Kategoriler

Arbutin ile Cilt Lekelerine Son

Arbutin ile Cilt Lekelerine Son

Arbutin nedir? Cilt lekelerini gideren arbutin ile cilt lekelerini giderme. Çok fazla araştırma yapan Japonlar birçok bilimi inceleyen bilim adamları, ulaştıkları sonuçlardan biride bitkisel arbutinin ciltteki lekelere %40 gibi rakamlara ulaştığı zaman daha fazla etkili olduğunu da açıklamışlardır.

Araştırmalarını Kobe Üniversitesi, Osaka Prefecture Üniversitesi ve Biokimyasal Araştırmalar Laboratuarında ilerleten Japonlar, tüm dünyaya bitkisel olan arbutinin cilt lekeleri olan tedavilerde etkili ve güvenli bir madde olduğunu da göstermiştir.

Arbutinin cilt bakımında etkin bir madde olarak kullanıldığının en büyük kanıdı, cilt beyazlatma ve leke giderme konusunda son derece etkili bir ürün olan aklık kremi ana malzemesi olarak da kullanılıyor olmasıdır.

Bitkisel Arbutin Nedir?

Bitkisel olan arbutin deri hücrelerinin en ayrıntılarına kadar inerek çok fazla rol üstlenen güçlü ve özel bileşimdir, doğal bitkilerden elde edilmektedir.

Bitkisel leke giderici olan bitkisel arbutin, biyolojik teknolojiyle kozmetikte cildinizde renk açma özelliği en çok bilinen maddeyi içerisinde bulundurur.  Cildin vazgeçilmesi olan fonksiyonlarının optimum gelişimi için enerjinin (ATP) arttırılmasını desteklemektedir. Hücreler arasında iletişim ağının doğru bir şekilde yeniden kurulmasına yardımcı olmaktadır. Cilt lekelerinin gözle görülür olan maddelerinin azaltılmasında en önemli etkenlerden biridir. Bitkisel arbutin neyden elde edilmekte diye soracak olursanız bitkisel arbutin ayı üzümünde yüksek oranda bulunmaktadır. Buğday, armut kabuğu ve koca yemiş yapraklarında ve düşük miktarlarda da kızılcık ve yaban mersini yapraklarında bulunur.

Arbutin Cilde Nasıl Etki Ediyor?

Bitkisel arbutin cildinizdeki fazla melanini renksiz madde ile değiştirmektedir. Bazı enzimler ile birleşerek fazla tyrosin oksidasyonunu engellemektedir. Yani güneş nedeniyle ciltte oluşan hasarı ve cilt yaralanmalarını (sivilce, leke vb), sonra epidermiste (üstderi) cildinize rengini veren melanin miktarının artmasına bağlı bir şekilde oluşan cilt lekelerinin ilerlemesine de engel olmaktadır.

Bu Konuda Yapılmış  olan Araştırmalar var mı?

Güneşli havalarda şemsiyesiz bir Japon göremezsiniz. Dr. Ashok K. Chakraborty, Doç Dr. MARİ KOMOTO, Dr. Yoko’nun Kobe Üniversitesi’nde yapılan araştırmalarda bitkisel olan Arbutin’in cilt lekelerine neden olan melanin sentezini 5 günde %20’e kadar azalttığı kanısına varmışlardır. Ayrıca da yine Japonya’da gen klonlama ve beslenme üzerine uzmanlaşmış olan Ezaki Glico Biokimyasal araştırmalar Laboratuarı ve Osaka Prefecture Üniversitesi Tarım ve biyolojik Bilimler Enstitüsü, Uygulamalı Moleküler Biyoloji ve Uygulamalı Biyokimya Laboratuvarların da yapılan bir araştırmaya göre melanin sentezinin kontrol edilmiş modeline göre bitkisel arbutin ile %40 azaldığını görmüşlerdir. Japonlar sadece elektronik bir şekilde değil, kozmetik alanında da uzmanlaşmışlardır.

 

Dikkat etmeniz gereken ise güneşte şemsiyesiz gezen Japon göremezsiniz. Beyaz ve bakımlı ciltleriyle sosyal statüyü temsil ettiği için çok fazla önemsemektedirler. Arbutin bitkisini, bitkisel plasentayla olan bir kombinasyonla daha güçlü bir hale getirerek etkisini arttırmaktalar. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Nazan Karakuş ise beyaz ten tercihleri nedeni ile Japonya’nın ciltlerine verdikleri değer çok fazladır. Japonların yaptıkları bitkisel olan arbutin araştırmasının önemli sonuçlar içerdiğini söylemiştir. Arbutin bitkisi Japonlar için oldukça etkili bir madde olup herkes tarafından kullanılmaktadır. Ciltlerine verdikleri önemden dolayı da Japonlar her türlü cilt lekelerine giderebilmek için araştırma içerisinde her gün yenilenmekteler.

Eğer arbutrini cilt lekeleriniz için kullanmak niyetindeyseniz, bu faydalı ürüne ek olarak alternatif olarak kullanabileceğiniz leke giderici maske tarifleri ve diğer yöntemler için yüzdeki lekeler nasıl geçer adlı yazımıza da bakabilirsiniz.

Arbutrin gibi doğal malzemeler yerine daha kesin ve etkili sonuçlar için, en iyi leke kremleri ve isimleri yazımıza bakarak, kullanacağınız leke giderici kreme karar verebilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ