Kategoriler

Cazibeli ve Çekici Bir Kadın Nasıl Olunur?

Cazibeli ve Çekici Bir Kadın Nasıl Olunur?

Cazibeli kadınlar, çekici kadınlar aynı anda hem güzel hem de cazibeli olabilecekleri gibi, fiziksel görünümleri uzaktan bakışta ya da donuk bir fotoğrafa öylece bakıldığında vasat ve hatta vasatın altında dahi olabilir.

cazibeli kadın nasıl olunur

 

Çekici olmak için olmazsa olmaz özelliklik fiziksel güzellik değildir. Cazibe; bir kadının yüzünün gözünün güzelliğinden daha çok, hareketlerinden, duruşundan, gülüşünden, konuşmasından, hal ve tavırlarından ve dahi bazen sadece sigara içişinden bile gelebilen bir özelliktir.

Cazibeli Kadın Nedir ve Nasıl Olunur?

Cazibeli kadın, altın oran güzellik özelliklerine sahip olmasa bile, etraftan bakanlara her daim çekici görünen, yüzündeki gözündeki kusurların göze hiç gelmediği, yaydığı enerji ile çevresindekilere olduğundan daha güzel ve seksi görünen kadınlara denir.

Cazibeli olmak, çoğu kez kişilerin karakter özelliğinin bir parçası olduğu için cazibeli olunmaz cazibeli doğulur sözü de kabul gören düşüncelerdendir ancak doğuştan gelen bir cazibeniz yok ise dahi, çekici bir kadın olmanın gerekliliklerini yerine getirirseniz, siz de çevrenizde cazibeli kadın olarak anılabilirsiniz.

  • Özgüvenli Olun 

Cazibenin ve çekiciliğin belki de en önemli özelliği özgüvenli olmak. Özgüvenli kadınlar yüzleri gözleri, ağızları burunları, montları, şapkaları, ayakkabıları saçları nasıl olursa olsun, her daim toplum içinde dik ve kendine güvenir şekilde yürürler ve kendilerine olan, ukalalık ve büyük burunluluk boyutunda OLMAYAN güvenleri, etrafa öyle bir hava yayar ki kadının varsa kusurları, özgüveninin altında gizlenir ve çevre tarafından görülmez.

  • Kendinizi Güzel Hissedin

Size hangi saç renginin ya da ne boy eteğin yakıştığından daha önemlisi, hangi saç rengi ve modeli, hangi boy etek ve ne tip bir çanta ile kendinizi rahat ve güzel hissettiğinizdir. Çevreniz tarafından ne kadar övgü görürseniz görün, görünümünüzden kendiniz memnun değilseniz ya da giydikleriniz, taşıdıklarınız içinde kendinizi rahatsız hissediyorsanız, çevrenin de sizi yeterince çekici görmesi mümkün değil. Doğru cansız mankene, doğru bedende bir kıyafet giydirdiğinizde, manken ne kadar cazibeli görünüyorsa, kendinizi iyi hissetmediğiniz bir kıyafetle siz de o kadar çekici olabilirsiniz en fazla.

  • Zeki Davranın

Erkeklerin eş seçimlerinde zeki ve eğitimli kadınlar yerine, cahil, düşünmeyen, değerlendirmeyen ve itiraz etmeyen kadınları tercih ettikleri dönemler çok geride kaldı. Özellikle yeni teknoloji ve kozmetik sektöründeki gelişmeler sebebiyle  güzelliğin yapay bir şekilde elde edilmesinin çokça kolaylaştığı bu dönemde, güzel kadınlardan daha çok, zeki ve eğitimli kadınlar rağbet görüyor ve erkeklere çok daha çekici görünüyor.

İyi bir meslek sahibi, ortamlarda ağzı güzel laf yapan, çekici bir konuşma tarzına sahip olup özgüvenli bir biçimde kendini ifade eden kadınlar cazibeli olarak kabul ediliyor.

  • Karizmatik ve Cool Bir Duruş Sergileyin

Karizmatik ve cool olacağım derken, asık suratlı olmamaya dikkat edin tabi ama “giggler” diye anılan her şeye lisesi kızlar gibi kıkırdayan bir kadın olursanız, cazibe kelimesi ile aynı cümle içerisinde anılamayacağınızı garanti ediyoruz.

Olaylar ve durumlar karşısında olgun ve oturaklı bir duruşa sahip olun, karizmatik durun. Yerine göre ciddi, yerine göre otoriter olmayı bilirken, uygun zamanda uygun şekilde gülümsemeyi ya da şuh bir kahkaha atmayı da ihmal etmeyin.

  • Mimik ve Jestlerinizi Kullanın

Konuşurken, el kol hareketlerinizi ve yüzünüzdeki mimikleri bol bol kullanın ama jest-mimik yaparken komik duruma da düşmeyin elbette.

  • Abartıdan Uzak ama İddialı Parçalar Giyin

Fark yaratmak ve kendinize güvenli, yüksek ve vahşi cazibeli görünmek için giyim tarzınızda herkes tarafından tercih edilen klasik parçalar yerine

  • Aşırı Makyajdan Uzak Durun

Aşırı makyaj yapıp yerli yersiz yüzünü boya kalıbına çeviren kadınlar ne erkekler ne de diğer kadınlar tarafından çekici bulunmuyor. Uygun zamanda, uygun yerde ve uygun miktarda, tipinize ve yaşınıza uygun makyajı tercih etmeniz, cazibenize cazibe katacak bir unsur.

  • Saçlarınızı Uzatın

Kısa saç zaman zaman moda olsa da erkekler modayla biz kadınlar kadar ilgilenmezler. Erkekler için kadınlık eşittir saç demek çok da yanlış bir önerme olmaz. Uzun, sağlıklı, parlak ve gür saçlı kadınlar, erkekler tarafından oldukça seksi bulunan kadınlardır.

Saç Uzatma Yöntemleri yazımıza göz atarak, uzun ve sağlıklı saçlara nasıl en kısa sürede elde ederek, daha cazibeli görünebileceğinizi görebilirsiniz.

  • Derin ve Anlamlı Bakın

Bakışlar bir kadının cazibesindeki belki de en önemli ilk 3 unsur sıralamasına girecek bir özellik. Boş boş ya da fazla meraklı bakışlar yerine, etrafa hafif kısık gözlerle ve derin bakışlar atarak çok daha çekici görünebilirsiniz.

  • Topuklu Ayakkabı ile Yürümeyi Öğrenin

Topuklu ayakkabı giymek gerçekten de çok seksi bir şey ve yapılan anketler gösteriyor ki son yılların modası babetler, erkekler tarafından hiç sevilmiyor ve babane terliği adıyla anılıyor ancak unutmayın ki babet giymekten daha kötü bir şey varsa o da topuklu ayakkabı giymek ama topukluyla yürümeyi becerememek ve komik duruma düşmektir.

Eğer topuklu ayakkabı tepesinde kendinizi iyi hissetmiyorsanız ve dengede durup, rahatça yürüyemiyorsanız, klasik bir spor ayakkabı giyerek bile daha cazibeli görüneceğiniz kesin.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ