Kategoriler

Tuz ruhu ile Dövme Silme

Tuz ruhu ile Dövme Silme
  • Estetik / Makyaj
  • 06/12/2017 12:09 | Son Güncellenme: 01/03/2023 00:04
  • 0
  • 7.383

Dövmeyi silme nasıl olur? Dövme silmek için ne yapılır? Kolay yoldan Dövme silme işlemleri nelerdir?  Tuz ruhu ile dövme silme girişiminde bulunmadan önce bunları öğrenin.

Modası geçmiş, kişinin sıkıldığı ya da farklı sebeplerden ötürü silmek, sildirmek istediği eski dövmelerinden kurtulmak için tuz ruhu maddesi kullanımı oldukça eski bir yöntem olmakla birlikte sanıldığı kadar masum bir yöntem değil.

Son yılların modası tuz ruhu ile dövme silme girişimi hakkındaki tüm gerçekleri öğrenin!

tuz ruhu dövme silme

Hidroklorik asit tıbbi adıyla bilinen yani temelde yanıcı ve yakıcı bir madde olan tuz ruhunun dövme silme ya da diğer cilt lekelerinden kurtulma amaçlı olarak cilde uygunlanmasının son derece büyük sakıncası ve yan etkileri bulunuyor.

Tuz Ruhu ile Dövme Silme Nasıl Yapılıyor

Aslında yöntem ilk kulağa gelişinden bile daha korkunç ve sakıncalı olduğu besbelli bir şekilde gerçekleştiriliyor. İstenmeyen dövme mürekkebinin olduğu yere yani deri altına enjeksiyon ile tuz ruhu karıştırılmış bir sıvı verilip, dövmeye ait mürekkebi cilt altından söküp atması bekleniyor ancak doğrudan asit olan ve yakıcı özelliğe sahip tuz ruhu maddesinin değil deri altına enjekte edilmesi, deri üstü ile bile teması sakıncalı, hatta solunması bile zararlı olduğundan, dövme sildirmek amacıyla cilt altına zerk edilen tuz ruhu ölümcül sonuçlar bile doğurabiliyor.

Bir diğer yöntem ise tuz ruhunu oje çıkarıcı bir aseton gibi kullanarak düzenli olarak bir pamuğa dökerek dövme olan vücut bölgesine harici olarak uygulamak.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu tip bir girişim de asitin cilde vereceği tahribat sebebiyle oldukça zararlı olmakla birlikte aynı zamanda son derece de gereksiz ve işe yaramaz bir yöntemdir.

Dövmeler yani kalıcı dövmeler, dışarıdan dövme silici maddeler ile kolayca çıkarılamayacak tarzda üretilmiş güçlü mürekkepler ile derinin katman katman altına yapılmaktadır. Dolayısıyla kalıcı bir dövmeyi tuz ruhu, aseton ya da diğer cilt üstüne sürülen zararlı ya da zararsız maddeler ile çıkarmaya çalışmak büyük ihtimalle beyhude bir girişim olacaktır.

Doğal Yöntemlerle Dövme Silmek için Ne Yapabilirim

Eğer dövmeniz kalıcı makyaj yapmak için kullanılan mürekkep ile ya da Hint kınası tarzı bir ürün ile yapılmamışsa, doğal yöntemlerle ve sadece bitkisel ya da organik ürünleri kullanarak dövmenizi çıkarmanız mümkün olmayacaktır.

Dövmenizin üzerine değil tuz ruhu, kezzap dahi dökseniz, dövmenizin tamamen silinmesi söz konusu olmayacağı gibi, cildinizde çok ciddi derecede yaralanmalara yol açma ihtimaliniz kuvvetle muhtemeldir.

Kalıcı mürekkep ile yapılmış dövmelerinizi sildirmenin en etkili yolu, bu işi profesyonel olarak yapan bir takım dövme silme merkezlerinde uzman elinde çeşitli teknolojik aletlerden yararlanılarak yapılmasıdır.

Lazer ile dövme silme tekniği, istenmeyen dövmelerden en kısa sürede kurtulmanın en sağlıklı yoludur.

Tuz Ruhu ile Dövme Silme Girişimi Nereden Çıkmış

Tuz ruhu denilen maddenin, banyo ve tuvaletlerde fayans gibi alanlarda oluşan pas lekelerine dahi iyi geliyor ve lekeleri, çeşitli boya ve mürekkepleri çıkarıyor olması sebebiyle, cilt üzerine uygulanırsa dövmeyi de çıkaracağı fikri oluşmuş olabilir.

Üstelik zaman zaman fiyatları sıfırdan bir dövme yaptırmaktan bile daha maliyetli olabilen lazer ile dövme sildirme v.b. uygulamalara göre oldukça ucuz olması ve göze pratik, ev yapımı ve doğal bir çözüm gibi görünmüş olabilir ancak elbette ki tüm bunlar büyük bir mantık hatasından ibarettir.

Arabaların boyalarını kaldırarak zarar vermesiyle de oldukça ünlü olduğu bilinen tuz ruhu bu yönüyle de mürekkep kaldırmak konusunda başarılı olur diye düşünülmüş olabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ