Kategoriler

Çay Ağacı Yağı ile Yara Tedavisi

Çay Ağacı Yağı ile Yara Tedavisi
  • Cilt Bakımı
  • 20/04/2017 17:16 | Son Güncellenme: 16/02/2023 00:57
  • 0
  • 8.021

Cilt üzerinde kullanılan genel olan hastalıklar ise sivilceler, uçuklar, vajinal akıntılar,  cilt yaralarında, diş eti yaraları ve çeşitli ağız problemlerinde kullanılmaktadır.

Bu hastalıkların tedavilerinde oldukça başarılı sonuçlar veren çay ağacı yağının içerisinde son derece etkin maddeler bulunmaktadır.

Vitamin ve mineral yönünden zengin olan çay ağacıyla yara tedavisi de yapılması oldukça mümkündür. Bunun içinde çeşitli prosedürler takip edilmelidir.

Çay ağacı ya da yara tedavisi diğer hastalıkların tedavilerinin nasıl yapılacağını sizler için toparladık. Çay ağacı veya diğer adı ile Melaloyka, Avustralya’da yetiştirilen çay ağacından toplanılan, cilt hastalıkları için etkili bir yağ türü olarak bilinmektedir.

Bu yöntem ilk Avustralya da başlamış ve özellikle de Avustralya’da asırlarca Aborjinler, çay ağacı yağını mikrop öldürücü etkisi ile kesikleri ve yaraları iyileştirmek adına kullanmışlardır. Günümüzde ise şampuanlar da deodorantlar da bir çok kozmetik ürünün içerisinde yer almaktadır. Akne ve egzamayı tedavi eden kremlerin içerisinde de çay ağacı yağı kullanılmaktadır.

 

 

Çay Ağacı Yağıyla Yara Tedavileri

Ağız içi Yaralar için Çay Ağacı Yağı Tedavisi

Hemen hemen aklınıza gelebilecek tüm ağız içi yaralar da tedavi olarak çay ağacı yağı kullanılmaktadır. Aftlar, epitel doku sorunları, diş eti yaraları ve diş çekimi sonrasında bu yağı kullanmanız kısa sürede sorunlarınızı ortalıktan kaldıracaktır. Yapmanız gereken ise 4 ila 5 damla çay ağacı yağını bir miktar su ile karıştırarak ağız içerisine uygulamanız. Yağın bir müddet ağızda bekletmeniz gerekmektedir. Bu yağ ağız kokusu sorunlarında da oldukça da etki vermektedir. Doz aşımı ve sık kullananlara yararlı değil daha çok zararı olacaktır.

Vajinal Akıntı Sorunlarında Çay Ağacı Kullanımı

Eğer vajinal bölgenizde mantardan kaynaklı kötü kokular geliyorsa bu yağla tedavi etmeniz mümkündür. Birkaç damla çay ağacı yağını tamponunuza dökerek fitil usuluyla yerleştirirseniz kötü kokular çabucak sizi terk edecektir.

Sivilce Sorunlarında Çay Ağacı Kullanımı

Sivilcelerde genel olarak ergenlik dönemlerinde kişilere bela olan hele ki bir de yağlı cilde sahipseniz sizin peşinizi kolay kolay bırakmamaktadır. Çay ağacı yağyla iltihaplı sivilcelerinizi kısa bir sürede yok edebilirsiniz. Tek yapmanız gerekense bir damla çay ağacı yağını sivilcenizin üzerine sürmenizdir. Çok kısa sürelerde cildinizdeki azalmayı görebileceksiniz.

Cilt Yaraları için Çay Ağacı Kullanımı

1 su bardağı suyun içerisine 10 damla çay ağacı yağını döküp elde ettiğiniz karışımı tüm cilt yaralarınıza ve enfeksiyonları kaldırabilmek için kullanabilirsiniz. Günde üç defa yaranıza bu karışımla pansuman yapabilirsiniz.

Çay Ağacı Yağı Faydaları

Bakterilerin veya mantarların enden olduğu cildin aşırı yağlanmada, siğil, kaşıntılı döküntüler, kepek vb. cilt hastalıklarına karşı da doğal bir iyileştirici olarak bilinmektedir. Aynı zamanda da güneş yanıklarına ve derideki soyulmalara karşı da iyi gelmektedir.

Solunum yollarıyla astım, boğaz ağrısı, öksürük ve benzeri sorunların tedavisine yardımcı olmaktadır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ