Kategoriler

Göz Şekline Göre Makyaj, Göz Şekline Göre Makyaj Nasıl Yapılır?

Göz Şekline Göre Makyaj, Göz Şekline Göre Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj yaparken mutlaka göz şekline göre makyaj yapmaya özen göstermelisiniz. Göz şeklinizi biliyorsanız makyaj yapmanız çok bir işlemdir. Çünkü herkesin göz şekline göre makyaj teknikleri bulunur. Unutmamanız gereken dünyanın en güzel makyajını yapsanız da eğer gözünüze uygun bir makyaj değilse hiç hoş görünmezsiniz. Detaylı bir şekilde göz şekillerini birbirinden ayırdık sizler için.

Birbirine Yakın Gözler İçin Makyaj Önerileri

Gözleri birbirine çok yakın olan kişiler göz pınarlarına da çok açık bir şekilde renk far uygulayarak gözün dış köşesini koyultmalı ve yanlara doğru da farı çekik bir şekilde uygulamalı yapmaları gerekir. Aynı zamanda da kaşların ortalarını birbirinden ayırmaları gerekir. Böylelikle gözleriniz de birbirinden dengeli bir şekilde ayrık gösterilir.

Birbirine Uzak Gözler İçin Makyaj Önerileri

Eğer birbirinden uzak gözler bulunuyorsa iç kısımlara koyu bir renk kalem ve far uygulaması yapabilirsiniz. Gözün dış kısmına ise açık bir renkte far uygulamanızı tavsiye ederim. Böylelikle gözlerin birbirine daha yakın bir şekilde görünür.

Çekik Gözler İçin Makyaj Önerisi

Çekik gözlere de sahip olan kişiler daha çok kirpik diplerini boyamalı ve smoky şekilde dağıtıldığı zaman göz yapısını büyütebilirler.

Çukur Gözler İçin Makyaj Önerileri

Göz şeklinize göre makyaj da en çok dikkat edilmesi gereken nokta ise başında çukur gözlere shaip olan kişiler daha fazla göz yapısını büyütebilmektelerdir.

Göz şeklinize göre makyajlarda en çok dikkat etmesi gereken grubun başlarında çukur gözlü kişiler bulunmaktadır. Çukur gözlere sahip olanlar çok fazla gölgeli makyaj yapmaktan uzak durmalıdır. Gözlerinde açık ve aydınlık renkleri daha çok tercih etmeleri gerekir. Koyu ve karanlık renkler tüm göz kapağında kullanılmaması gerekir.

Düşük Göz Kapaklılar İçin Makyaj Önerileri

Düşük göz kapağına uygun olan kişiler göz makyajlarında klasik lift tekniğini kullanmaları gerekir. Gözlerin uç kısımlarında yani dış kenarlarına hafif bir şekilde çekik göstermeleri gerekir. Kaş altını çok aydınlatmadan ve göz kenarları da bir şekilde koyu yapmalılar. Göz ucu ile kaş arasında çizgi varmış gibi düşünerek farı buradan aşağı düşürmemelilerdir.

Öne Çıkık Gözler İçin Makyaj Önerileri

En ideal göz yapılarından biridir. Bu göz tipindeyse yapılmaması gereken tek şey parlak ve aydınlık renklerden uzak durulmasıdır. Bunun yerine orta ya da koyu tonlarda olacak makyajlar ile göz geriye doğru itilmesi gerekir. Bu göz tipine göre kalın eyeliner, kalın kalem çekmek daha çok yakışacaktır.

Yukarı Çekik Gözler İçin Makyaj Önerileri

Bu tipe sahip olan kişiler, farları göz kapağının dışına çıkarmamalılar. Sadece göz kapağının ortasına olacak ve crease bölgesine gölge verilmesi gerekir. Bu gözler daha çok yuvarlak göstermektedir.

Aşağıya Çekik Gözler İçin Makyaj Önerileri

Gözün alt dış köşesini ise fazla boyamadan gözün üst kısmındaki kirpik çizgisini takip ederek degradeli bir makyaj yapabilmektedirler. Kalem veya eyeliner ile gözü yukarı çıkarabilirler.

Badem Gözlüler İçin Makyaj Önerileri

Göz şekillerinde en ideal göz şekli olan badem gözler makyaj artistleri bu tip gözlerde makyajı çok severler. Badem gözlü olan kişiler her makyajı yapabilmektedirler.

Makyaj ile ilgileniyorsanız porselen makyaj nasıl yapılır yazımızı ilginç bulabilirsiniz.

Ayrıca göz şekline göre makyaj yaparak yüzüyle en uyumlu makyaj türünü yakalamaya çalışan okurlarımız, daha genel bir makyaj tekniği öğrenmek için yüz şekline göre makyaj yazımızı da çok okudular.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ