için kullanılır. Sonuçları kullananlar için oldukça iyi olduğu söylenilmektedir.

ADVANTAN KREM KULLANMADAN ÖNCE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NEDİR?

 • Advantan krem kullanmadan önce  doktorunuza muayane esnasında daha önce geçirmiş olduğunuz deri hastalıklarını ve alerji durumunuz var ise bunları belirtmenizde yarar olacaktır.
 • İçerisindeki etken maddesi (metilprednisolon) a karşı duyarlılığınız var ise alerjik reakasiyon ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
 • Advantan kremi kullanmadan önce ciltte daha önce geçirmiş olduğunuz Tüberküloz (verem) veya Sifülüz (frengi) nedeni ile oluşmuş bir hasar (Lezyon) var ise, mutlaka doktorunuza bilgi vermelisiniz.
 • Halk arasında Gül hastalığı diye bilinen (rozasea) a bağlı deride ciddi yara, akne reaksiyonları  var ise, doktorunuza bilgiyi verdikten sonra, yine doktorunuzun önerdiği kullanma talimatına uygun şekilde Advantan krem kullanmanızda fayda var.

Advantan Kremi Neden Dikkatli Kullanmalıyız?

Doktorun önermiş olduğu miktar ve tedavi süresine dikkat ederek kullanmamız derimizdeki hasar görmüş cildin yenilenmesini ve hızlı sonuç almamızı sağlayacaktır.

Advantan krem kullanırken deri hastalığınız mantar veya bakteriyal bir sebepten ise doktor ilave ilaç ekleyebilir.

Ağır deri hasarlarınızda tedavi süresi uzayabilir bu da cildinizi kurutabilir. Doktor cildi nemlendirmek için Advantan yağlı pomad ilave edebilir.

Advantan Krem Hamilelikte Kullanımı

Derinizdeki rahatsızlıktan dolayı doktorunuz Advantan krem önerdi ve gebelik durumunuz var ise doktora bildirmelisiniz. Advantan kremin gebeliğin ilk 3 ayında kullanımı önerilmemektedir. Hastanın şikayet ve ihtiyacına göre doktor  Advantan krem kullanımı ile ilgili bilgiyi hastası ile paylaşacaktır.

Bebeklerde Kullanımı

Advantan losyon, uzman çocuk doktoru tavsiyesi ile ilk ayını doldurmuş bebeklerde ve çocuklarda uygun dozajda ve miktarda ve sürede olmak kaydıyla kullanılabilir.

Genellikle ince bir tabaka halinde bebeğin sorunlu cildi üzerine uygulanır ve kullanım süresi ortalama olarak 5 haftayı geçmemelidir. NAdir ve gerekli durumlarda çocuk doktorunuz ya da uzman dermatolog tarafından farklı bir kullanım şekli ve süresi önerilebilir.

Genital Bölgede Kullanımı

Genital bölgede oluşan kızarıklıklar, ödem ve kaşıntı gibi şikayetlerin tedavisinde etkili bir şekilde kullanılan advantan losyonun vajina dudaklarından içeri olan bölgeye sürülmesi sakıncalı olabilir ve bir takım yan etkilere yol açabilir. Rahim girişine ulaşmayacak şekilde, kasık ve genital bölge başlangıcı bölümüne güvenle sürebilirsiniz.

Sivilce Tedavisinde Kullanımı

Sivilce tedavisinde etkin olarak kullanılan onlarca başarılı sivilce kreminin yanında bu losyonun etkisi oldukça düşük olsa da, advantan krem kullananlar yorumlarında, bilhassa alın ve çene bölgesindeki akne problemlerine çok iyi geldiğini bildirmişlerdir.

Yaygın olarak akne sorununuz varsa, kimyasal bir merhem kullanmadan önce sivilceleri geçiren ev yapımı maskeler hakkında fikir almak isteyebilirsiniz.

Sivilce İzleri için Kullanımı

Enflamasyonu indirmek konusunda etkili olması sebebiyle akneleri geçirmede etkili olabilse bile, ciltteki hücreleri yenileyici özelliği ile öne çıkmayan advantan merhemin sivilce izlerinin yok edilmesinde bildirilen doğrudan bir etkisi yoktur. Sivilce izleri yazımıza bakabilirsiniz.

Advantan Krem Vajinaya Sürülür mü ?

Advantan kremin bir çok kullanım alanı bulunmaktadır. Bunlar dan bir tanesi de vajinada oluşan kızarıklık ve kaşıntıdır. Fakat Advantan krem vajinada kullanılacak ise kesinlikle hekim kontrolünde kullanılması gerekmektedir.

Advantan Krem Kullanım Şekli ve Dozu Nedir?

 • Yetişkinlerde 12 haftaya kadar uzatılabilinir.
 • Doktor başka şekilde önermedi ise günde 1 defa ince tabaka halinde sürülür.
 • Advantan kremin fazla kullanımı ve doz aşımı için Advantan krem yan etkileri yazımıza bakabilirsiniz.

Advantan Krem Yan Etkileri Nedir?

Advantan kreminde tüm ilaçlarda olduğu gibi nadiren de olsa  yan etkileri görülebilir. Sizlerle yan etkilerini maddeler halinde paylaşmak istiyorum.

 • Advantan krem içerisinde bulunan etken maddesine karşı duyarlı kişilerde alerjik reaksiyon (kaşıntı kızarıklık) gösterebilmektedir.
 • Advantan kremin en sık yan etkilerinden biri deriye temas ettiğinde kızarması, yanma ve sızı hissi olması. Bu gibi şikayetlerde vakit kaybetmeden doktora başvurulmalıdır.

Advantan Krem Kullananlar Neler Diyor?

-Göz kapaklarım ve gözüm egzama olmuş ve yaklaşık olarak 3-4 aydır bir türlü geçmemişti. Kremi kullandığımda 1 gün içersin de geçirdi. Fakat kortizon muhteviyatlı olduğu için doktorla görüşmeden kullanmayın.

-Ya gerçekten egzamalar üzerinde çok çok etkili fakat işte kortizon içerdiği için yani dikkatli kullanılması gerekiyor. Bide kortizon kullanımı da çok fazla olmaması gerek

-Benimde yaşadığım yoğun bir egzama var ve bu kremi kullandığımda yaklaşık bir saat içerisinde yok ediyor.

-Egzamadan dolayı doktorumun bir çok test yapıp ve sonrasında bu kremi verdiği bir süreçten geçmiştim. Fakat sadece 1 hafta kullan demişti doktorum. Kullandıktan sonra  cildimde hiç bir şey kalmadı.

-Evet krem etkili fakat dozunun çok iyi ayarlanması gerekmekte çünkü kortizon içeriyor arkadaşlar.

-Saç diplerim de kaşıntı ve kızarıklık gibi problemlerim vardı ve doktora gittim bu kremi önermişti baya bir kullandım yaklaşık 1-2 ay kadar ve herhangi bir etkisini göremedim ben.

-Ürtiker baya bir azmış durumdayken imdadıma yetişen kremdir. Kortizon içerikli olduğundan çok fazla sürmemeye ve kullanmamaya çalışıyorum fakat dayanamadığım zamanlar mecbur kullanıyorum ve tık diye kesiyor kaşıntıyı

-Vitiligo lekelerine de oldukça iyi gelmekte. Benim lekelerim baya bir giderdi. Yalnız gündüz güneş kremi ile beraber kullanmanız gerekiyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ