Kategoriler

Cilt Lekelerini Gidermek için En İyi Leke Giderici Kremler

Cilt Lekelerini Gidermek için En İyi Leke Giderici Kremler

Ciltte oluşan lekeleri, cilt lekelerini gideren, leke giderici kremler kullanabileceğiniz en etkili krem markalarını ve kremlerin adlarını, kullanış biçimlerini, ne işe yaradıklarını incelediğimiz yazımızda, cildinizde güneşin zararlı ışınlarından tutun, eski sivilceleriniz den arda kalan tatsız hatıralara, yanık izlerinden tutun yara izlerine kadar çeşitli boyuttaki ve renkteki büyük küçük, kırmızı, siyah, kahverengi yüz lekelerinin tedavisinde etkili, eczanelerden kolayca ve çoğu kez reçetesiz bir şekilde temiz edebileceğiniz, leke giderici kremler ile ilgili ayrıntıları derledik ve cilt lekeleri için en sık tercih edilen kremleri, önem sırasına göre sizlere sunmaya çalıştık.

cilt lekesi giderici krem markaları

Cilt lekelerinin tedavisinde yardımcı olarak kullanılan, leke giderici en etkili merhemleri, kullanım amaçlarını ve kremlerle ilgili detaylara yazımızın devamında erişebilirsiniz. Tedavisinden optimum fayda elde edebilmek açısından, leke giderici kremlerin prospektüslerindeki bilgilere ya da doktorunuzun tavsiyelerine uygun bir biçimde kullanılması ve düzenli olarak sürülmesi gerekmektedir.

Cilt lekeleri için maske hazırlanmasında da aktif rol oynayan ajanlar olduğu kadar tek başlarına kullanımda da fayda sağlayan bu leke giderici merhemleri tanıyalım.

Ciltteki ölü deriyi soyarak lekeleri giderme işleyiş mekanizmasına sahip bu tip pomadların bilinçsizce kullanımları, istenmeyen yan etkilere yol açabileceğinden, leke tedavisi için krem kullanmadan önce ve kullanım sırasında dikkat edilmesi gereken noktalara da yazımızın sonuna doğru değiniyor olacağız.

Leke Giderici Krem Listesi;

 1. Madecassol Leke Kremi
 2. Expigment Leke Kremi
 3. Tretin Krem
 4. Arnavut Kremi
 5. Scarex Krem Jel
 6. Contractubex Krem
 7. Sinoz Leke Kremi
 8. Biolog Leke Kremi
 9. Nivea Leke Kremi
 10. Bioderma White Objective Serum
 11. Hipokort
 12. Zeghy Krem
 13. Achromin Krem

Expigmentten Madecassol’a, en bilindik ve daha az tanıdık ama bir o kadar da etkili leke açıcı merhemlere gelin birlikte bakalım;

 • Madecassol Krem

Yara izi, yanık izi, sivilce izleri ve cilt lekelerinin giderilmesinde ilk akla gelen, uygun fiyatı ile de tercih sebebi olan, Centalla Asiatica içeği sayesinde cildin onarılması ve hücre yenilenmesinde önemli rol oynayan, piyasadaki en çok satan ve aranan cilt lekesi kremidir.

Açık yara üzerine sürülmesi tavsiye edilmeyen Madecassol merhem, üzerinden uzun zaman geçmiş cilt çatlaklarına, güneşin oluşturduğu kahverengi lekelere, kağıt kesiğinden kedi tırmığına her türlü yara izine, ütü izinden, izmarit yanığı lekesine kadar pek çok yanık izinin görünümünün ciddi şekilde azaltılarak cilt lekelerinin giderilmesinde önemli rol oynayan krem ve kullanımı hakkında çok daha detaylı bilgiye Madecassol adlı ana başlığımızdan ulaşabilirsiniz.

 • Expigment Krem

Expigment ise, adını aldığı pigment kelimesinden de anlaşılabileceği üzere, ciltte oluşan hiperpigmentasyona iyi gelmenin yanı sıra, cildi soyarak ve deri üstündeki ölü tabakayı attırarak lekeleri gideren, etkili ama dikkatli kullanılması gereken bir diğer krem markasıdır. Expigment 2 ve 4 şeklinde, etken leke giderici madde yoğunluğuna göre kategorilere ayrılmış ve uzman dermatolog doktor kontrolünde kullanılması tavsiye edilen bir kremdir.

Güneş lekelerinin giderilmesinde de oldukça etkili olan Expigment leke kremi içerdiği hidrokinon etken maddesi sayesinde, ciltteki renk değişimlerine bağlı oluşan yüz lekelerine, çillere, sonradan çıkan benlere v.b. izlere iyi gelen etkili bir leke kremidir. Konu hakkında daha fazla detay için Expigment Krem adlı yazımıza da bakabilirsiniz.

 • Contractubex Krem

Yara izlerinin giderilmesinde uzun yıllardır etkili bir şekilde kullanılan Contractubex jel, yanıklar ve ameliyat sonrası dikiş izlerinin azaltılmasında da önemli rol oynarken, yüze uygulanması sayesinde, yaygın ve koyu renkli bile olsa, cilt üzerinde oluşmuş pek çok çeşitli lekeyi ortadan kaldırması ya da en azından  lekelerin rengini açarak yüzünüzdeki görünümüzü ciddi şekilde azaltması ile ünlü etkili bir leke giderici pomaddır.

Contractubex Jel krem tırnak izleri gibi ince kesiklerden kalan izler ve derin çukurumsu görüntülü lekelere bile uzun vadeli ve düzenli kullanımda iyi gelen bir merhemdir.

 • Tretin Krem

Lekelerden daha ziyade, ciddi şekilde akne sorunu olan kişilerin cildini adeta pul pul döküp soyarak, deri değiştirmelerini sağlayarak tedavi eden bir krem olan Tretin’in kontrollü kullanımı ve cilde daha nadir olarak, çok ince bir tabaka olarak sürülmesi sonucunda hücrelerin sağlıklı ve kıvamında bir derecede yenilenmesinin sonucu olarak, istenmeyen cilt lekelerinden kurtulmak mümkün olduğu için, leke giderici krem isimlerinin arasında Tretin kreme de yer vermeyi uygun gördük.

Retinoik asit içeren krem markaları arasında yer alan Tretin, içeriği sayesinde cildin kendi kendini onarmasında da etkili bir tür ilaçtır.

 • Arap Kızı Kremi

İçeriğindeki gliserin, Be ve E vitamini sayesinde, oldukça doğal bir ürün olan Arap kızı kremi de bilimsel olarak faydası kesin olarak kanıtlanamamış olsa da çillerden tutun, güneş lekelerine, sivilce izlerinden yara izlerine pek çok cilt lekesinde tedavi edici özellikte olduğu iddia edilen ve oldukça pozitif kullanıcı yorumları almış bir krem türüdür. Cilt lekesi kremi olmaktan ziyade, beyazlatıcı, aydınlatıcı ve berraklaştırıcı bir krem olan Arap kızı kremi ile ilgili daha fazla detay öğrenebilirsiniz.

 • Arnavut Kremi

Aklık kremi adıyla da anılan Arnavut kremi, göçmen kadınların Türkiye’de adını duyurduğu ve cildi beyazlatıcı, cilt lekelerini azaltıcı ya da giderici etkisi, berraklaştırıcı ve yüzü pürüzsüzleştirici etkisi ile tanınan ve sevilen bir krem türüdür. Farklı markaların çıkardığı isimler ile piyasa bulunabilen ve yüzdeki renk değişikliklerini eşitleyen, beyazlaştıran ve koyu lekeleri temizleyerek güzelleştiren krem ve nasıl kullanıldığı hakkında detaylı bilgi için Göçmen kremi/Arnavut kremi adlı başlığımıza bakabilirsiniz.

 • Sinoz Krem

Güneş lekeleri, çiller ve yüzde oluşan kahve rengi lekelerin giderilmesi ve lekelerin renginin açılmasında oldukça iddialı bir marka olarak piyasaya giriş yapmış Sinoz leke kremi, reklamı çok iyi yapılmış bir marka olduğu için, bir PR ürünü mü yoksa gerçekten etkili bir leke giderici mi kesin bir şey söyleyemiyoruz ancak Sinoz ürünleri ile ilgili internet araştırması yapıldığında genel olarak negatif kullanıcı geri bildirimleri olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca yukarıda bahsi geçen diğer leke kremlerden farklı olarak, kullanımı sırasında oluşabilecek yan etkilerinin oldukça az olduğu bir krem olarak, tercih sebebiniz olabilir. Sinozdan pek hoşlanmayanların sayısı da çok az değil tabi diye ekledikten sonra, kullanmadan önce sinoz kullananların yorumları sayfasına da bakmanızı tavsiye ederiz

 • Biolog Leke Kremi

Meyan kökü,s,yah üzüm, avokado ve E vitamini barındırarak, tamamen doğal içerikli, bitkisel bir ürün olduğunu iddia eden Biolog marka cilt lekesi kreminin içerisinde alkol ve parfüm olduğunu ve dolayısıyla da çok da güzel koktuğunu söylemeden geçemeyeceğiz.

Yaşa bağlı oluşan cilt lekelerinden sivilce izlerine, güneşten kaynaklı kahverengi lekelerden tutun, epilasyon sonrası oluşan yanıklara bağlı lekelenmelere kadar pek çok cilt sorununda etkili olduğu iddia edilen ancak araştırmalar sonucunda da pek çok şikayet dolu kullanıcı yorumu almış bir krem türüdür.

Ünlülerin 10 gün içerisinde cilt lekelerini geçirdiği ile ilgili reklam yaptıkları kremin gerçekten işe yarayıp yaramadığı ise bir muamma.

 • Nivea Vital Leke Kremi

Nivea gibi bilindik bir markanın, Vital Soya yaşlanma karşıtı kremi geniş adıyla piyasaya sürdüğü, yukarıda bahsi geçen kremler ile kıyas bile götüremeyecek kadar minimal etkiye sahip olsa da neredeyse hiç bir yan etkisi olmaması sebebiyle, hafif cilt lekelerinin giderilmesi ya da oluşmaya yüz tutmuş lekelerin giderilmesi amacıyla yüzünüze ve tüm vücudunuza güvenle uygulayabileceğiniz, uygun fiyatlı bir cilt kremidir.

 • Bioderma White Objective Serum

Bolca C vitamini de içeriyor olması bakımından cildiniz için leke giderme haricinde de faydaları bulunduğunu düşündüğümüz bir ürün olan Bioderma’nin leke serumu, hücrelerin kendi kendini onarması sonucu yenilenerek lekeleri geçirdiğini iddia eden, kullanımı biraz sıkıntılı da olsa, sonuçları yüz güldürücü olan bir ürün.

 • Zeghy

Bronzlaşarak güzelleşmeye çalışırken özellikle güneşten kaynaklı olarak bolca cilt lekesi edinen kadın ve erkeklerin severek kullandıkları, derinin rejenerasyonunda etkili ve oldukça hızlı sonuç vermesi sebebiyle sevilen bir ürün olan Zeghy krem ise piyasada daha yeni sayılabilir. Zeghy ile ilgili kullanıcı yorumları elimize ulaştıkça cilt lekelerini gidermede ne kadar etkili olduğu ile ilgili yazımızı güncelliyor olacağız.

 • Achromin Krem

Achromin Max leke giderici mucizevi krem sloganı ile satışa sunulan krem ise cilt lekelerini tamamen ortadan kaldırmaktan ziyade, lekeleri açıcı bir etkiye sahip ancak Kontes krem ile kombine olarak kullandığı zaman optimum bir sonuç elde etmek dah mümkün hale geliyor.

 • Murad, Essential-C Day Moisture SPF 30

Özellikle kahverengi lekeler için etkili olan kremlerden olan murad krem, içerik olarak yoğun miktarda C vitamini ve antioksidan içermektedir.

 • Nuxe, Splendieuse Yeux

Özünde kakao, C vitamini, peptitler içermektedir. Dönem dönem göz çevremizde lekeler oluşmaktadır. Kahverengi yuvarlakların üzerinde etkili olan kremler dendir.

 • Bioderma Pigmentbio H2O
Biodermanın misel suyu mucizesi ile lekelere karşı savaşan bir diğer ürünlerden bir tanesidir. Suyun özelliklerinden bir tanesi de yeni oluşacak lekelere karşı savaşmasıdır.
 • Lierac Lumilogie Day & Night Dark Spot Correction Double Concentrate
Cildimizde uzun zamandan beri var olan yada yeni oluşmuş lekeler için önemli kremlerden bir tanesidir. Düzenli olarak 2 ay kadar kullandığınızda koyu lekelerinizin üstesinden geliyor. Ürün iki çeşitten oluşuyor bir tanesi gündüz diğeri de gece konsantresidir.
 • Teoxane Radiant Night Peel

Gece ürünü olup, cildinizi iyice temizledikten sonra cildinize ince bir tabaka şeklinde sürüp yatabilirsiniz. Koyu renkleri açmada baya bir yardımcınız olacaktır. İçeriğinde ise glikolik asit bulunmaktadır.

Leke Kremlerini Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilt lekelerinizi geçirirken, cilt sağlığınızdan olmak istemiyor ve kullandığınız ürünlerden maksimum fayda sağlamak istiyorsanız; aşağıdaki bir kaç basit püf noktasına dikkat etmelisiniz

 • Leke giderici kremler geceleri kullanılmalı, kullanım sonrası yüzünüzü iyice temizlemeden kesinlikle güneşe çıkılmamalıdır.
 • Kremlerin düzenli kullanımı, hücre yenilenmesi ve cildin onarım sürecinin disiplinli bir şekilde gerçekleşmesi açısından ciddi önem teşkil eder. Rastgele zamanlarda aklınıza geldikçe kullandığınız leke kremlerinden bir fayda göremezsiniz.
 • Leke gidericilerin kullanımının sabahında, cildinize uygulayacağınız koruyucu ve nemlendirici bir krem ile cildinizin daha sağlıklı ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.
 • Gebelik, emzirme gibi özel bir durumunuz var ise leke kremlerini kullanmadan önce mutlaka doktorunuza bilgi verip onay alınız.
 • Herhangi bir alerjik reaksiyon ile karşılaşmanız durumunda mutlaka uzman bir dermatoloğa ya da duruma göre sağlık kuruluşlarının acil servislerine başvurunuz

En etkili leke kremlerini derlediğimiz yazımızda unuttuğumuzu düşündüğünüz, sizlerin kullandığı ve fayda gördüğü bir ürün var ise, yorumlar aracılığıyla lütfen bizlerle paylaşınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ